www.svethardware.cz
>
>
>

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard

Návrh zákona v USA bude zkoumat, zda jsou loot boxy hazard
, , aktualita
Loot boxy se dostaly do americké politiky, a to nejdříve na popud hawajského poslance a nyní se k němu přidal i senátor. Bude se tak zkoumat, zda představují hazard a pokud ano, jak by měly a mohly být regulovány. 
K oblíbeným
reklama
Chris Lee, poslanec státu Havaj už minulý rok započal tažení proti loot boxům s tím, že představují riziko pro mladistvé i peněženky jejich rodičů. Nyní se k němu přidává senátor Kevin Ranker, který už představil návrh zákona. Ten bude v prvé řadě zkoumat, zda je mezi loot boxy a hazardem nějaká spojitost a pak až bude případně řešit možnosti regulace. 
 
 
Samotné diskuze o povaze loot boxů či mikrotransakcí obecně už probíhaly dávno před tím a výsledky jsou značně nejednotné. Objevoval se především takový názor, že nemůže jít o hazard v pravém slova smyslu, protože za své peníze vždy něco získáme. Dá se ale předpokládat, že lidé bojující proti loot boxům se zaměří především na psychologické a ekonomické dopady na děti a jejich rodiče. Půjde jim tak o to, zda loot boxy dokáží vytvořit závislost se všemi jejími možnými projevy. 
 
Už víme to, že loot boxy obvykle nespadají dle platných legislativ Nového Zélandu či Velké Británie do stejné kategorie jako hazard a v USA se o tom teprve rozhodne. Právě toto rozhodnutí zásadně ovlivní úspěch či neúspěch iniciativy Chrise Leeho a Kevina Rankera. 
 
Ti tak brojí už dnes a Ranker využívá podobnou rétoriku jako Lee, a sice že "není akceptovatelné nechat naše děti vystavené takovému bezohlednému hazardu ve hrách s tancujícími králíčky nebo čím". Celá kontroverze sice odstartovala hrou Star Wars Battlefront II, kde narazíme spíše na hopkajícího Darth Vadera, ale o nějakou faktickou přesnost už v tomto stavu věcí moc nejde. Uvidíme, zda argument ohledně ochrany dětí v USA zabere, nebo ne. 
 
Pak tu máme ještě Belgii, o níž se ví, že řeší stejné problém a tam také ještě nepadlo rozhodnutí o tom, zda loot boxy jsou hazard, nebo ne. Ministr spravedlnosti Koen Geens už ale uvedl, že loot boxy jsou "ohrožením pro duševní zdraví dětí" a vyzval k zákazu. 
 
Máme tu tak v první řadě otázku, zda se někde vůbec přistoupí k regulaci loot boxů a pak budeme až možná řešit, v jaké podobě přijde. Pochopitelně se pak objeví obavy o to, aby nepřinesla více problémů než řešení a také jde o to, že tvůrci her jsou přirozeně velice kreativní lidé, kteří mohou i v takovém případě přijít na nové kreativní řešení, jak z lidí dále a dle zákona tahat peníze. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková