Nereferenční GeForce RTX 3090 se objevují v nabídce obchodu

Nereferenční GeForce RTX 3090 se objevují v nabídce obchodu
, , aktualita
Nové GeForce řady 3000 se pochopitelně ještě neprodávají a ani nebyly představeny, ale to nebrání některým prodejcům v tom, aby je nabízeli, a to za zcela konkrétní částky. Jde například o kartu ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC Gaming.
K oblíbeným
reklama
Grafické karty GeForce nové generace budou představeny za čtyři dny a NVIDIA kupodivu stále drží v tajnosti jejich specifikace. Začaly se ale už objevovat informace o nereferenčních modelech, čehož začali využívat prodejci jako Taobao, kteří ve snaze na sebe upozornit začali tyto karty už nabízet. A pokud jde o ceny, ty jsou pochopitelně zatím značně přehnané a mají široké rozpětí. 
 
 
Colorful GeForce RTX 3090 Vulcan-X OC dostal cenovku 17 tisíc čínských juanů, což je v přepočtu téměř 2400 amerických dolarů a pro ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC platí dokonce 19 tisíc juanů, a tedy více než 2700 dolarů. A to je za kartu, která už může být považována za herní a snad i nástupce RTX 2080 Ti, skutečně dost, i když se dá najít také Colorful GeForce RTX 3090 Neptune D za 13 tisíc juanů (cca 1900 USD). 
 
Nicméně bude RTX 3090 skutečně nástupce RTX 2080 Ti? V podstatě jisté je zatím jen to, že půjde o herní kartu, jak ukazují označení nereferenčních modelů. Jenomže co když půjde o model, který mezi herními GeForce nebude mít obdobu a předchůdce, a to právě i z hlediska ceny? NVIDIA by tak mohla vystupňovat svůj herní hi-end, který se už v podobě RTX 2080 Ti FE stejně dostal na cenovku 1200 USD, aby nabídla skutečně ještě o 200 USD dražší kartu se specifikacemi, jež bychom očekávali spíše od TITANu. Ostatně na to by ukazovala i kapacita paměti 24 GB. 
 
Je třeba také zdůraznit, že cenovky z čínského obchodu zatím vůbec nic neznamenají, neboť je zcela obvyklé, že prodejci ceny takového hardwaru záměrně přeženou, neboť o nich sami zatím neví vůbec nic a je to lepší, než kdyby jej naopak podhodnotili. Ostatně o cenách se obvykle rozhoduje až na poslední chvíli před vypuštěním na trh, a to bude v případě Ampere platit dvojnásob, neboť brzy po nich mají přijít nové Radeony. AMD tak bude mít tu výhodu, že už bude vědět, jak je na tom konkurence. 
 
Od GeForce RTX 3090 s jejím GA102-300-A1 se očekává 5248 CUDA jader v celkem 82 SM (+20 % proti RTX 2080 Ti) a dále 24 GB GDDR6X s očekávanou propustností kolem 1 TB/s. Více jednoduše není známo, a to ani z doslechu. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů