Německo bude zkoumat loot boxy a možnosti jejich zákazu pro mladistvé

Německo bude zkoumat loot boxy a možnosti jejich zákazu pro mladistvé
, , aktualita
Německo je další země, kde se bude zkoumat vliv loot boxů na hráče a řešit základní otázka, zda jde v zásadě o hazard, nebo ne. Pak se bude moci řešit i otázka jejich zákazu či omezení, aby loot boxům nebyli vystaveni mladiství. 
K oblíbeným
reklama
Co se týče loot boxů, pak lidé bojující za jejich zařazení mezi hazard zatím spíše prohrávají, protože komise v různých zemích zatím rozhodly v tom smyslu, že o hazard nejde. Nicméně celkově rozhodnuto stále není a půjde především o velké trhy, mezi něž patří USA, ale i Německo. Právě ty by mohly nejvíce ovlivnit dosavadní praktiky firem Electronic Arts, Activision, Ubisoft a jiných. 
 
 
V Německu půjde o téma k projednání pro komisi starající se o ochranu mládeže, která si zadala vlastní studii, na jejímž základě se rozhodne. Zmiňuje to německý list Welt, který sděluje, že studii provede Univerzita v Hamburku. 
 
Komise přitom už dopředu uvádí, že dle jejích informací se objevuje stále více her, které obsahují prvky hazardu, což je očividné. Vedle toho také uvádí, že obchodní modely herních společností jsou z velké části závislé na menšině herní komunity, která za mikrotransakce utrácí celkově velké peníze. Čili většina hráčů mikrotransakce ignoruje, nebo si jen sem tam něco koupí a zbytek tvoří drtivou většinu tržeb, což je také dobře známý fakt a dle zmíněné komise je to "typický projev hazardních trhů". 
 
Předseda komise Wolfgang Kreissig uvedl, že dle jeho názoru je možné, že loot boxy porušují zákaz hazardu pro děti a mladistvé a dokonce si dokáže představit jejich celkový zákaz. To by nepředstavovalo pro herní průmysl zrovna lehkou ránu vzhledem k tomu, že německý herní trh má celkovou hodnotu přes 4 miliardy dolarů. 
 
Verdikt bude vynesen někdy v letošním březnu a my také zatím ještě uvidíme, jaké výsledky přinese šetření ve státech Havaj a Washington. Vypadá to ale, že Německo bude v tomto ohledu nejrozhodnější a o jeho konečném stanovisku se dozvíme nejdříve. 
 
Zdroj: Welt


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek