www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 590 by měl nastoupit v polovině listopadu

AMD Radeon RX 590 by měl nastoupit v polovině listopadu
, , aktualita
Dnes jsme se už podívali na to, co nám může a nemůže nabídnout nová verze grafické karty GeForce GTX 1060 se 6 GB GDDR5X a nyní se zaměříme na kartu, jež měla vyvolat takovou reakci NVIDIE: Radeon RX 590. 
K oblíbeným
reklama
Hned po příchodu procesorů AMD tvořených 12nm procesem, čili mírně vylepšeným 14nm procesem, jímž se ve skutečnosti netvoří menší prvky v čipu, se spekulovalo o nástupu nových Radeonů. Z hlediska generační obměny už bylo na čase, aby AMD přineslo na trh nový mainstream, protože nyní to už bude rok a půl, co se do obchodů dostaly karty generace RX 500. Nutno dodat, že už ty nás nemohly příliš nadchnout, protože představovaly jen velice mírné vylepšení série RX 400. 
 
 
Nyní také můžeme čekat, že Radeon RX 590 nenabídne nic revolučního, ačkoliv bude jeho čip tvořen procesem srovnatelným s tím, co nabízí TSMC pro výrobu generace Turing na nových kartách NVIDIA. Ostatně GPU na RX 580 je jen asi poloviční i vedle GeForce RTX 2070 nehledě na hi-end nové generace. AMD však už evidentně čeká na 7nm proces pro tvorbu nových zásadních produktů a ostatně ani dnes nemůže rozhazovat. Jeho dosavadní strategie totiž zahrnovala pečlivý výběr produktů, do jejichž tvorby chtělo investovat. 
 
Takže můžeme očekávat další, již třetí refresh architektury Polaris a sice 12nm GPU Polaris 30, které stejně jako Polaris 10 nabídne přinejlepším 2304 Stream procesorů. Nyní nás server MyDrivers informuje o tom, že výsledný Radeon RX 590 (jiné SKU asi nepřijde) bude k dispozici od 15. listopadu. Uvádí se cena 2099 juanů (CNY), což je necelých 7 tisíc korun. 
 
Očekávat prý můžeme zlepšení výkonu o 10 až 15 procent oproti RX 580, a to především díky vyšším taktům. V případě následujících výsledků z testu Final Fantasy XV se ukazuje spíše a přinejlepším ta spodní hranice, ale v jiných titulech to samozřejmě může být jiné. 
 
 
Na světlo světa se také už dostal snímek ukazující RX 590 od společnosti PowerColor, a to díky VideoCardz a pak by se měl přidat přinejmenším ještě Asus a HIS. Výrobců RX 590 ale bude pochopitelně daleko více. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková