www.svethardware.cz
>
>
>

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard
, , aktualita
Loot boxy se dostaly do americké politiky, a to nejdříve na popud hawajského poslance a nyní se k němu přidal i senátor. Bude se tak zkoumat, zda představují hazard a pokud ano, jak by měly a mohly být regulovány. 
reklama
Chris Lee, poslanec státu Havaj už minulý rok započal tažení proti loot boxům s tím, že představují riziko pro mladistvé i peněženky jejich rodičů. Nyní se k němu přidává senátor Kevin Ranker, který už představil návrh zákona. Ten bude v prvé řadě zkoumat, zda je mezi loot boxy a hazardem nějaká spojitost a pak až bude případně řešit možnosti regulace. 
 
 
Samotné diskuze o povaze loot boxů či mikrotransakcí obecně už probíhaly dávno před tím a výsledky jsou značně nejednotné. Objevoval se především takový názor, že nemůže jít o hazard v pravém slova smyslu, protože za své peníze vždy něco získáme. Dá se ale předpokládat, že lidé bojující proti loot boxům se zaměří především na psychologické a ekonomické dopady na děti a jejich rodiče. Půjde jim tak o to, zda loot boxy dokáží vytvořit závislost se všemi jejími možnými projevy. 
 
Už víme to, že loot boxy obvykle nespadají dle platných legislativ Nového Zélandu či Velké Británie do stejné kategorie jako hazard a v USA se o tom teprve rozhodne. Právě toto rozhodnutí zásadně ovlivní úspěch či neúspěch iniciativy Chrise Leeho a Kevina Rankera. 
 
Ti tak brojí už dnes a Ranker využívá podobnou rétoriku jako Lee, a sice že "není akceptovatelné nechat naše děti vystavené takovému bezohlednému hazardu ve hrách s tancujícími králíčky nebo čím". Celá kontroverze sice odstartovala hrou Star Wars Battlefront II, kde narazíme spíše na hopkajícího Darth Vadera, ale o nějakou faktickou přesnost už v tomto stavu věcí moc nejde. Uvidíme, zda argument ohledně ochrany dětí v USA zabere, nebo ne. 
 
Pak tu máme ještě Belgii, o níž se ví, že řeší stejné problém a tam také ještě nepadlo rozhodnutí o tom, zda loot boxy jsou hazard, nebo ne. Ministr spravedlnosti Koen Geens už ale uvedl, že loot boxy jsou "ohrožením pro duševní zdraví dětí" a vyzval k zákazu. 
 
Máme tu tak v první řadě otázku, zda se někde vůbec přistoupí k regulaci loot boxů a pak budeme až možná řešit, v jaké podobě přijde. Pochopitelně se pak objeví obavy o to, aby nepřinesla více problémů než řešení a také jde o to, že tvůrci her jsou přirozeně velice kreativní lidé, kteří mohou i v takovém případě přijít na nové kreativní řešení, jak z lidí dále a dle zákona tahat peníze. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek