www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nalezli jste chybu ve Windows 10? Až čtvrt milionu dolarů může být vašich

Nalezli jste chybu ve Windows 10? Až čtvrt milionu dolarů může být vašich
, , aktualita
Microsoft spouští nový Windows Bounty Program, v jehož rámci láká lidi, kteří našli chybu v systému Windows 10, na odměnu až 250 tisíc dolarů. To pochopitelně za předpokladu, že půjde o opravdu závažný problém. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft chce, aby se Windows 10 staly poslední velkou verzí systému, která však bude neustále vylepšována a i když můžeme možná o tomto záměru pochybovat, je zřejmé, že tu s námi tento systém vydrží dlouho, a tak má jeho výrobce přirozený zájem na tom, aby byl co nejlépe zabezpečen. 
 
Windows 10 PCs
 
Přináší tak nový Windows Bounty Program, který podstatně navyšuje maximální odměnou, již mohou lidé i mimo okruh tzv. Insiderů získat za to, že Microsoftu nahlásí chyby v zabezpečení. Jde tak především o hledání exploitů, které mohou komukoliv přinést až 250 tisíc dolarů, čili 5,5 milionu korun. Windows 10 se mají přitom stát stálou součástí tohoto programu, takže do té doby, než Microsoft rozhodne jinak. 
 
Tabulka s odměnami tak aktuálně zahnuje částky 500 až 250.000 dolarů, přičemž bugy týkající se Hyper-V začínají až na 5000 dolarech. Microsoft dává jako příklady třeba vzdálené spuštění kódu nebo exploit, který útočníkovi zajistí více práv na daném systému. 
 
Microsoft pamatuje i na odměnění těch, kteří našli takovou chybu, jež už byla dříve odhalena jeho pracovníky, a není tedy veřejně známa. V takovém případě se ale odměna automaticky redukuje na 10 procent toho, co bychom získali za odhalení dříve zcela neznámé chyby. 
 
Dále tu máme také nějaké příklady toho, co můžeme očekávat. Například v případě nalezení chyby v raném sestavení Windows 10 pro Insidery a jejich prohlížeči Edge můžeme získat 500 až 15.000 dolarů. Odhalení chyby v aplikaci Defender už je ceněno na 500 až 30.000 dolarů a neotřelý nápad na celkové zvýšení bezpečnosti může přinést třeba 200.000 dolarů. Vše potřebné se můžete dozvědět na speciálních stránkách Microsoft Bug Bounty, kde jsou k dispozici aktuální informace. 
 
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů