www.svethardware.cz
>
>

Německý CEBIT končí po 33 letech

Německý CEBIT končí po 33 letech
, , aktualita
Tradiční veletrh výpočetní techniky CEBIT se stává minulostí. Po 33 letech končí a s dalšími ročníky se už nepočítá. To se týká i toho v příštím roce, který už byl ve stádiu příprav a přináší tak organizátorům nemalé ztráty.
K oblíbeným
reklama
Veletrh výpočetní techniky CEBIT končí. Oznámila tak společnost Deutsche Messe AG, pro kterou se stává pořádání tradiční akce neúnosnou. Poprvé se akce konala v roce 1986 a na přelomu tisíciletí ji navštěvovalo i přes 800 tisíc lidí, rekord se pohybuje okolo 850 tisíc. Jenže taková čísla jsou už dávno minulostí. Např. v letošním roce to bylo pouhých 120 tisíc lidí, což je obrovský propad.
 
CEBIT logo
 
Naopak se v oblasti moderních technologií poslední dobou velmi daří např. CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas nebo MWC (Mobile World Congress) v Barceloně. CEBIT 2019 se měl konat v červnu v Hannoveru a na jeho přípravu už bylo utraceno okolo 5 milionů EUR, které tak byly vynaložené zbytečně. I když CEBIT v Německu jako takový končí, některé z jeho části budou přidruženy k Hannover Messe v dubnu 2019. Zůstanou rovněž některé odnože CEBITu, které vznikly v průběhu let, takže např. australská verze je i nadále plánována na říjen 2019.
 
Zdroj: phys.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek