www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Na Windows 10 May 2020 Update si nejspíš počkáme do konce měsíce

Na Windows 10 May 2020 Update si nejspíš počkáme do konce měsíce
, , aktualita
Microsoft podle nepotvrzených informací zdrží květnovou aktualizaci Windows 10, a to o více než dva týdny. Důvodem by měla být zero-day chyba v zabezpečení systému. Zároveň se začíná spekulovat o podzimním updatu.
K oblíbeným
reklama
Stalo se již zvykem, že Microsoft vydá pro Windows 10 dvě velké aktualizace ročně – na jaře a na podzim. Nejinak tomu bude i letos. První verze s označením 20H1 nebo 2004 nakonec nevyjde v dubnu, ale až v květnu, proto ponese označení Windows 10 May 2020 Update. Podle informací z minulého týdne by aktualizace již měla být připravena a mířit k členům programu Insider. Nejčerstvější zprávy ovšem hovoří o tom, že dojde ke zpoždění vydání tohoto updatu, takže Microsoft jen těsně stihne květnový termín. Původně prý měla být nová verze systému odeslána 28. dubna výrobcům zařízení a 12. května vydána pro běžné uživatelé, proti těmto datům ovšem patrně dojde k více než dvoutýdennímu zpoždění.
 
 
Důvodem by měla být blíže nespecifikovaná zero-day chyba týkající se zabezpečení. A patrně se jedná o vážný problém, protože před vydáním nové verze se rozhodl tuto bezpečnostní hrozbu opravit. Ačkoliv bychom mohli očekávat, že oprava bude vydána druhé úterý v měsíci během „Patch Tuesday“, vývojáři patrně nechtějí nic nechat náhodě a řešení před vydáním řádně otestovat. Přece jen problémů bylo s posledními aktualizacemi Windows 10 více než dost. Pokud budeme věřit nově stanovenému harmonogramu, tak šíření Windows 10 May 2020 Update začne 5. května, kdy bude software poslán výrobcům zařízení a o týden později zamíří k vývojářům. Až 28. května potom údajně bude vydána aktualizace pro veřejnost.
 
Žádné další nové funkce mezitím nebudou přidány do nového sestavení Windows 10, ale Microsoft by ještě mohl opravit některé známé chyby, jako jsou třeba problémy s VR brýlemi Windows Mixed Reality. Pokud nechcete čekat na nový update do konce května, stále se můžete přihlásit do programu Windows Insider. Tuto možnost můžete aktivovat přímo v nastavení operačního systému. Testování nových verzí Windows 10 s sebou ovšem může přinášet i problémy, neboť obsahují větší množství chyb. Připomeňme si, že květnová aktualizace přinese integrovaný linuxový kernel, lepší kontrolu nad Windows Update, možnost stažení nejaktuálnější verze Windows při obnovení systému a spoustu dalších drobnějších změn.
 
Nedávno se také začalo spekulovat o podzimní aktualizaci pro Windows 10, kterou zatím známe pod označením 2009 nebo 20H2. I v tomto případě můžeme očekávat hlavně opravy chyb a drobnější novinky, nikoliv velké změny v operačním systému. Microsoft by mohl integrovat Windows Subsystem for Linux, poskytnout uživatelům doporučení pro uvolnění místa v úložišti a další drobnosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář