www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému
, , aktualita
Microsoft se opět potýká s problémovou aktualizací. Tentokrát jde o update KB4493470, na nějž si stěžují mnozí uživatelé, a to konkrétně ti, kteří využívají specifické antivirové produkty firem Avast, AVG a především Sophos. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace KB4493470 byla zveřejněna 9. února a server Windows Latest k ní o několik dní později vydal článek, v němž popisuje možné problémy, které po její instalaci mohou nastat. Někteří uživatelé hlásí, že jim počítač ihned po přihlášení se k účtu zamrzá a jiní zase hlásí, že samotné bootování trvá věčnost. Je tak možné, že jde pouze o druhý problém a počítač ve uživatelům skutečnosti zcela nezamrzne a jen to tak vzhledem k dlouhému načítání systému vypadá.
 
 
Jak už bylo zmíněno, problémy zřejmě pramení z toho, že si nový update nerozumí s nainstalovanými antivirovými produkty firem Avast, AVG a především pak Sophos, přičemž Microsoft už měl sám zastavit distribuci aktualizace na počítače právě s produkty od firmy Sophos. Ta sama už zveřejnila článek, v němž uživatelům radí, jak se problémové aktualizace zbavit v případě, že používají její software Endpoint a další informace ohledně možných problémů s KB4493470 poskytuje také Microsoft. Firma Sophos také uvádí, že problematické jsou aktualizace KB4493467, KB4493446, KB4493448, KB4493472, KB4493450 a KB4493451. 
 
Uživatelé s nainstalovaným Avastem by také mohli mít problémy nejen na Windows 10, ale dle Beta News také na Windows 7, a to konkrétně pak s Avast for Business a CloudCare. Avira zase varuje, že Windows 10 s jejím softwarem mohou pracovat výrazně pomaleji po instalaci aktualizace KB4493509 a Windows 7 zase s KB4493472 a KB4493448. 
 
Jako obvykle se tak čeká na nápravu a mezitím bychom se mohli dohadovat, kdo je vůbec za to zodpovědný a zda je to vůbec problém Microsoftu, nebo spíše toho, jak se chovají některé antivirové programy. Nicméně náprava spočívá právě na bedrech Microsoftu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek