www.svethardware.cz
>
>
>

Muž zemřel po nehodě při používání VR brýlí

Muž zemřel po nehodě při používání VR brýlí
, , aktualita
V Rusku byl zaznamenám nejspíš první případ, kdy používání headsetu pro virtuální realitu nepřímo způsobilo smrt člověka. Muž se během hraní Star Wars VR vážně zranil a zemřel v důsledku vykrvácení.
K oblíbeným
reklama
Asi nikdo nepochybuje o tom, že používání brýlí pro virtuální realitu může být za určitých okolností nebezpečné. Zatímco někteří výrobci doporučují jen používání vsedě, většinu modelů je pohodlnější užívat ve stoje. Uživatel by se však před nasazením headsetu měl ujistit, že má okolo sebe dostatek volného prostoru bez nábytku, kabelů, schodů a dalších potenciálně nebezpečných prvků. Tuto přípravu prostoru patrně podcenil 44letý Rus, který zemřel při hraní Star Wars VR.
 
 
Podle dostupných informací hráč během používání VR headsetu zakopl a spadl na skleněný stůl, přičemž utrpěl vážná poranění, především v oblasti hlavy. Místo okamžitého vyhledání lékařské pomocí však údajně pokračoval v hraní a na následky svých zranění zemřel, když ztratil velké množství krve. Minulý čtvrtek měla tělo objevit jeho matka, která přišla na návštěvu. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, proč muž i přes bolestivá poranění a silné krvácení pokračoval ve hře. Velmi pravděpodobná je varianta, že se před používáním VR brýlí „posilnil“ nějakou drogou, to však může potvrdit až toxikologický rozbor.
Případ v současné době vyšetřují příslušné ruské orgány. V tuto chvíli se patrně jedná o první případ na světě, kdy někdo zemřel následkem zranění, které utrpěl během používání virtuální reality.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů