www.svethardware.cz
>
>
>

Neo Geo Mini: klasický herní automat v malém provedení

Neo Geo Mini: klasický herní automat v malém provedení
, , aktualita
Společnost SNK chce pozvednout nabídku staronových herních konzolí na vyšší úroveň a chystá rovnou celý herní automat, a to rovněž v mini provedení. Jedná se o připomínku automatu SNK Neo Geo MVS z roku 1990.
K oblíbeným
reklama
Řada lidí by si jistě přála mít vlastní herní automat, do kterého v mládí házela pětikačky v ušmudlané maringotce zaparkované mezi kalužemi. SNK jim to chce splnit, ale s tím, že v duchu konzolí jako NES Mini jej nebude prodávat ve velikosti srovnatelné s originálem, ale také podstatně menší. Ostatně herní automat o velikosti ledničky by herním pamětníkům jejich nové spolubydlící asi těžko trpěly. 
 
 
SNK nabídne konkrétně Neo Geo Mini jako připomínku Neo Geo MVS (Multi Video System) z roku 1990, který nabízel arkádové řežby nahrávané z cartridgí. Ten jich svého času zvládl maximálně šest najednou, ovšem dnes už není problém tento počet navýšit, a to konkrétně na 40. Pro Neo Geo MVS bylo mimochodem vytvořeno přesně 148 her, takže výběr čtyřiceti vypadá rozumně.  
 
 
Z obrázků ale těžko poznáme, jak velký vůbec bude Neo Geo Mini, a tak vězte, že jeho rozměry jsou pouze 135 x 108 x 162 mm (Š x H x V) a hmotnost 600 gramů. Hraní na velkém automatu tak bude připomínat skutečně jen vzdáleně a osobněbych se velice obával toho, jak dobře půjdou hry pomocí páčky a čtyř tlačítek ovládat. Displej má navíc úhlopříčku jen 3,5 palce, takže se u něj asi budeme muset přímo hrbit, abychom vůbec něco viděli. Naštěstí ale nebudeme odkázáni pouze na něj a pomocí výstupu HDMI půjde využít třeba televizor. Navíc nebudeme muset ani využít ovládací prvky přímo na konzoli a namísto nich ji spárovat s jedním či dvěma gamepady. Co se týče napájení, to musí zajistit adaptér, takže o mobilní zařízení se nejedná. 
 
Neo Geo Mini také přijde v domácí verzi pro Japonsko a pak v mezinárodní verzi pro všechny ostatní trhy. Lišit se budou trošku ve svém zpracování a pak už více ve firmwaru a nabídce her. Kdy to ale bude a s jakou cenou musíme počítat, to jsme se nedozvěděli. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek