Musk pracuje na všestranném domácím robotovi

Musk pracuje na všestranném domácím robotovi
, , aktualita
Elon Musk se začal angažovat do projektu OpenAI, který se zabývá se umělou inteligencí. Ten pracuje na mnoha projektech, jedním z nich je i vývoj univerzálního domácího robota, který zastane nejen práci, ale může hrát i hry s dětmi.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je sice znám svými prohlášeními, že je umělá inteligence velkým nebezpečím pro lidstvo, sám se ale aktivně podílí na jejím vývoji. Posledním důležitým milníkem je jeho podpora projektu OpenAI. Ten sice vznikl teprve nedávno jako nezávislá společnost, ale už pracuje na několika zajímavých projektech.

Prvním z nich, který ale umožní skloubit všechny projekty dohromady, je robotická domácí uklízečka. Musk doufá, že dokážou zlepšit algoritmy na takovou úroveň, aby uklízečka dokázala nejen uklízet, ale i hrát hry s dětmi nebo vést smysluplnou konverzaci, což by zahrnovalo přijímání slovních rozkazů.

Tento nápad je teprve na svém počátku, OpenAI zatím, ač usilovně, pracuje pouze na základním výzkumu a testování této myšlenky. OpenAI se totiž chce zaměřit spíše na dlouhodobé projekty, jakmile ověří proveditelnost celého projektu, pustí se do dalších výzkumů.

Výzkumníkům jde především o všestrannost, jsou si vědomi velkého množství různě specializovaných robotů. Proto je jedním z cílů i algoritmus, který by takovýmto robotům umožňoval normální konverzaci, a to včetně pokládání otázek a přijímaní slovních rozkazů.

"Dnes jsou vyvíjeny algoritmy slibující plnění jazykových úloh jako odpovídání na otázky nebo mechanický překlad, ale zcela postrádají pokročilejší jazykové cíle jako udržování konverzace, plné pochopení nebo schopnost následovat komplexní instrukce v přirozeném jazyce. Očekáváme, že vytvoříme nové algoritmy, které se s těmito problémy vypořádají," říkají vývojáři z OpenAI.

Pracují však na více zajímavých věcech, další z nich je schopnost učit roboty hrát klasické hry. Nejde však o to, aby je roboti uměli hrát dopředu, ale aby mohli porozumět pravidlům učení při samotném hraní.

To jsou všechna hlavní výzkumná témata, jimiž se OpenAI zabývá. Na druhou stranu je nutné podotknout, že tato společnost existuje asi 2 měsíce. To znamená, že zatím jen hledá půdu pod nohama a postupem času začne pracovat na dalších projektech. Náplní práce OpenAI je pomáhat vývojářům při použití umělé inteligence a strojového učení, aby mohli vytvořit chytré roboty a jiná zařízení.

Pro takto malý projekt v začátku je velmi důležité, že dostali podporu Elona Muska. Kromě medializace by s ní mohly přitéct i další peníze. Musk se jistě ohlíží po zajímavých projektech v oblasti umělé inteligence, sám jí používá, jelikož Model S z továrny Tesla Motors má samořiditelný mód.

Zdroj: PCWorld
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek