www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2

Nadšenec zprovoznil Half-Life na osmi starých grafických čipech VooDoo 2
, , aktualita
TheeRaccoon působící na fórech [H]ardOCP sehnal rovnou čtyři grafické karty Quantum3D 200SBI, z nichž každá využívá rovnou dva grafické čipy VooDoo 2. Máme tu tak celkem osm čipů. Jak na nich běží Half-Life? 
K oblíbeným
reklama
Ultimátní otázka zní obvykle spíše tak, jestli "se na tom dá provozovat Crysis", ale zde ji můžeme poupravit na Half-Life. Odpoví na ni TheeRacoon, který se nějakým způsobem dostal ke čtyřem grafickým kartám Quantum3D 200SBI. Už pouhá jedna taková je slušný kus hardwaru
 
 - klikněte pro zvětšení - 
 
Ze čtyř těchto karet nám pak vznikne pěkná cihlička propojena další deskou, která to celé řídí. 
 
  - klikněte pro zvětšení - 
 
Karta Quantum3D je výsledek snah firmy 3Dfx zatnout drápy do trhu s profesionálními grafickými kartami. Quantum3D tak byla vedlejším podnikem 3Dfx, který měl přinést 3D technologie VooDoo na trh se simulátory, a tak se zrodil i model 200SBI se dvěma čipy VooDoo 2. A že to byla právě společnost 3Dfx, která vynalezla technologii SLI, jejíž značku dnes využívá NVIDIA, není divu, že Quantum 3D prodávala své karty 200SBI i v balíčku čtyř s propojující kartou navrch. Ty se mohly pyšnit ve své době velice slušnou kapacitou 24 MB RAM na kartu, čili 12 MB na GPU. 
 
 
Ross "TheeRacoon" Tregemba zatím tento hardware vyzkoušel na hře Half-Life se zapnutým vyhlazováním hran, což je zajímavý počin vzhledem k tomu, že pro hraní her se s takovouto výbavou nepočítalo, ostatně 200SBI, navíc v balíčku čtyř, byly zcela mimo finanční možnosti hráčů. 
 
Slíbena byla další videa s využitím CRT monitoru, který k takovému hardwaru bude sedět lépe než LCD, ale doufejme, že nám autor ukáže především větší škálu softwaru, který na jeho nově zprovozněném hardwaru poběží.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů