www.svethardware.cz
>
>
>
>

Náhradní díly pro Mercedes se budou vyrábět 3D tiskem

Náhradní díly pro Mercedes se budou vyrábět 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Daimler, pod kterou spadá automobilka Mercedes-Benz, hodlá od září produkovat náhradní díly pro nákladní auta Mercedesu pomocí 3D tisku. Časem by takto měly být vyráběny díly i pro dlouho nevyráběné modely.
K oblíbeným
reklama
Další oblastí průmyslu, kam se rozšiřuje technologie 3D tisku, jsou automobily. Největším výrobcem 3D-tištěných dílů je společnost Daimler, která zahrnuje např. i slavný Mercedes-Benz. Právě pro nákladní auta této značky se budou od září vyrábět náhradní díly pomocí 3D tisku. Ze začátku bude k dispozici zhruba 30 dílů a půjde zejména o díly pro předchozí generaci řady Actros. Daimler chce co nejrychleji nabídku dílů rozšiřovat.


3D tisk dílů pro Mercedes-Benz


Výhody tohoto systému jsou jasné. Díly není třeba vyrábět ve speciální továrně a pak zdlouhavě a nákladně distribuovat do celého světa. Místo toho bude možné takový díl vyrobit lokálně v servisním centru, díky čemuž odpadnou i náklady na skladování a výstavbu skladů. Díl totiž bude vyroben vždy speciálně na objednávku jen tehdy, když bude potřeba. Poněvadž tisk nebude trvat dlouho a probíhá lokálně, bude také daný díl k dispozici velmi rychle, a to i tehdy, pokud půjde o nějakou "specialitku", jejíž sehnání by v dnešním systému trvalo třeba týdny.


Mercedes-Benz Actros


Pozitivní je to i pro životní prostředí, neboť odpadne již zmíněná doprava dílů přes celou zeměkouli nebo balení. Další výhodou je to, že se takto může rozšířit nabídka i na díly pro auta, která už dlouho nejsou vyráběna a produkce dílů pro ně je dnes velmi drahá kvůli omezenému množství vyrobených kusů. Už dnes Mercedes vyrábí pomocí 3D tisku okolo 100 tisíc prototypových dílů každý rok, takže má již bohaté zkušenosti s problematikou. Slibuje vysokou kvalitu dílů a splnění kvalitativních standardů na ně kladených. Využívá se technologie Selective Laser Sintering (SLS) a ze začátku se bude výroba týkat především nejrůznějších krytek, trubek a podobných plastových částí.

Zdroje: extrahw.com, daimler.com
reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek