www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA pouští stavbu roveru Mars 2020 v přímém přenosu

NASA pouští stavbu roveru Mars 2020 v přímém přenosu
, , aktualita
V příštím roce odstartuje nový rover Mars 2020 k povrchu planety Mars, kde by se měl objevit počátkem roku 2021. Zájemci nyní mohou sledovat celý proces stavění nového roveru na live streamu na YouTube.
K oblíbeným
reklama
Americká vesmírná agentura NASA začala stavbu roveru Mars 2020, který by se měl k povrchu červené planety vydat v červenci roku 2020 (tam by se měl ocitnout v únoru roku 2021). Aby to bylo pro mnohé ještě zajímavější, NASA spustila live stream, ve kterém můžete živě sledovat, co se s roverem děje a v jaké fázi jeho stavění vlastně inženýři jsou. Rozhodně nečekejte nějaká dramata, ale na občasné zběžné kouknutí se nebo montáž něčeho důležitého, to může být zajímavé.
 
NASA Mars Rover 2020
 
Např. minulý týden nasadili šestici kol o průměru 52,5 cm, které mají 48 drážek zajišťujících velmi dobré jízdní vlastnosti v terénu i přilnavost. Rover se má umět pohybovat v měkkém písku i na tvrdých skalách. Každé kolo je vybaveno svým vlastním motorkem a přední i zadní dvojice podporují natáčení, čímž zajistí roveru schopnost otočit se na místě o 360°. Celý rover je nastaven tak, že by se ani při 45° náklonu do jakékoli strany neměl převrhnout, nicméně v reálu se NASA bude snažit vyhnout náklonům větším než 30°.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP
Společnost PNY se rozhodla udělat v počítačích menší hluk. Uvedla totiž velmi výkonné profesionální grafické karty Quadro RTX 6000 a RTX 8000 pouze s pasivním chlazením. To tak musí zvládnout 250W TDP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7 Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7
Uživatelé systému Windows 7 si začali stěžovat na problém, pro nějž se vžilo obecné označení "black desktop". Ukázalo se, že Microsoft na něj zadělal právě 14. ledna, kdy vypustil do světa poslední veřejně dostupné aktualizace pro W7. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake? Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake?
Knights of the Old Republic je titul ze zlaté éry her založených na univerzu Star Wars a nyní se opět proslýchá, že se chystá remake, čili přepracovaná verze této úspěšné a velice oblíbené hry. Můžeme se těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří
Sledování obyvatel je všudypřítomné a týká se nejrůznějších zemí i režimů. Velká Británie je doslova prošpikována kamerami, což platí zejména o Londýnu, kde nasadí nový systém s rozpoznáváním tváří zločinců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries Intel prý může nechat některá svá CPU vyrábět v GlobalFoundries
Zatím spíše jen pro zajímavost si uvedeme zprávu, respektive v této době ještě drb o tom, že Intel chce ulevit vlastním 14nm linkám tím, že některé méně důležité produkty bude vyrábět jinde. Mluví se přitom přímo o GlobalFoundries. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář