www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo

NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
, , aktualita
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
K oblíbeným
reklama
Dnes NASA používá následující logo či znak s patkovým písmem, ale do začátku devadesátých let využívala mnohem jednodušší logo. Nicméně aktuální modré, přezdívané karbanátek, bylo vytvořeno už v roce 1959 a používané až do konce roku 1975. Tehdy je nahradilo právě červené "červí" logo, které vydrželo do roku 1992, kdy přišel opět čas pro karbanátek. 
 
 
NASA se tak rozhodla své předchozí logo opět jednou využít, a to pro plánovaný start rakety Falcon 9 s první posádkou v lodi Crew Dragon, a to ve složení astronautů Roberta Behnkena a Douglase Hurleyho. 
 
 
Jednoduché logo bylo v 70. letech zvoleno právě proto, že bylo snadné ho reprodukovat a tisknout na vše možné tehdejší technologií, takže šlo především o snahu šetřit. Pro NASA je vytvořila reklamní společnost Danne & Blackburn v roce 1975 a v tom následujícím se už stalo oficiálním logem a používáno bylo i v počátku éry raketoplánů. 
 
 
Našli bychom ho také na dosud sloužícím Hubbleově vesmírném dalekohledu, který se ostatně dostal do vesmíru už v roce 1990. Nyní se opět vrací, aby prý označilo začátek nové významné kapitoly v letech lidí do vesmíru. Nejde jen o prvenství firmy SpaceX, ale také o to, že po mnoha letech budou astronauti startovat z území Spojených států, což je tak i otázka prestiže. NASA musela téměř po deset let spoléhat na ruské Sojuzy a nyní by měla mít k dispozici jak SpaceX, tak v dohledné době i Boeing a jeho Starliner, stejně jako vlastní lodi Orion. A zatím to také vypadá, že nepodařené přistání prvního stupně Falconu 9 se už nebude moc řešit a historická chvíle nastane 20. května.
 
Zdroj: NASA


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů