www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejnovější AGESA 1.0.0.3ABA pro Ryzeny má chyby, výrobci desek by jej neměli využívat

Nejnovější AGESA 1.0.0.3ABA pro Ryzeny má chyby, výrobci desek by jej neměli využívat
, , aktualita
Mikrokód AGESA verze 1.0.0.3ABA byl označen za chybový a potenciálně problémový, takže výrobci desek by jej neměli využívat a zákazníci instalovat BIOSy, které jsou na něm založeny. Nepleťme si jej však s AGESA 1.0.0.3AB. 
K oblíbeným
reklama
Snaha firmy AMD poskytnout novým procesorům podporu i na starších deskách je dvousečná. Zákazníci tím jednak mohou být potěšeni, ale na druhou stranu mohou očekávat i problémy, které vznikají tím, jak se AMD v koordinaci s výrobci desek snaží tuto podporu zajistit. To s sebou přináší i vedlejší problémy, jako třeba to, že nestačí kapacita paměti pro BIOS, což třeba společnost MSI řešila vydáním nových verzí desek s označením MAX a dvojnásobnou pamětí pro BIOS, aby jej nemusela zeštíhlovat. 
 
 
Na druhou stranu, nyní se bavíme o čipsetech řady AMD 400, které postihly problémy s mikrokódem AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA. Společnost AMD na jeho vývoj měla mnohem více času než v případě prvních procesorů Ryzen, však už v březnu se objevovala podpora nových modelů na starších deskách. Navíc jsou čipsety AMD 400 stále aktuální, neboť namísto celé nové řady přišel jen X570, takže v případě nižších řad žádnou novější volbu nemáme, a proto rozhodně nelze nad těmito problémy jen tak mávnout ruku, že uživatel má na výběr. Nemá, pokud si nechce kupovat drahé a žravé desky s X570, jen kvůli rozhraní PCIe 4.0. 
 
Nový AGESA verze 1.0.0.3ABA byl vypuštěn právě kvůli tomu, aby řešil problém se hrou Destiny 2 a kdo ví, kde by se ten mohl ještě projevit. Je ostatně podivné, že dle aktuálních informací se daná věc týká pouze a jen titulu Destiny 2 a zapotřebí je oprava v mikrokódu. 
 
Už to tedy vypadalo, že během tohoto týdne si lidé budou moci stáhnout a nainstalovat nový BIOS, který jim umožní Destiny 2 spustit, ovšem ukázalo se, že nový mikrokód má vedlejší účinek v destabilizaci rozhraní PCI Express, na což už začali poukazovat uživatelé desek od firem Asus a Gigabyte. 
 
Zástupce firmy Asus k tomu sdělil, že nové verze BIOSů byly tvořeny spěšně a nebyl čas je řádně otestovat. Problém vidí v chybách v mikrokódu, které by podrobné testování odhalilo a ty pak mohly být ve spolupráci s AMD vyřešeny, ale to nenastalo, výrobci vypustili do světa nové verze BIOSů a odnesli to uživatelé. Zde se dá ostatně pochopit, že výrobci desek si mohli vybrat, zda to risknou a budou čelit případným problémům s kvalitou, anebo budou nové verze BIOSů testovat a v takovém případě budou určitě označeni za lenochy a loudaly. 
 
Pro uživatele nyní platí, že by raději neměli instalovat nejnovější verzi BIOSu, a to už jen proto, že ne všude se uvádí konkrétní verze mikrokódu, čili namísto 1.0.0.3ABA může být pouze 1.0.0.3. Ovšem výrobci desek by už snad měli vadné verze ze svých stránek stáhnout a řídit se můžeme také podle data vydání. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc Tesla začala pronajímat solární panely od 50 USD na měsíc
Pokud někdo nechce investovat do vlastních solárních panelů, které si namontuje třeba na střechu svého domu, může si je nyní od společnosti Tesla pronajmout. Ceny přitom začínají na 50 dolarech měsíčně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet Mléčná dráha by měla obsahovat na 5 až 10 miliard Zemi podobných planet
Díky vesmírnému teleskopu Kepler a mapovacímu Gaia jsou k dispozici informace, z nichž se dá odvodit přibližný počet planet jistého typu. A ty říkají, že naše galaxie by měla být domovem pro až 10 miliard planet srovnatelných se Zemí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů