www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2
, , aktualita
TheeRaccoon působící na fórech [H]ardOCP sehnal rovnou čtyři grafické karty Quantum3D 200SBI, z nichž každá využívá rovnou dva grafické čipy VooDoo 2. Máme tu tak celkem osm čipů. Jak na nich běží Half-Life? 
K oblíbeným
reklama
Ultimátní otázka zní obvykle spíše tak, jestli "se na tom dá provozovat Crysis", ale zde ji můžeme poupravit na Half-Life. Odpoví na ni TheeRacoon, který se nějakým způsobem dostal ke čtyřem grafickým kartám Quantum3D 200SBI. Už pouhá jedna taková je slušný kus hardwaru
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Ze čtyř těchto karet nám pak vznikne pěkná cihlička propojena další deskou, která to celé řídí. 
 
  - klikněte pro zvětšení - 
 
Karta Quantum3D je výsledek snah firmy 3Dfx zatnout drápy do trhu s profesionálními grafickými kartami. Quantum3D tak byla vedlejším podnikem 3Dfx, který měl přinést 3D technologie VooDoo na trh se simulátory, a tak se zrodil i model 200SBI se dvěma čipy VooDoo 2. A že to byla právě společnost 3Dfx, která vynalezla technologii SLI, jejíž značku dnes využívá NVIDIA, není divu, že Quantum 3D prodávala své karty 200SBI i v balíčku čtyř s propojující kartou navrch. Ty se mohly pyšnit ve své době velice slušnou kapacitou 24 MB RAM na kartu, čili 12 MB na GPU. 
 
 
Ross "TheeRacoon" Tregemba zatím tento hardware vyzkoušel na hře Half-Life se zapnutým vyhlazováním hran, což je zajímavý počin vzhledem k tomu, že pro hraní her se s takovouto výbavou nepočítalo, ostatně 200SBI, navíc v balíčku čtyř, byly zcela mimo finanční možnosti hráčů. 
 
Slíbena byla další videa s využitím CRT monitoru, který k takovému hardwaru bude sedět lépe než LCD, ale doufejme, že nám autor ukáže především větší škálu softwaru, který na jeho nově zprovozněném hardwaru poběží.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek