www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI Vortex G25: 6jádrový Coffee Lake nacpaný do 2,5 litrové skříně

MSI Vortex G25: 6jádrový Coffee Lake nacpaný do 2,5 litrové skříně
, , aktualita
MSI si připravilo desktopový počítač, který spíš vypadá jako zavřený notebook postavený na hranu. Jde o Vortex G25, jehož číselné označení má asi naznačit, že jde o počítač zabírající prostor pouze 2,5 litru. 
K oblíbeným
reklama
Předchůdcem nového Vortex G25 je Vortex G65, který však byl mnohem mohutnější, ale také se toho do něj více vešlo, a to včetně dvou karet v SLI. Nicméně ani nový Vortex od MSI nebude žádné ořezávátko, však ponese i šestijádrový Coffee Lake v podobě Core i7-8700 s taktem až 4,3 GHz. Ten bude chlazen pomocí systému Cooler Boost Titan s osmi heatpipe a dvěma ventilátory se vzletným názvem Whirlwind Blade. Samotný procesor si ale nebude moci dělat nároky na celé toto chlazením, které poslouží ještě grafickému čipu a pamětem. 
 
 
Do tohoto počítače, který vypadá jako tlustý notebook postavený na boční hranu, MSI umístilo ještě karty s čipy NVIDIA Pascal. Verze Vortex G25 8RE ponese GeForce GTX 1070 8 GB plus síť Killer DoubleShot Pro  a Vortex G25 8RD pak GeForce GTX 1060 a Intel GbE LAN. 
 
 
I tyto počítače ale nabídnou jisté možnosti úprav a vylepšení. Jak je patrné z fotografií, celý panel s průduchy by měl jít jednoduše odšroubovat a pod ním najdeme dva sloty SO-DIMM pro DDR4 s taktem až 2400 MHz a kapacitou 64 GB. Pak tu jsou také dva sloty PCIe 3.0 M.2 schopné vytvořit ze dvou takových SSD pole RAID a pro velkokapacitní HDD se bude hodit jedna 2,5" pozice. MSI se však nejspíše nechystá prodávat Vortex G25 jako barebone a lze očekávat, že prodávané modely už budou obsahovat RAM i SSD/HDD. Nicméně my budeme mít možnost upgradu.
 
Z fotografií je také zřejmé, že počítač nemá svůj integrovaný zdroj, takže půjde o externí spínaný s výkonem 330 či 220 W dle verze. Dále tu máme i port HDMI 2.0 plus dva USB 3.0 i audio konektory na předním panelu, což svědčí o podpoře VR. Vzadu jsou další HDMI, USB a RJ-45, přičemž uvnitř je také Wi-Fi ac modul podporující i Bluetooth 4.1/4.2 a zvuk zajistí ESS SABRE HiFi audio DAC. 
 
 
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek