www.svethardware.cz
>
>
>

Nejnovější Steam nám umožnil přesunout instalované hry

Nejnovější Steam nám umožnil přesunout instalované hry
, , aktualita
Společnost Valve vypustila do světa novou verzi klientu Steam, který nám nyní umožní snadno a rychle bez přeinstalování her zvolit jejich instalační složku. Vedle toho jsou tu i další novinky.
K oblíbeným
reklama
Možnost změnit umístění instalovaných her se bude hodit třeba v případě, že si koupíte do systému nový a výkonnější disk/SSD a budete si chtít na něj snadno přesunout hry, které jsou již instalované někde jinde. Tato možnost je přístupná v nastavení her, takže si je stačí vyhledat v knihovně, kliknout na ně pravým tlačítkem, vybrat Vlastnosti a dále záložku Místní soubory. Tam naleznete v české verzi dosud nepřeloženou volbu Move Install Folder.

Systém však neumožní vybrat si libovolné nové umístění dat dané hry, které nás napadne. Předem si musíte vytvořit na cílovém zařízení novou knihovnu, a to v hlavním menu Zobrazit > Nastavení a záložce Stahování, kde najdete položku Umístění knihovny. Pak už bude možné si pomocí tlačítka Move Install Folder vybrat jedno z předem vytvořených umístění a klient pak už vše provede automaticky.

Vedle toho všeho nám nový Steam nabídne také širší podporu herních ovladačů. Valve přidalo gamepady z Xbox 360 i Xbox One a také "Generic X-Input", což umožní využít "všechny rozpoznatelné typy ovladačů pro funkce Steam Controller Configurator". Dále tu je také podpora neoriginálních gamepadů pro PS4 a také joysticků.

Dále byl vylepšen systém oznamování chyb při stahování či aktualizaci her v případě, že některé jiné programy si ke staženým datům vyhradí přístup, to platí i pro systém sledující volné místo na cílovém disku a složky v knihovně Steamu dostaly tlačítko pro opravu nastavení uživatelských práv pod Windows. To najdete na stejném místě, kde spravujete celé složky knihovny.

Zdroj: Steam
reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek26 komentářů