www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?
, , aktualita
Dle serveru wccftech (takže je to třeba brát s rezervou) by přicházející Radeony RX 590 měly v rámci svých čipů Polaris 30 nabídnout celkem 40 jednotek CU. To by znamenalo, že budou obsahovat celkem 2560 Stream procesorů. 
reklama
Už by nemělo dlouho trvat a my konečně zjistíme, co je pravdy na různých informacích o kartě Radeon RX 590. Především je třeba počkat na to, zda vůbec přijde v dříve uvedený termín, a to už 15. listopadu, čili příští čtvrtek. Vyšší výkon oproti RX 580 je zaručen, ale byla otázka, zda to bude pouze formou vyšších taktů, nebo i díky něčemu jinému. 
 
 
Server wccftech nyní tvrdí, že dle jeho informací bude mít Radeon RX 590 celkem 40 CU a v nich pak 2560 Stream procesorů. Osobně mohu říci, že takovým informacím nemám problém nevěřit, respektive není důvod říci, že je něco takového vyloučené nebo jen nepravděpodobné. Už bylo potvrzeno, že RX 590 bude stejně jako Ryzeny 2000 tvořen 12nm procesem, což je prostě vylepšený 14nm proces firmy GlobalFoundries. 
 
 
Je tak zřejmé, že AMD pouze nemohlo případně využít schraňované lépe vyrobené čipy Polaris 20 z karet RX 580 a muselo vytvořit nový čip pro 12nm proces. Proč by pak AMD nemohlo do jeho výbavy přidat několik Stream procesorů navíc? Ostatně 2560 SP není tak moc vzhledem k tomu, že RX 580 jich mají 2304, takže jde o 11% navýšení jejich počtu. 
 
Když se to pak spojí s vyššími takty, můžeme dostat slušný výkonnostní nárůst, jaký karta RX 580 oproti RX 480 nepředvedla a neměla šanci předvést. Odhadem tak lze očekávat až 15% nárůst výkonu v reálném světě, ale na to si ještě počkejme. Vodítkem nám může být i tento nedávný test ve Final Fantasy XV.
 
 
Co se týče cen, od AMD se očekává, že RX 590 nahradí RX 580, která může být buď poslána do výslužby, nebo sama zlevněna. Ale to jsou zatím jen nepodložené spekulace, takže čekejme. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře