www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA zveřejnila 8K video z ISS

NASA zveřejnila 8K video z ISS
, , aktualita
Vesmírná agentura NASA vzala do vesmíru profesionální 8K videokameru RED Helium a natočila s ní 3minutové video ze stanice ISS. Máte-li displej s vysokým rozlišením a hodně výkonný počítač, uvidíte ji v nebývalých detailech.
K oblíbeným
reklama
8K rozlišení dnes rozhodně není běžné, přesto už existují zařízení, která s ním umí pracovat. Jedním z nich je profesionální videokamera RED Helium. Tu NASA vzala na palubu vesmírné stanice ISS, kde s ní natočili zhruba 3minutové video ukazující různé činnosti na stanici. Toto video je uveřejněno na YouTube a v popisku jsou dokonce i vysvětleny jednotlivé pasáže.
 
 
Rozlišení videa je neskutečných 8192×4320 pixelů, takže si jej zatím v plném rozlišení v podstatě nikdo neužije. 4K displeje jsou přeci jen běžnější, takže alespoň v takovém rozlišení si to už někteří z nás přehrají, byť je samozřejmě i tak potřebný dostatečně výkonný moderní počítač. Kdo chce, může si celé video stáhnout ze stránek NASA, soubor má 3,1 GB.
 
Jak již bylo řečeno, 8K rozlišení stále není standardem, ale pokud chcete pořizovat např. time-lapse v 8K (video z fotografií), to už dnes zvládne spousta fotoaparátů, které mají rozlišení okolo 36 megapixelů a více (8K je 33, resp. 35 MPx dle poměru stran). My jsme na Digimanii 8K time-lapse natočili dokonce se stařičkým telefonem Nokia 808 PureView z roku 2012, který má 41MPx senzor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková