www.svethardware.cz
>
>
>

MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru

MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
, , aktualita
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI, která tvoří oblíbenou utilitu Afterburner pro ladění grafických karet, varuje před její falešnou verzí, jež byla vytvořena jen proto, aby do našich počítačů propašovala malware. Před ním samozřejmě může už při instalaci varovat antivirový systém ve Windows, ale základem prostě a jednoduše je stahovat tento software z ověřených stránek nebo rovnou z oficiálních stránek výrobce
 
 
Pokud jde o ty neoficiální, které nabízejí právě podvrženou verzi Afterburneru, jde dle informací od MSI o tyto: https://afterburner-msi.space. MSI pro jistotu dodává, že s těmito stránkami nemá absolutně nic společného. 
 
Vzhled stránek na výše uvedené adrese také kopíruje grafiku, kterou využívají oficiální stránky firmy MSI, respektive kopírovaly, neboť nyní už tato adresa nefunguje. Nicméně ji samozřejmě už mohla nahradit jiná a software samotný se může šířit i jinak. 
 
Dalo se také očekávat, že stránky brzy zmizí, neboť MSI hlásilo podniknutí nezbytných kroků k tomu, aby byly z webu odstraněny.
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici Čína vyslala první astronauty na svou novou vesmírnou stanici
Čína pokračuje v budování své vlastní kosmické stanice na oběžné dráze Země. V dubnu se podařilo na orbitu dopravit základní modul této stanice, nyní k němu zamířili první astronauti, kteří budou čelit náročné misi.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů The Outer Worlds 2 dostává první trailer, dělá si legraci z vývojářů
Vývojáři v Obsidian Entertainment připravují novou hru The Outer Worlds 2 a nyní představují první trailer k ní. Ten je ale poněkud odlišný od typických trailerů. Dělá si z nich totiž legraci, a tedy i ze samotných vývojářů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením Corsair uvedl tři vodní chladiče s RGB osvětlením
Společnost Corsair přidala do svého výrobního programu tři nové vodní chladiče. Nesou názvy H55 RGB, H100 RGB a H150 RGB, přičemž pak mohou mít jeden až tři 120mm ventilátory. Pochopitelně nechybí ani módní osvětlení RGB.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22 Intel DG2 má zaútočit spíše na NVIDIA GA104 a AMD Navi 22
Známý leaker Tum Apisak zveřejnil nové informace o grafických čipech Intel DG2, a to konkrétně dosud neznámé verzi vybavené 448 jádry EU. Jde tak o mírně osekanou plnou verzi. Jaký má výkon?
18.6.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů V Číně se letos do května vyrobilo už na 140 miliard čipů
Data čínské vlády ukazují na prudce se zvyšující výrobu místních firem produkujících počítačové čipy. Pokud jde o dosavadní období roku mezi lednem a květnem, vyrobilo se již na 140 miliard čipů. 
18.6.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů