www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
, , aktualita
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, kdy Walmart podal žalobu na společnost Tesla kvůli jejím solárním panelům. Ten tvrdí, že už od nich chytlo sedm jeho poboček, což opravdu není málo a požadoval, aby Tesla odstranila solární panely z 240 poboček, kde jsou instalovány. Později ale společnosti vydaly společné prohlášení, že pracují na tom, aby systémy pracovaly spolehlivě, efektivně a bezpečně ke spokojenosti obou. Vypadá to však, že Walmart zdaleka není jediný, komu od solárních panelů Tesla a jejich příslušenství chytla střecha. Nyní se totiž ozval i Amazon.
 
Solární panely
 
ilustrační foto, zdroj: Oregon Department of Transportation (Smallman12q) [CC BY 2.0]
 
Ten říká, že v květnu 2018 se stal podobný incident v jeho skladu v Redlands v Kalifornii. Tesla na to reagovala tím, že šlo o ojedinělý incident chyby v invertoru a potvrdila, že následně provedla inspekce na dalších místech, které měly potvrdit integritu systémů. Dle Tesly tak nyní všech 11 instalací jejích solárních panelů na skladech Amazonu funguje správně, generují elektřinu, přičemž jsou pravidelně udržovány a monitorovány. Amazon se však vyjádřil, že rozhodně nemá plány si od Tesly pořizovat další solární panely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře