www.svethardware.cz
>
>
>

Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači

Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
, , aktualita
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
K oblíbeným
reklama
Těžba kryptoměn může být zisková, čehož jsou si vědomi zejména hackeři. Ti těží na počítači jiných (ať už skripty na webových stránkách nebo např. instalací malwaru přímo na počítač), takže mají zisky, ale nenesou žádné náklady. 34letý Australan si toho byl dobře vědom, ale nic nehackoval, jen využil počítačů, ke kterým legálně získal přístup. V lednu 2018 se dostal k vědeckým superpočítačům spadajícím pod Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO). Zde měl provádět vědecký výzkum, nicméně to zdaleka nebyla jediná činnost, který spouštěl na těchto výkonných strojích. Rozhodl se tu spustit skripty pro těžbu kryptoměn a celkově si měl přijít na kryptoměny za zhruba 9400 australských dolarů (156 tisíc Kč).
 
Kryptoměny
 
Na to se pochopitelně přišlo a už v březnu 2018 byl australskou policií (Australian Federal Police - AFP) prohledán jeho byt a byla mu zabavena různá zařízení jako notebook, mobilní telefon a další. Na konci února 2020 byl byl shledán vinným a koncem minulého týdne byl odsouzen k 15měsíčnímu trestu. V tomto případě nicméně nepůjde přímo do vězení, ale bude pod dohledem kurátora a bude si muset odsloužit 300 hodin veřejně prospěšných prací.
 
Zajímavé na tom je, že škoda vzniklá těžbou kryptoměn se odhaduje na nejméně 76 tisíc AUD (1,27 mil. Kč). Počítače totiž měly dle AFP pracovat na vědeckých výpočtech důležitých pro australský národ, jako jsou medicínské výzkumy nebo projekty pro ochranu životního prostředí a výzkum klimatických změn. Považováno je to rovněž za zneužití daní australských daňových poplatníků k vlastnímu prospěchu.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek