www.svethardware.cz
>
>

Německý masakr vidělo na Twitchi 2200 lidí

Německý masakr vidělo na Twitchi 2200 lidí
, , aktualita
Živé streamování na platformě Twitch není vždy jen o hraní her. Německý terorista takto nahrál svůj útok na synagogu, při kterém zastřelil dva lidi. Živý přenos moc lidí nevidělo, ale pak se rychle šířil dál.
K oblíbeným
reklama
Ve středu se v německém Halle odehrál teroristický útok, při kterém zemřeli dva lidé. Velkou úlohu zde ale sehrála sociální média. 27letý útočník totiž svůj útok živě streamoval na platformě Twitch, kterou lidé obvykle využívají ke streamování her. Tentokrát však o hru nešlo ani zdaleka. Celý záznam měl 35 minut a zahrnoval příjezd na parkoviště a zastřelení ženy předtím, než se snažil vstoupit do synagogy. To se mu však nepodařilo a poté zastřelil další osobu blízko obchodu s kebabem. Živý přenos sledovalo jen cca 5 lidí, nicméně záznam začali lidé ve velkém sdílet a během další půl hodiny, než bylo smazáno, ho vidělo dalších 2200 lidí.
 
Policie
 
ilustrační obrázek, Frankie Fouganthin [CC BY-SA 4.0], přes Wikimedia Commons
 
Poté jej Twitch smazal, vytvořil hash videa a ten odeslal do dalších podobných služeb pro případ, že by se ho někdo snažil nahrát znovu na jinou službu. Hash je jakýmsi krátkým digitálním otiskem, podle kterého je možné poznat i objemná zasílaná data. Twitch dále podotknul, že video nebylo v doporučovaných a jeho velký úspěch byl opravdu v záměrném sdílení dalšími uživateli. Znovu se tak objevuje nedokonalost sociálních sítí, které mohou přispívat k šíření nenávistného obsahu, pokud takový obsah nestihnou dostatečně rychle detekovat automatické systémy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář