www.svethardware.cz
>
>
>
>

NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE

NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
, , aktualita
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
K oblíbeným
reklama
NASy existují v mnoha různých tvarech a velikostech. Vedle klasických krabiček do domácností nebo malých kanceláří tu máme i větší serverová řešení, kam spadá i Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Jde o nízký NAS (1U), do kterého se vejdou čtyři 3,5" pevné disky, s jednotkou RX418 lze pak počet disků rozšířit dokonce na 8, pochopitelně je podporována funkce hot-swap. Rozměry jsou 457,6×430,5×44 mm u první verze a 483,6×430,5×44 mm u druhé (RS820RP+). Ta se liší druhým záložním systémem napájení tak, aby NAS běžel i při výpadku napájení. Dalším rozdílem je, že má jen dva 40mm ventilátory (20 mm vysoké), zatímco standardní verze má tři.
 
Synology RackStation RS820+
 
NAS je vybaven 4jádrovým procesorem Intel Atom C3538 s frekvencí 2,1 GHz a 2 GB DDR4 paměti, kterou však lze rozšířit až na 18 GB. Novinka je vybavena dvěma USB3.0 porty, rozšiřujícím portem a slotem v podobě PCIe 3.0 x8, kam lze strčit m.2 kartu (např. NVMe/SATA SSD adaptér) nebo 10GbE kartu, standardem jsou totiž 4 gigabitové porty. To už pak najde více využití i maximální přenosová rychlost u sekvenčního čtení s hodnotou 1621 MB/s. Potěší i funkce Snapshot Replication s možností zálohování 1024 sdílených složek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře