www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2
, , aktualita
TheeRaccoon působící na fórech [H]ardOCP sehnal rovnou čtyři grafické karty Quantum3D 200SBI, z nichž každá využívá rovnou dva grafické čipy VooDoo 2. Máme tu tak celkem osm čipů. Jak na nich běží Half-Life? 
K oblíbeným
reklama
Ultimátní otázka zní obvykle spíše tak, jestli "se na tom dá provozovat Crysis", ale zde ji můžeme poupravit na Half-Life. Odpoví na ni TheeRacoon, který se nějakým způsobem dostal ke čtyřem grafickým kartám Quantum3D 200SBI. Už pouhá jedna taková je slušný kus hardwaru
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Ze čtyř těchto karet nám pak vznikne pěkná cihlička propojena další deskou, která to celé řídí. 
 
  - klikněte pro zvětšení - 
 
Karta Quantum3D je výsledek snah firmy 3Dfx zatnout drápy do trhu s profesionálními grafickými kartami. Quantum3D tak byla vedlejším podnikem 3Dfx, který měl přinést 3D technologie VooDoo na trh se simulátory, a tak se zrodil i model 200SBI se dvěma čipy VooDoo 2. A že to byla právě společnost 3Dfx, která vynalezla technologii SLI, jejíž značku dnes využívá NVIDIA, není divu, že Quantum 3D prodávala své karty 200SBI i v balíčku čtyř s propojující kartou navrch. Ty se mohly pyšnit ve své době velice slušnou kapacitou 24 MB RAM na kartu, čili 12 MB na GPU. 
 
 
Ross "TheeRacoon" Tregemba zatím tento hardware vyzkoušel na hře Half-Life se zapnutým vyhlazováním hran, což je zajímavý počin vzhledem k tomu, že pro hraní her se s takovouto výbavou nepočítalo, ostatně 200SBI, navíc v balíčku čtyř, byly zcela mimo finanční možnosti hráčů. 
 
Slíbena byla další videa s využitím CRT monitoru, který k takovému hardwaru bude sedět lépe než LCD, ale doufejme, že nám autor ukáže především větší škálu softwaru, který na jeho nově zprovozněném hardwaru poběží.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek