www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému
, , aktualita
Microsoft se opět potýká s problémovou aktualizací. Tentokrát jde o update KB4493470, na nějž si stěžují mnozí uživatelé, a to konkrétně ti, kteří využívají specifické antivirové produkty firem Avast, AVG a především Sophos. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace KB4493470 byla zveřejněna 9. února a server Windows Latest k ní o několik dní později vydal článek, v němž popisuje možné problémy, které po její instalaci mohou nastat. Někteří uživatelé hlásí, že jim počítač ihned po přihlášení se k účtu zamrzá a jiní zase hlásí, že samotné bootování trvá věčnost. Je tak možné, že jde pouze o druhý problém a počítač ve uživatelům skutečnosti zcela nezamrzne a jen to tak vzhledem k dlouhému načítání systému vypadá.
 
 
Jak už bylo zmíněno, problémy zřejmě pramení z toho, že si nový update nerozumí s nainstalovanými antivirovými produkty firem Avast, AVG a především pak Sophos, přičemž Microsoft už měl sám zastavit distribuci aktualizace na počítače právě s produkty od firmy Sophos. Ta sama už zveřejnila článek, v němž uživatelům radí, jak se problémové aktualizace zbavit v případě, že používají její software Endpoint a další informace ohledně možných problémů s KB4493470 poskytuje také Microsoft. Firma Sophos také uvádí, že problematické jsou aktualizace KB4493467, KB4493446, KB4493448, KB4493472, KB4493450 a KB4493451. 
 
Uživatelé s nainstalovaným Avastem by také mohli mít problémy nejen na Windows 10, ale dle Beta News také na Windows 7, a to konkrétně pak s Avast for Business a CloudCare. Avira zase varuje, že Windows 10 s jejím softwarem mohou pracovat výrazně pomaleji po instalaci aktualizace KB4493509 a Windows 7 zase s KB4493472 a KB4493448. 
 
Jako obvykle se tak čeká na nápravu a mezitím bychom se mohli dohadovat, kdo je vůbec za to zodpovědný a zda je to vůbec problém Microsoftu, nebo spíše toho, jak se chovají některé antivirové programy. Nicméně náprava spočívá právě na bedrech Microsoftu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková