www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon RX 590 by měl nastoupit v polovině listopadu

AMD Radeon RX 590 by měl nastoupit v polovině listopadu
, , aktualita
Dnes jsme se už podívali na to, co nám může a nemůže nabídnout nová verze grafické karty GeForce GTX 1060 se 6 GB GDDR5X a nyní se zaměříme na kartu, jež měla vyvolat takovou reakci NVIDIE: Radeon RX 590. 
reklama
Hned po příchodu procesorů AMD tvořených 12nm procesem, čili mírně vylepšeným 14nm procesem, jímž se ve skutečnosti netvoří menší prvky v čipu, se spekulovalo o nástupu nových Radeonů. Z hlediska generační obměny už bylo na čase, aby AMD přineslo na trh nový mainstream, protože nyní to už bude rok a půl, co se do obchodů dostaly karty generace RX 500. Nutno dodat, že už ty nás nemohly příliš nadchnout, protože představovaly jen velice mírné vylepšení série RX 400. 
 
 
Nyní také můžeme čekat, že Radeon RX 590 nenabídne nic revolučního, ačkoliv bude jeho čip tvořen procesem srovnatelným s tím, co nabízí TSMC pro výrobu generace Turing na nových kartách NVIDIA. Ostatně GPU na RX 580 je jen asi poloviční i vedle GeForce RTX 2070 nehledě na hi-end nové generace. AMD však už evidentně čeká na 7nm proces pro tvorbu nových zásadních produktů a ostatně ani dnes nemůže rozhazovat. Jeho dosavadní strategie totiž zahrnovala pečlivý výběr produktů, do jejichž tvorby chtělo investovat. 
 
Takže můžeme očekávat další, již třetí refresh architektury Polaris a sice 12nm GPU Polaris 30, které stejně jako Polaris 10 nabídne přinejlepším 2304 Stream procesorů. Nyní nás server MyDrivers informuje o tom, že výsledný Radeon RX 590 (jiné SKU asi nepřijde) bude k dispozici od 15. listopadu. Uvádí se cena 2099 juanů (CNY), což je necelých 7 tisíc korun. 
 
Očekávat prý můžeme zlepšení výkonu o 10 až 15 procent oproti RX 580, a to především díky vyšším taktům. V případě následujících výsledků z testu Final Fantasy XV se ukazuje spíše a přinejlepším ta spodní hranice, ale v jiných titulech to samozřejmě může být jiné. 
 
 
Na světlo světa se také už dostal snímek ukazující RX 590 od společnosti PowerColor, a to díky VideoCardz a pak by se měl přidat přinejmenším ještě Asus a HIS. Výrobců RX 590 ale bude pochopitelně daleko více. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli chybějící článek mezi gama záblesky a hypernovami Astronomové našli chybějící článek mezi gama záblesky a hypernovami
Vztah mezi gama záblesky a supernovami, respektive přesněji ještě silnějšími hypernovami, byl vždy pro astronomy záhadný, protože zdaleka ne ve všech případech explozi doprovázel i záblesk. Nyní se ukázala možná příčina. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch? BioWare zkusili několikrát oživit Knights of the Old Republic, proč neměli úspěch?
Studio BioWare se prý hned několikrát pokusilo oživit slavnou herní sérii Knights of the Old Republic, která padla za oběť i tomu, jak EA nakládali a nakládají s licencí na hry s tématikou Star Wars. Tento příběh nyní opět ožívá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3 Orange Pi 3 zaútočí na Raspberry Pi 3
Konkurence pro počítače Raspberry Pi už je dost, ale další na výběr snad neuškodí. Nyní přichází model Orange Pi 3, který už dle svého názvu chce oslovit zákazníky, kteří by jinak mohli sáhnout po modelu Raspberry Pi 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz Fortnite se stává oblíbeným způsobem praní špinavých peněz
Praní špinavých peněz přes herní a jiné podobné digitální platformy není ničím až tak novým. S rostoucí popularitou hry Fortnite se ale právě ta stává jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak vyčistit kradené peníze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD
Monero je nejoblíbenější kryptoměnou, pokud jde o cryptojacking, tedy jejich těžbu pomocí malwaru na napadených počítačích obětí, A jde o dosti výnosný byznys. Jedna studie totiž tvrdí, že si takto útočníci přišli na 57 milionů USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala