Následek Brexitu, Britové vyvíjí roboty pro sběr jahod

Následek Brexitu, Britové vyvíjí roboty pro sběr jahod
, , aktualita
Vystoupení Velké Británie z Evropské unie má zajímavé následky. Kvůli složitějším pracovním podmínkám po Brexitu hledá Británie cestu, jak nahradit chybějící brigádníky pro sběr jahod autonomními roboty.
K oblíbeným
reklama
Po vystoupení Velké Británie z Evropské unie odpadne pro kontinentální brigádníky jedna z tradičních zemí, kam jezdili v létě na brigádu. Týká se to např. sběru jahod, kdy tato země každoročně vyprodukuje přes 100 tisíc tun tohoto ovoce. Jahody zde každoročně sbírá téměř  20 tisíc brigádníků z celé Evropy, zejména však Rumunska a Bulharska. Nevypadá to, že by takové téma mohlo mít něco společného se Světem hardware. To je však mýlka. Jde totiž o to, čím chce Británie nahradit tyto chybějící brigádníky. Budou to autonomní roboti pro sběr jahod. Už dnes je totiž pracovníků nedostatek (20 % úrody se nepodaří posbírat) a po Brexitu se to ještě zhorší.
 
Jahoda
 
autor: Jeff Kubina from the milky way galaxy [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
Na řešení pracuje společnost Wilkin & Sons Tiptree s Univerzitou v Essexu, jejíž tým vede Vishuu Mohan. Roboti by měli být schopni v porostu najít viditelné i schované jahody, a to i při měnících se podmínkách, jako jsou různé úrovně osvětlení dané počasím. Měli by tak pracovat i za deště a ve větru.
 
Robot pro sběr jahod
 
 
V případě robotů to ale zdaleka nebude tak jednoduché. Je potřeba zapojit vizuální systém a ten správně spojit s pohybem robotických rukou a ovládáním síly stisku. Je potřeba vyvinout dostatečnou sílu na to, aby dokázal utrhnout jahodu, ale zároveň by měla být dost malá tak, aby robot jahodu nerozmačkal. Každá jahoda má totiž odlišný tvar, velikost i tvrdost, kterou je vzít do úvahy. Podle týmu by robot měl být hotov během několika měsíců.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář