www.svethardware.cz
>
>
>
>

Náhradní díly pro Mercedes se budou vyrábět 3D tiskem

Náhradní díly pro Mercedes se budou vyrábět 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Daimler, pod kterou spadá automobilka Mercedes-Benz, hodlá od září produkovat náhradní díly pro nákladní auta Mercedesu pomocí 3D tisku. Časem by takto měly být vyráběny díly i pro dlouho nevyráběné modely.
K oblíbeným
reklama
Další oblastí průmyslu, kam se rozšiřuje technologie 3D tisku, jsou automobily. Největším výrobcem 3D-tištěných dílů je společnost Daimler, která zahrnuje např. i slavný Mercedes-Benz. Právě pro nákladní auta této značky se budou od září vyrábět náhradní díly pomocí 3D tisku. Ze začátku bude k dispozici zhruba 30 dílů a půjde zejména o díly pro předchozí generaci řady Actros. Daimler chce co nejrychleji nabídku dílů rozšiřovat.


3D tisk dílů pro Mercedes-Benz


Výhody tohoto systému jsou jasné. Díly není třeba vyrábět ve speciální továrně a pak zdlouhavě a nákladně distribuovat do celého světa. Místo toho bude možné takový díl vyrobit lokálně v servisním centru, díky čemuž odpadnou i náklady na skladování a výstavbu skladů. Díl totiž bude vyroben vždy speciálně na objednávku jen tehdy, když bude potřeba. Poněvadž tisk nebude trvat dlouho a probíhá lokálně, bude také daný díl k dispozici velmi rychle, a to i tehdy, pokud půjde o nějakou "specialitku", jejíž sehnání by v dnešním systému trvalo třeba týdny.


Mercedes-Benz Actros


Pozitivní je to i pro životní prostředí, neboť odpadne již zmíněná doprava dílů přes celou zeměkouli nebo balení. Další výhodou je to, že se takto může rozšířit nabídka i na díly pro auta, která už dlouho nejsou vyráběna a produkce dílů pro ně je dnes velmi drahá kvůli omezenému množství vyrobených kusů. Už dnes Mercedes vyrábí pomocí 3D tisku okolo 100 tisíc prototypových dílů každý rok, takže má již bohaté zkušenosti s problematikou. Slibuje vysokou kvalitu dílů a splnění kvalitativních standardů na ně kladených. Využívá se technologie Selective Laser Sintering (SLS) a ze začátku se bude výroba týkat především nejrůznějších krytek, trubek a podobných plastových částí.

Zdroje: extrahw.com, daimler.com
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře