www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?
, , aktualita
Dle serveru wccftech (takže je to třeba brát s rezervou) by přicházející Radeony RX 590 měly v rámci svých čipů Polaris 30 nabídnout celkem 40 jednotek CU. To by znamenalo, že budou obsahovat celkem 2560 Stream procesorů. 
reklama
Už by nemělo dlouho trvat a my konečně zjistíme, co je pravdy na různých informacích o kartě Radeon RX 590. Především je třeba počkat na to, zda vůbec přijde v dříve uvedený termín, a to už 15. listopadu, čili příští čtvrtek. Vyšší výkon oproti RX 580 je zaručen, ale byla otázka, zda to bude pouze formou vyšších taktů, nebo i díky něčemu jinému. 
 
 
Server wccftech nyní tvrdí, že dle jeho informací bude mít Radeon RX 590 celkem 40 CU a v nich pak 2560 Stream procesorů. Osobně mohu říci, že takovým informacím nemám problém nevěřit, respektive není důvod říci, že je něco takového vyloučené nebo jen nepravděpodobné. Už bylo potvrzeno, že RX 590 bude stejně jako Ryzeny 2000 tvořen 12nm procesem, což je prostě vylepšený 14nm proces firmy GlobalFoundries. 
 
 
Je tak zřejmé, že AMD pouze nemohlo případně využít schraňované lépe vyrobené čipy Polaris 20 z karet RX 580 a muselo vytvořit nový čip pro 12nm proces. Proč by pak AMD nemohlo do jeho výbavy přidat několik Stream procesorů navíc? Ostatně 2560 SP není tak moc vzhledem k tomu, že RX 580 jich mají 2304, takže jde o 11% navýšení jejich počtu. 
 
Když se to pak spojí s vyššími takty, můžeme dostat slušný výkonnostní nárůst, jaký karta RX 580 oproti RX 480 nepředvedla a neměla šanci předvést. Odhadem tak lze očekávat až 15% nárůst výkonu v reálném světě, ale na to si ještě počkejme. Vodítkem nám může být i tento nedávný test ve Final Fantasy XV.
 
 
Co se týče cen, od AMD se očekává, že RX 590 nahradí RX 580, která může být buď poslána do výslužby, nebo sama zlevněna. Ale to jsou zatím jen nepodložené spekulace, takže čekejme. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář