www.svethardware.cz
>
>
>

Muž zemřel po nehodě při používání VR brýlí

Muž zemřel po nehodě při používání VR brýlí
, , aktualita
V Rusku byl zaznamenám nejspíš první případ, kdy používání headsetu pro virtuální realitu nepřímo způsobilo smrt člověka. Muž se během hraní Star Wars VR vážně zranil a zemřel v důsledku vykrvácení.
K oblíbeným
reklama
Asi nikdo nepochybuje o tom, že používání brýlí pro virtuální realitu může být za určitých okolností nebezpečné. Zatímco někteří výrobci doporučují jen používání vsedě, většinu modelů je pohodlnější užívat ve stoje. Uživatel by se však před nasazením headsetu měl ujistit, že má okolo sebe dostatek volného prostoru bez nábytku, kabelů, schodů a dalších potenciálně nebezpečných prvků. Tuto přípravu prostoru patrně podcenil 44letý Rus, který zemřel při hraní Star Wars VR.
 
 
Podle dostupných informací hráč během používání VR headsetu zakopl a spadl na skleněný stůl, přičemž utrpěl vážná poranění, především v oblasti hlavy. Místo okamžitého vyhledání lékařské pomocí však údajně pokračoval v hraní a na následky svých zranění zemřel, když ztratil velké množství krve. Minulý čtvrtek měla tělo objevit jeho matka, která přišla na návštěvu. Vyšetřovatelé nyní zkoumají, proč muž i přes bolestivá poranění a silné krvácení pokračoval ve hře. Velmi pravděpodobná je varianta, že se před používáním VR brýlí „posilnil“ nějakou drogou, to však může potvrdit až toxikologický rozbor.
Případ v současné době vyšetřují příslušné ruské orgány. V tuto chvíli se patrně jedná o první případ na světě, kdy někdo zemřel následkem zranění, které utrpěl během používání virtuální reality.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: březen 2019 Doporučené PC sestavy: březen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek46 komentářů
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
23.3.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
23.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
23.3.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře