www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon

Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
, , aktualita
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, kdy Walmart podal žalobu na společnost Tesla kvůli jejím solárním panelům. Ten tvrdí, že už od nich chytlo sedm jeho poboček, což opravdu není málo a požadoval, aby Tesla odstranila solární panely z 240 poboček, kde jsou instalovány. Později ale společnosti vydaly společné prohlášení, že pracují na tom, aby systémy pracovaly spolehlivě, efektivně a bezpečně ke spokojenosti obou. Vypadá to však, že Walmart zdaleka není jediný, komu od solárních panelů Tesla a jejich příslušenství chytla střecha. Nyní se totiž ozval i Amazon.
 
Solární panely
 
ilustrační foto, zdroj: Oregon Department of Transportation (Smallman12q) [CC BY 2.0]
 
Ten říká, že v květnu 2018 se stal podobný incident v jeho skladu v Redlands v Kalifornii. Tesla na to reagovala tím, že šlo o ojedinělý incident chyby v invertoru a potvrdila, že následně provedla inspekce na dalších místech, které měly potvrdit integritu systémů. Dle Tesly tak nyní všech 11 instalací jejích solárních panelů na skladech Amazonu funguje správně, generují elektřinu, přičemž jsou pravidelně udržovány a monitorovány. Amazon se však vyjádřil, že rozhodně nemá plány si od Tesly pořizovat další solární panely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře