www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nástupce NVIDIA Volta přijde v roce 2018 a bude to Ampere

Nástupce NVIDIA Volta přijde v roce 2018 a bude to Ampere
, , aktualita
Pokud si NVIDIA již vypůjčila jméno Alessandra Volty, pak nebylo těžké uhádnout, kdo bude následovat. Bude jím André-Marie Ampère, tentokrát francouzský fyzik a po něm pojmenovanou architekturu tak máme jako další v pořadí.
K oblíbeným
reklama
Hlavní zpráva tak je, že po architektuře NVIDIA Volta nastoupí Ampere a ta by měla být oficiálně představena na akci GTC (Graphics Technology Conference) v roce 2018. Ta proběhne ke konci března a samozřejmě nelze očekávat, že by zahrnovala představení nových herních karet s architekturou Ampere, však se v té době možná ještě ani nedočkáme nových herních GPU Volta. Spíše bude toto představení spojeno s akcelerátory firmy NVIDIA pro profesionální nasazení, jako je Tesla či Drive PX. 


Případně nemusí jít o žádné nové konkrétní produkty, jako spíše představení samotné architektury následované technickými prezentacemi různých firemních inženýrů, zatímco samotné produkty budou představeny později a ty spotřebitelské mnohem, mnohem později. 

My můžeme očekávat, že NVIDIA v dohledné době uvede na trh grafické karty GeForce série 2000, či jak se rozhodne pokračovat v číslování, a Ampere by tak měly spadat mezi GeForce 3000. 

I nyní je stále velká otázka, kdy GeForce generace Volta dorazí na trh. NVIDIA na něj teprve nedávno vypustila GeForce GTX 1070 Ti, zbrusu nový model coby konkurenci pro karty AMD Radeon RX Vega 56, takže Pascal ještě zdaleka nekončí. Nicméně i tak už má za sebou karta GeForce GTX 1080 kolem roku a půl na trhu a my můžeme očekávat, že do dvou let už bude mít svého nástupce. Stejně tak lze ale tušit, že i herní Volty nastoupí salámovitou metodou a NVIDIA jejich uvádění na trh rozprostře přes mnoho měsíců. 

Tak či tak, NVIDIA o vypuštění GeForce "Volta" zatím mlčí, a tak tu máme pouze předpoklad, že ty by mohly dorazit na trh někdy na začátku příštího roku. Pokud je to ale pravda, tak se to pochopitelně dozvíme o několik týdnů dříve. 
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kompletace fúzního reaktoru ITER ve Francii byla oficiálně zahájena Kompletace fúzního reaktoru ITER ve Francii byla oficiálně zahájena
Kompletace nového fúzního reaktoru (tzv. tokamaku) ITER ve Francii byla oficiálně zahájena. Přípravné práce trvaly už více než desetiletí, nyní přichází na řadu stavba samotného zařízení, které by mělo být v provozu už za pár let.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel obviněn čínským institutem z porušení patentu na tranzistory FinFET Intel obviněn čínským institutem z porušení patentu na tranzistory FinFET
Byl to právě Intel, kdo s velkým předstihem jako první začal v rámci své 22nm technologie využívat nový typ tranzistorů, jimž se obecně říká FinFET. Nyní jej však obviňuje čínský Microelectronics Institute z porušení patentu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne velké Navi celkem 5120 Stream procesorů? Nabídne velké Navi celkem 5120 Stream procesorů?
Velké Navi má dle nejnovějších informací v AMD kódové označení Sienna Cichlid a my je známe spíše jako Navi 21. Očekává se přitom, že nabídne až 80 jednotek CU, což by znamenalo 5120 Stream procesorů. Co by to znamenalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bloomberg: NVIDIA má vážný zájem o Arm, během týdnů může být ujednáno Bloomberg: NVIDIA má vážný zájem o Arm, během týdnů může být ujednáno
Dle agentury Bloomberg má NVIDIA opravdu velký zájem o koupi společnosti Arm, kterou aktuálně vlastní SoftBank a nyní už mají probíhat pokročilé rozhovory, které by měly během několika týdnů přinést výsledek. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Yenkee Shotgun: perforovaná herní myš za pár stovek Yenkee Shotgun: perforovaná herní myš za pár stovek
Značka Yenkee přinesla cenově dostupnou herní myš, která si od dražší konkurence vypůjčila proděravělý design pro snížení hmotnosti. I tento model pro méně náročné hráče využívá programovatelná tlačítka a RGB podsvícení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik