www.svethardware.cz
>
>

Nedostatek kvalifikované pracovní síly může dále zdražovat výrobu čipů

Nedostatek kvalifikované pracovní síly může dále zdražovat výrobu čipů
, , aktualita
Vysoký zájem o počítačové čipy a elektronické součástky je náročný nejen na zdroje a výrobní kapacity jako takové, ovšem ty jsou pochopitelně spojeny i s potřebnou pracovní sílou. Té se nedostává, a přirozeně tak rostou mzdy.
K oblíbeným
reklama
Globální asociace IDC, která sjednocuje na 3000 firem včetně mnohých OEM výrobců hardwaru či elektroniky, nedávno provedla velký průzkum ve snaze identifikovat klíčové problémy, kterým firmy v elektronickém průmyslu dnes čelí. 
 
 
Mezi nejčastěji zmiňované problémy patří pochopitelně nedostatek materiálu obecně, což má za následek zvyšující se ceny a to trápí celých 90 procent dotazovaných. To pro téměř všechny takové firmy znamenalo i zpoždění výroby jejich produktů a pro 31 % z nich to bylo dokonce o osm týdnů nebo déle. Celkově tak klesají zásoby skladů, zatímco resty se množí a 58 % firem očekává, že nedostatek zasáhne i druhou polovinu příštího roku a uvolnění nastane nejdříve jeho koncem. 
 
 
Ovšem hned na druhém místě nalezneme problém se zvyšující se cenou práce, o níž mluví 68 procent firem v IPC, přičemž čtyři pětiny má aktuálně problém na pracovním trhu najít kvalifikované zaměstnance. To bude mít dle dvou třetin členů IPC za následek to, že cena práce bude v příštích měsících růst, což se může promítnout jednak do výdělků firem a pak koncových cen. Výrobci přitom vyloženě neuvádějí, že budou nuceni zvyšovat ceny svých produktů, ale to se teprve ukáže. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře