www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA zveřejnila 8K video z ISS

NASA zveřejnila 8K video z ISS
, , aktualita
Vesmírná agentura NASA vzala do vesmíru profesionální 8K videokameru RED Helium a natočila s ní 3minutové video ze stanice ISS. Máte-li displej s vysokým rozlišením a hodně výkonný počítač, uvidíte ji v nebývalých detailech.
K oblíbeným
reklama
8K rozlišení dnes rozhodně není běžné, přesto už existují zařízení, která s ním umí pracovat. Jedním z nich je profesionální videokamera RED Helium. Tu NASA vzala na palubu vesmírné stanice ISS, kde s ní natočili zhruba 3minutové video ukazující různé činnosti na stanici. Toto video je uveřejněno na YouTube a v popisku jsou dokonce i vysvětleny jednotlivé pasáže.
 
 
Rozlišení videa je neskutečných 8192×4320 pixelů, takže si jej zatím v plném rozlišení v podstatě nikdo neužije. 4K displeje jsou přeci jen běžnější, takže alespoň v takovém rozlišení si to už někteří z nás přehrají, byť je samozřejmě i tak potřebný dostatečně výkonný moderní počítač. Kdo chce, může si celé video stáhnout ze stránek NASA, soubor má 3,1 GB.
 
Jak již bylo řečeno, 8K rozlišení stále není standardem, ale pokud chcete pořizovat např. time-lapse v 8K (video z fotografií), to už dnes zvládne spousta fotoaparátů, které mají rozlišení okolo 36 megapixelů a více (8K je 33, resp. 35 MPx dle poměru stran). My jsme na Digimanii 8K time-lapse natočili dokonce se stařičkým telefonem Nokia 808 PureView z roku 2012, který má 41MPx senzor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala