www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2
, , aktualita
TheeRaccoon působící na fórech [H]ardOCP sehnal rovnou čtyři grafické karty Quantum3D 200SBI, z nichž každá využívá rovnou dva grafické čipy VooDoo 2. Máme tu tak celkem osm čipů. Jak na nich běží Half-Life? 
K oblíbeným
reklama
Ultimátní otázka zní obvykle spíše tak, jestli "se na tom dá provozovat Crysis", ale zde ji můžeme poupravit na Half-Life. Odpoví na ni TheeRacoon, který se nějakým způsobem dostal ke čtyřem grafickým kartám Quantum3D 200SBI. Už pouhá jedna taková je slušný kus hardwaru
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Ze čtyř těchto karet nám pak vznikne pěkná cihlička propojena další deskou, která to celé řídí. 
 
  - klikněte pro zvětšení - 
 
Karta Quantum3D je výsledek snah firmy 3Dfx zatnout drápy do trhu s profesionálními grafickými kartami. Quantum3D tak byla vedlejším podnikem 3Dfx, který měl přinést 3D technologie VooDoo na trh se simulátory, a tak se zrodil i model 200SBI se dvěma čipy VooDoo 2. A že to byla právě společnost 3Dfx, která vynalezla technologii SLI, jejíž značku dnes využívá NVIDIA, není divu, že Quantum 3D prodávala své karty 200SBI i v balíčku čtyř s propojující kartou navrch. Ty se mohly pyšnit ve své době velice slušnou kapacitou 24 MB RAM na kartu, čili 12 MB na GPU. 
 
 
Ross "TheeRacoon" Tregemba zatím tento hardware vyzkoušel na hře Half-Life se zapnutým vyhlazováním hran, což je zajímavý počin vzhledem k tomu, že pro hraní her se s takovouto výbavou nepočítalo, ostatně 200SBI, navíc v balíčku čtyř, byly zcela mimo finanční možnosti hráčů. 
 
Slíbena byla další videa s využitím CRT monitoru, který k takovému hardwaru bude sedět lépe než LCD, ale doufejme, že nám autor ukáže především větší škálu softwaru, který na jeho nově zprovozněném hardwaru poběží.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala