www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?

Nabídne AMD Radeon RX 590 dokonce 2560 Stream procesorů?
, , aktualita
Dle serveru wccftech (takže je to třeba brát s rezervou) by přicházející Radeony RX 590 měly v rámci svých čipů Polaris 30 nabídnout celkem 40 jednotek CU. To by znamenalo, že budou obsahovat celkem 2560 Stream procesorů. 
K oblíbeným
reklama
Už by nemělo dlouho trvat a my konečně zjistíme, co je pravdy na různých informacích o kartě Radeon RX 590. Především je třeba počkat na to, zda vůbec přijde v dříve uvedený termín, a to už 15. listopadu, čili příští čtvrtek. Vyšší výkon oproti RX 580 je zaručen, ale byla otázka, zda to bude pouze formou vyšších taktů, nebo i díky něčemu jinému. 
 
 
Server wccftech nyní tvrdí, že dle jeho informací bude mít Radeon RX 590 celkem 40 CU a v nich pak 2560 Stream procesorů. Osobně mohu říci, že takovým informacím nemám problém nevěřit, respektive není důvod říci, že je něco takového vyloučené nebo jen nepravděpodobné. Už bylo potvrzeno, že RX 590 bude stejně jako Ryzeny 2000 tvořen 12nm procesem, což je prostě vylepšený 14nm proces firmy GlobalFoundries. 
 
 
Je tak zřejmé, že AMD pouze nemohlo případně využít schraňované lépe vyrobené čipy Polaris 20 z karet RX 580 a muselo vytvořit nový čip pro 12nm proces. Proč by pak AMD nemohlo do jeho výbavy přidat několik Stream procesorů navíc? Ostatně 2560 SP není tak moc vzhledem k tomu, že RX 580 jich mají 2304, takže jde o 11% navýšení jejich počtu. 
 
Když se to pak spojí s vyššími takty, můžeme dostat slušný výkonnostní nárůst, jaký karta RX 580 oproti RX 480 nepředvedla a neměla šanci předvést. Odhadem tak lze očekávat až 15% nárůst výkonu v reálném světě, ale na to si ještě počkejme. Vodítkem nám může být i tento nedávný test ve Final Fantasy XV.
 
 
Co se týče cen, od AMD se očekává, že RX 590 nahradí RX 580, která může být buď poslána do výslužby, nebo sama zlevněna. Ale to jsou zatím jen nepodložené spekulace, takže čekejme. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek