www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA pouští stavbu roveru Mars 2020 v přímém přenosu

NASA pouští stavbu roveru Mars 2020 v přímém přenosu
, , aktualita
V příštím roce odstartuje nový rover Mars 2020 k povrchu planety Mars, kde by se měl objevit počátkem roku 2021. Zájemci nyní mohou sledovat celý proces stavění nového roveru na live streamu na YouTube.
K oblíbeným
reklama
Americká vesmírná agentura NASA začala stavbu roveru Mars 2020, který by se měl k povrchu červené planety vydat v červenci roku 2020 (tam by se měl ocitnout v únoru roku 2021). Aby to bylo pro mnohé ještě zajímavější, NASA spustila live stream, ve kterém můžete živě sledovat, co se s roverem děje a v jaké fázi jeho stavění vlastně inženýři jsou. Rozhodně nečekejte nějaká dramata, ale na občasné zběžné kouknutí se nebo montáž něčeho důležitého, to může být zajímavé.
 
NASA Mars Rover 2020
 
Např. minulý týden nasadili šestici kol o průměru 52,5 cm, které mají 48 drážek zajišťujících velmi dobré jízdní vlastnosti v terénu i přilnavost. Rover se má umět pohybovat v měkkém písku i na tvrdých skalách. Každé kolo je vybaveno svým vlastním motorkem a přední i zadní dvojice podporují natáčení, čímž zajistí roveru schopnost otočit se na místě o 360°. Celý rover je nastaven tak, že by se ani při 45° náklonu do jakékoli strany neměl převrhnout, nicméně v reálu se NASA bude snažit vyhnout náklonům větším než 30°.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware Alienware oprašuje herní Auroru R9 a přináší další hardware
V Dellu a Alienware se rozhodli řádně oprášit svou herní nabídku, díky čemuž se můžeme podívat nejen na nové monitory, ale také na nové desktopy, klávesnice či myši. Hlásí se tak i Aurora R9 nebo levnější Dell G5. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft přináší betaverzi Edge na Chromiu Microsoft přináší betaverzi Edge na Chromiu
Microsoft nám začal nabízet pro vyzkoušení první dostupnou betaverzi svého prohlížeče Edge, který je nově založen na Chromiu. Činí tak asi čtyři měsíce poté, co začal nabízet rané Canary a Developer verze.
Dnes, aktualita, Jan Vítek