www.svethardware.cz
>
>
>

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard
, , aktualita
Loot boxy se dostaly do americké politiky, a to nejdříve na popud hawajského poslance a nyní se k němu přidal i senátor. Bude se tak zkoumat, zda představují hazard a pokud ano, jak by měly a mohly být regulovány. 
reklama
Chris Lee, poslanec státu Havaj už minulý rok započal tažení proti loot boxům s tím, že představují riziko pro mladistvé i peněženky jejich rodičů. Nyní se k němu přidává senátor Kevin Ranker, který už představil návrh zákona. Ten bude v prvé řadě zkoumat, zda je mezi loot boxy a hazardem nějaká spojitost a pak až bude případně řešit možnosti regulace. 
 
 
Samotné diskuze o povaze loot boxů či mikrotransakcí obecně už probíhaly dávno před tím a výsledky jsou značně nejednotné. Objevoval se především takový názor, že nemůže jít o hazard v pravém slova smyslu, protože za své peníze vždy něco získáme. Dá se ale předpokládat, že lidé bojující proti loot boxům se zaměří především na psychologické a ekonomické dopady na děti a jejich rodiče. Půjde jim tak o to, zda loot boxy dokáží vytvořit závislost se všemi jejími možnými projevy. 
 
Už víme to, že loot boxy obvykle nespadají dle platných legislativ Nového Zélandu či Velké Británie do stejné kategorie jako hazard a v USA se o tom teprve rozhodne. Právě toto rozhodnutí zásadně ovlivní úspěch či neúspěch iniciativy Chrise Leeho a Kevina Rankera. 
 
Ti tak brojí už dnes a Ranker využívá podobnou rétoriku jako Lee, a sice že "není akceptovatelné nechat naše děti vystavené takovému bezohlednému hazardu ve hrách s tancujícími králíčky nebo čím". Celá kontroverze sice odstartovala hrou Star Wars Battlefront II, kde narazíme spíše na hopkajícího Darth Vadera, ale o nějakou faktickou přesnost už v tomto stavu věcí moc nejde. Uvidíme, zda argument ohledně ochrany dětí v USA zabere, nebo ne. 
 
Pak tu máme ještě Belgii, o níž se ví, že řeší stejné problém a tam také ještě nepadlo rozhodnutí o tom, zda loot boxy jsou hazard, nebo ne. Ministr spravedlnosti Koen Geens už ale uvedl, že loot boxy jsou "ohrožením pro duševní zdraví dětí" a vyzval k zákazu. 
 
Máme tu tak v první řadě otázku, zda se někde vůbec přistoupí k regulaci loot boxů a pak budeme až možná řešit, v jaké podobě přijde. Pochopitelně se pak objeví obavy o to, aby nepřinesla více problémů než řešení a také jde o to, že tvůrci her jsou přirozeně velice kreativní lidé, kteří mohou i v takovém případě přijít na nové kreativní řešení, jak z lidí dále a dle zákona tahat peníze. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu Nová generace atomových hodin může pomoci najít temnou hmotu
Hon na temnou hmotu probíhá už pěknou řádku desetiletí, což je dlouho na to, že ta má tvořit většinu hmoty ve známém vesmíru. S jejím nalezením, respektive spíše detekováním by ale mohly pomoci nové typy atomových hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok Intel ještě více navýšil kapitálové výdaje pro tento rok
Intel už jednou letos navýšil své kapitálové výdaje pro rok 2018, a to o plnou miliardu dolarů. Nyní se odhodlal kvůli svým problémům s uspokojením poptávky po 14nm čipech investovat další peníze. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici" Jak uchovat energii? MIT navrhuje "slunce v krabici"
Slunce v krabici je pouze přezdívka pro zařízení s označením Thermal Energy Grid Storage-Multi-Junction Photovoltaics, čili TEGS-MPV. Dle MIT by mohlo lépe než jiné způsoby posloužit pro uložení energie.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář