www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
, , aktualita
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, kdy Walmart podal žalobu na společnost Tesla kvůli jejím solárním panelům. Ten tvrdí, že už od nich chytlo sedm jeho poboček, což opravdu není málo a požadoval, aby Tesla odstranila solární panely z 240 poboček, kde jsou instalovány. Později ale společnosti vydaly společné prohlášení, že pracují na tom, aby systémy pracovaly spolehlivě, efektivně a bezpečně ke spokojenosti obou. Vypadá to však, že Walmart zdaleka není jediný, komu od solárních panelů Tesla a jejich příslušenství chytla střecha. Nyní se totiž ozval i Amazon.
 
Solární panely
 
ilustrační foto, zdroj: Oregon Department of Transportation (Smallman12q) [CC BY 2.0]
 
Ten říká, že v květnu 2018 se stal podobný incident v jeho skladu v Redlands v Kalifornii. Tesla na to reagovala tím, že šlo o ojedinělý incident chyby v invertoru a potvrdila, že následně provedla inspekce na dalších místech, které měly potvrdit integritu systémů. Dle Tesly tak nyní všech 11 instalací jejích solárních panelů na skladech Amazonu funguje správně, generují elektřinu, přičemž jsou pravidelně udržovány a monitorovány. Amazon se však vyjádřil, že rozhodně nemá plány si od Tesly pořizovat další solární panely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů