www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NASA platí 16.500 eur za dva měsíce v posteli

NASA platí 16.500 eur za dva měsíce v posteli
, , aktualita
Pro někoho možná vysněná práce za pohádkové peníze, ale jistě také značně nezdravá. I proto bude NASA ochotna za 60 dní vleže zaplatit zájemcům 18.500 dolarů. Co si od toho americká agentura slibuje?
K oblíbeným
reklama
To není tak složité si uvědomit. Pokud jde o 60 dní vleže a o NASA, lze si představit, že to má co do činění se studiem možností přežití lidí ve vesmíru. Průzkum přitom probíhá ve spolupráci s evropskou ESA a German Aerospace Center, takže tucet mužů a tucet žen mezi 25 a 55 lety bude placeno v eurech a každý dostane v přepočtu 426 tisíc korun. To není špatné za dva měsíce nicnedělání, i když i to samozřejmě může být utrpení, které zanechá své stopy na zdraví člověka. 
 
 
NASA s ESA tak stále ještě hledají zájemce, kteří budou na podzim v německé laboratoři v Kolíně nad Rýnem ochotni se zúčastnit studie Artificial Gravity Bed Study (AGBRESA). Ta se týká využití umělé gravitace zabraňující svalové atrofii a řídnutí kostí v prostředí mikrogravitace. Jde o velice dobře známé obtíže, které čekají na každého, kdo se na delší dobu vydá do vesmírného prostoru. 
 
Účastníci studie budou neustále ležet a provádět přitom různé experimenty. Nevstanou si tak ani na jídlo nebo na záchod, což bude jistě pro ně nová zkušenost. Budou mít také zakázané se nějak zvlášť namáhat, čili že by si tužili tělo sklapovačkami, na to mohou zapomenout. Cílem je totiž simulovat dopady pobytu ve vesmíru, k čemuž bude sloužit také to, že postele budou nakloněny o šest stupňů. Tímto způsobem chce NASA docílit odpovídajícího přesunu tělních tekutin, ke kterému také dochází ve vesmíru. Tekutiny se v prostředí bez projevu zemské přitažlivosti logicky přesouvají z dolní části těla do vrchní a spekuluje se o tom, že stojí i za dočasným zhoršením zraku kvůli vyššímu tlaku v lebce. 
 
NASA přitom už dříve podobným způsobem testovala efekty pobytu ve vesmíru, ale nyní půjde i o test využívající speciální centrifugu, kterou bude část účastníků denně využívat. Gravitace se tak bude simulovat pomocí odstředivé síly a na konci studie se bude moci srovnat to, jak na tom jsou různí účastníci. Všichni pak po ukončení 60 dnů v posteli projdou ještě 14denní rehabilitací a pěti dny příprav.
 
Zdroj: Motherboard 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková