www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA zveřejnila 8K video z ISS

NASA zveřejnila 8K video z ISS
, , aktualita
Vesmírná agentura NASA vzala do vesmíru profesionální 8K videokameru RED Helium a natočila s ní 3minutové video ze stanice ISS. Máte-li displej s vysokým rozlišením a hodně výkonný počítač, uvidíte ji v nebývalých detailech.
reklama
8K rozlišení dnes rozhodně není běžné, přesto už existují zařízení, která s ním umí pracovat. Jedním z nich je profesionální videokamera RED Helium. Tu NASA vzala na palubu vesmírné stanice ISS, kde s ní natočili zhruba 3minutové video ukazující různé činnosti na stanici. Toto video je uveřejněno na YouTube a v popisku jsou dokonce i vysvětleny jednotlivé pasáže.
 
 
Rozlišení videa je neskutečných 8192×4320 pixelů, takže si jej zatím v plném rozlišení v podstatě nikdo neužije. 4K displeje jsou přeci jen běžnější, takže alespoň v takovém rozlišení si to už někteří z nás přehrají, byť je samozřejmě i tak potřebný dostatečně výkonný moderní počítač. Kdo chce, může si celé video stáhnout ze stránek NASA, soubor má 3,1 GB.
 
Jak již bylo řečeno, 8K rozlišení stále není standardem, ale pokud chcete pořizovat např. time-lapse v 8K (video z fotografií), to už dnes zvládne spousta fotoaparátů, které mají rozlišení okolo 36 megapixelů a více (8K je 33, resp. 35 MPx dle poměru stran). My jsme na Digimanii 8K time-lapse natočili dokonce se stařičkým telefonem Nokia 808 PureView z roku 2012, který má 41MPx senzor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů