www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NASA platí 16.500 eur za dva měsíce v posteli

NASA platí 16.500 eur za dva měsíce v posteli
, , aktualita
Pro někoho možná vysněná práce za pohádkové peníze, ale jistě také značně nezdravá. I proto bude NASA ochotna za 60 dní vleže zaplatit zájemcům 18.500 dolarů. Co si od toho americká agentura slibuje?
K oblíbeným
reklama
To není tak složité si uvědomit. Pokud jde o 60 dní vleže a o NASA, lze si představit, že to má co do činění se studiem možností přežití lidí ve vesmíru. Průzkum přitom probíhá ve spolupráci s evropskou ESA a German Aerospace Center, takže tucet mužů a tucet žen mezi 25 a 55 lety bude placeno v eurech a každý dostane v přepočtu 426 tisíc korun. To není špatné za dva měsíce nicnedělání, i když i to samozřejmě může být utrpení, které zanechá své stopy na zdraví člověka. 
 
 
NASA s ESA tak stále ještě hledají zájemce, kteří budou na podzim v německé laboratoři v Kolíně nad Rýnem ochotni se zúčastnit studie Artificial Gravity Bed Study (AGBRESA). Ta se týká využití umělé gravitace zabraňující svalové atrofii a řídnutí kostí v prostředí mikrogravitace. Jde o velice dobře známé obtíže, které čekají na každého, kdo se na delší dobu vydá do vesmírného prostoru. 
 
Účastníci studie budou neustále ležet a provádět přitom různé experimenty. Nevstanou si tak ani na jídlo nebo na záchod, což bude jistě pro ně nová zkušenost. Budou mít také zakázané se nějak zvlášť namáhat, čili že by si tužili tělo sklapovačkami, na to mohou zapomenout. Cílem je totiž simulovat dopady pobytu ve vesmíru, k čemuž bude sloužit také to, že postele budou nakloněny o šest stupňů. Tímto způsobem chce NASA docílit odpovídajícího přesunu tělních tekutin, ke kterému také dochází ve vesmíru. Tekutiny se v prostředí bez projevu zemské přitažlivosti logicky přesouvají z dolní části těla do vrchní a spekuluje se o tom, že stojí i za dočasným zhoršením zraku kvůli vyššímu tlaku v lebce. 
 
NASA přitom už dříve podobným způsobem testovala efekty pobytu ve vesmíru, ale nyní půjde i o test využívající speciální centrifugu, kterou bude část účastníků denně využívat. Gravitace se tak bude simulovat pomocí odstředivé síly a na konci studie se bude moci srovnat to, jak na tom jsou různí účastníci. Všichni pak po ukončení 60 dnů v posteli projdou ještě 14denní rehabilitací a pěti dny příprav.
 
Zdroj: Motherboard 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář