www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Vortex G25: 6jádrový Coffee Lake nacpaný do 2,5 litrové skříně

MSI Vortex G25: 6jádrový Coffee Lake nacpaný do 2,5 litrové skříně
, , aktualita
MSI si připravilo desktopový počítač, který spíš vypadá jako zavřený notebook postavený na hranu. Jde o Vortex G25, jehož číselné označení má asi naznačit, že jde o počítač zabírající prostor pouze 2,5 litru. 
K oblíbeným
reklama
Předchůdcem nového Vortex G25 je Vortex G65, který však byl mnohem mohutnější, ale také se toho do něj více vešlo, a to včetně dvou karet v SLI. Nicméně ani nový Vortex od MSI nebude žádné ořezávátko, však ponese i šestijádrový Coffee Lake v podobě Core i7-8700 s taktem až 4,3 GHz. Ten bude chlazen pomocí systému Cooler Boost Titan s osmi heatpipe a dvěma ventilátory se vzletným názvem Whirlwind Blade. Samotný procesor si ale nebude moci dělat nároky na celé toto chlazením, které poslouží ještě grafickému čipu a pamětem. 
 
 
Do tohoto počítače, který vypadá jako tlustý notebook postavený na boční hranu, MSI umístilo ještě karty s čipy NVIDIA Pascal. Verze Vortex G25 8RE ponese GeForce GTX 1070 8 GB plus síť Killer DoubleShot Pro  a Vortex G25 8RD pak GeForce GTX 1060 a Intel GbE LAN. 
 
 
I tyto počítače ale nabídnou jisté možnosti úprav a vylepšení. Jak je patrné z fotografií, celý panel s průduchy by měl jít jednoduše odšroubovat a pod ním najdeme dva sloty SO-DIMM pro DDR4 s taktem až 2400 MHz a kapacitou 64 GB. Pak tu jsou také dva sloty PCIe 3.0 M.2 schopné vytvořit ze dvou takových SSD pole RAID a pro velkokapacitní HDD se bude hodit jedna 2,5" pozice. MSI se však nejspíše nechystá prodávat Vortex G25 jako barebone a lze očekávat, že prodávané modely už budou obsahovat RAM i SSD/HDD. Nicméně my budeme mít možnost upgradu.
 
Z fotografií je také zřejmé, že počítač nemá svůj integrovaný zdroj, takže půjde o externí spínaný s výkonem 330 či 220 W dle verze. Dále tu máme i port HDMI 2.0 plus dva USB 3.0 i audio konektory na předním panelu, což svědčí o podpoře VR. Vzadu jsou další HDMI, USB a RJ-45, přičemž uvnitř je také Wi-Fi ac modul podporující i Bluetooth 4.1/4.2 a zvuk zajistí ESS SABRE HiFi audio DAC. 
 
 
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek