www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI uvádí kvarteto GeForce RTX 2070

MSI uvádí kvarteto GeForce RTX 2070
, , aktualita
Jak bylo slíbeno, po grafických kartách GeForce RTX 2080 Ti a 2080 přichází na řadu také model RTX 2070 a my se můžeme podívat třeba na to, jakou nabídku má společnost MSI, jejíž grafiky jsou u nás velice oblíbené. 
K oblíbeným
reklama
MSI tak nabídne celkem čtyři modely GeForce RTX 2070, které NVIDIA samotná obecně představila už letos v srpnu. Nyní máme říjen a už těsně po jeho polovině, konkrétně příští středu, má NVIDIA oficiálně vypustit na trh své GeForce RTX 2070 Founders Edition, které přijdou vybaveny lepšími či povedenějšími verzemi čipů TU106 a nabídnou vyšší takty než základní verze karet. To znamená konkrétně základní takt 1410 MHz a turbo až 1710 MHz. 
 
RTX 2070 Gaming Z 
 
MSI je první společnost, která své RTX 2070 představila oficiálně a jde o celkem čtyři SKU, o nichž se dokonce také dozvíme i podrobnosti, jako jsou především takty GPU a pamětí. Ostatně v poslední době rozhodně nebylo pravidlem, že by výrobci karet představovali své modely už s těmito informacemi, za čímž logicky bude stát především to, že takty si ještě nestihli stanovit. Na vývoj RTX 2070 ale MSI očividně mělo už dost času, aby to stihlo. 
 
 
Máme tu především modely MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z a Duke, které slibují nejlepší chlazení a výkon, pak je tu verze Armour jako rozumný poměr mezi cenou a kvalitou a základní verze se jako obvykle jmenuje Aero, která obsahuje klasický chladič s jedním radiálním ventilátorem. 
 
 
Jak je vidět, Gaming Z má menší chladič vybavený RGB podsvícením a právě Duke má nabídnout ze všech těchto karet díky obrovskému chladiči se třemi ventilátory Torx 3.0 to nejsilnější chlazení. GeForce RTX 2070 Gaming Z tak má chladič Twin Frozr se dvěma 10mm ventilátory a může si dovolit nastavit takty 1410 až 1830 MHz, takže základní takt stejný jako FE, ale turbo o více než 100 MHz vyšší. 
 
GeForce RTX 2070 Duke 8G OC má tři ventilátory Torx 2.0 na větším chladiči, ale takty jsou 1410 až 1755 MHz, takže nižší než v případě Gaming Z. Karta GeForce RTX 2070 Armour 8G OC má chladič Armour 2X se dvěma ventilátory Torx 2.0 a nastaveny má takty 1410 až 1740 MHz. 
 
 
Nakonec tu máme MSI GeForce RTX 2070 Aero 8G, která má dle specifikací na webu takty 1515 až 1710 MHz, ale to vypadá podivně, však proč by měla takto základní karta mít jako jediná zvýšený základní takt nehledě na vysoké turbo? Hexus.net informuje, že MSI v e-mailu naopak informuje o taktech 1410 až 1620 MHz, což jsou referenční hodnoty pro nepřetaktované verze RTX 2070 a nejspíše to budou právě ty. Uvidíme, snad si v tom MSI brzy udělá pořádek. 
 
Právě model Aero by se měl jako základní ideálně prodávat za cenu 499 USD, zatímco 599 USD bude stát karta Founders Edititon a v případě dalších karet to bude cokoliv, co si jejich výrobci řeknou. Samotná společnost MSI ceny neprozradila, ale uvedla, že její karty budou k dispozici až přibližně měsíc poté, co NVIDIA uvede na trh své verze FE. Čili někdy v druhé polovině listopadu. 
 
Zdroj: MSI 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková