www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému

Nejnovější aktualizace Windows 10 způsobuje zpomalení systému
, , aktualita
Microsoft se opět potýká s problémovou aktualizací. Tentokrát jde o update KB4493470, na nějž si stěžují mnozí uživatelé, a to konkrétně ti, kteří využívají specifické antivirové produkty firem Avast, AVG a především Sophos. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace KB4493470 byla zveřejněna 9. února a server Windows Latest k ní o několik dní později vydal článek, v němž popisuje možné problémy, které po její instalaci mohou nastat. Někteří uživatelé hlásí, že jim počítač ihned po přihlášení se k účtu zamrzá a jiní zase hlásí, že samotné bootování trvá věčnost. Je tak možné, že jde pouze o druhý problém a počítač ve uživatelům skutečnosti zcela nezamrzne a jen to tak vzhledem k dlouhému načítání systému vypadá.
 
 
Jak už bylo zmíněno, problémy zřejmě pramení z toho, že si nový update nerozumí s nainstalovanými antivirovými produkty firem Avast, AVG a především pak Sophos, přičemž Microsoft už měl sám zastavit distribuci aktualizace na počítače právě s produkty od firmy Sophos. Ta sama už zveřejnila článek, v němž uživatelům radí, jak se problémové aktualizace zbavit v případě, že používají její software Endpoint a další informace ohledně možných problémů s KB4493470 poskytuje také Microsoft. Firma Sophos také uvádí, že problematické jsou aktualizace KB4493467, KB4493446, KB4493448, KB4493472, KB4493450 a KB4493451. 
 
Uživatelé s nainstalovaným Avastem by také mohli mít problémy nejen na Windows 10, ale dle Beta News také na Windows 7, a to konkrétně pak s Avast for Business a CloudCare. Avira zase varuje, že Windows 10 s jejím softwarem mohou pracovat výrazně pomaleji po instalaci aktualizace KB4493509 a Windows 7 zase s KB4493472 a KB4493448. 
 
Jako obvykle se tak čeká na nápravu a mezitím bychom se mohli dohadovat, kdo je vůbec za to zodpovědný a zda je to vůbec problém Microsoftu, nebo spíše toho, jak se chovají některé antivirové programy. Nicméně náprava spočívá právě na bedrech Microsoftu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala