www.svethardware.cz
>
>
>
>

NASA zveřejnila 8K video z ISS

NASA zveřejnila 8K video z ISS
, , aktualita
Vesmírná agentura NASA vzala do vesmíru profesionální 8K videokameru RED Helium a natočila s ní 3minutové video ze stanice ISS. Máte-li displej s vysokým rozlišením a hodně výkonný počítač, uvidíte ji v nebývalých detailech.
reklama
8K rozlišení dnes rozhodně není běžné, přesto už existují zařízení, která s ním umí pracovat. Jedním z nich je profesionální videokamera RED Helium. Tu NASA vzala na palubu vesmírné stanice ISS, kde s ní natočili zhruba 3minutové video ukazující různé činnosti na stanici. Toto video je uveřejněno na YouTube a v popisku jsou dokonce i vysvětleny jednotlivé pasáže.
 
 
Rozlišení videa je neskutečných 8192×4320 pixelů, takže si jej zatím v plném rozlišení v podstatě nikdo neužije. 4K displeje jsou přeci jen běžnější, takže alespoň v takovém rozlišení si to už někteří z nás přehrají, byť je samozřejmě i tak potřebný dostatečně výkonný moderní počítač. Kdo chce, může si celé video stáhnout ze stránek NASA, soubor má 3,1 GB.
 
Jak již bylo řečeno, 8K rozlišení stále není standardem, ale pokud chcete pořizovat např. time-lapse v 8K (video z fotografií), to už dnes zvládne spousta fotoaparátů, které mají rozlišení okolo 36 megapixelů a více (8K je 33, resp. 35 MPx dle poměru stran). My jsme na Digimanii 8K time-lapse natočili dokonce se stařičkým telefonem Nokia 808 PureView z roku 2012, který má 41MPx senzor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek