www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému
, , aktualita
Microsoft se opět potýká s problémovou aktualizací. Tentokrát jde o update KB4493470, na nějž si stěžují mnozí uživatelé, a to konkrétně ti, kteří využívají specifické antivirové produkty firem Avast, AVG a především Sophos. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace KB4493470 byla zveřejněna 9. února a server Windows Latest k ní o několik dní později vydal článek, v němž popisuje možné problémy, které po její instalaci mohou nastat. Někteří uživatelé hlásí, že jim počítač ihned po přihlášení se k účtu zamrzá a jiní zase hlásí, že samotné bootování trvá věčnost. Je tak možné, že jde pouze o druhý problém a počítač ve uživatelům skutečnosti zcela nezamrzne a jen to tak vzhledem k dlouhému načítání systému vypadá.
 
 
Jak už bylo zmíněno, problémy zřejmě pramení z toho, že si nový update nerozumí s nainstalovanými antivirovými produkty firem Avast, AVG a především pak Sophos, přičemž Microsoft už měl sám zastavit distribuci aktualizace na počítače právě s produkty od firmy Sophos. Ta sama už zveřejnila článek, v němž uživatelům radí, jak se problémové aktualizace zbavit v případě, že používají její software Endpoint a další informace ohledně možných problémů s KB4493470 poskytuje také Microsoft. Firma Sophos také uvádí, že problematické jsou aktualizace KB4493467, KB4493446, KB4493448, KB4493472, KB4493450 a KB4493451. 
 
Uživatelé s nainstalovaným Avastem by také mohli mít problémy nejen na Windows 10, ale dle Beta News také na Windows 7, a to konkrétně pak s Avast for Business a CloudCare. Avira zase varuje, že Windows 10 s jejím softwarem mohou pracovat výrazně pomaleji po instalaci aktualizace KB4493509 a Windows 7 zase s KB4493472 a KB4493448. 
 
Jako obvykle se tak čeká na nápravu a mezitím bychom se mohli dohadovat, kdo je vůbec za to zodpovědný a zda je to vůbec problém Microsoftu, nebo spíše toho, jak se chovají některé antivirové programy. Nicméně náprava spočívá právě na bedrech Microsoftu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování Gigabyte a Incooling pracují na chlazení serverů s možností přetaktování
Gigabyte si chystá novou serverovou platformu, která dostala označení R161 Series a nabídne možnost přetaktování. K tomu bude ale zapotřebí kvalitní chlazení a právě o to se postará společnost Incooling. 
Včera, aktualita, Jan Vítek