www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s
, , aktualita
Společnost Netgear si připravila čtyři domácí routery, které nabízejí standard Wi-Fi 6, čili 802.11ax. Jejich design působí jako řádně říznutý světem Hvězdných válek, ale především jde o propustnost, a to až 10,8 Gb/s. 
K oblíbeným
reklama
Nejslabší verze v podobě Netgear Nighthawk AX4 (RAX40) je ještě klasický ušák se dvěma anténami a nízkým tělem. Nabízí již podporu standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), ovšem maximální propustnost 3 Gb/s (600 Mb/s + 2400 Mb/s) ve dvou pásmech a se čtyřmi prostorovými streamy. Do jeho výbavy také patří čtyřportový 1gigabitový přepínač pro kabelový Ethernet plus jeden WAN a jeden port USB 3.0. 
 
  
Nighthawk AX8 (RAX80) už vypadá jako něco, čím přiletěl na návštěvu zástupce Prvního řádu, stejně jako dva následující modely. Máme tu už osm prostorových streamů (4 v 2,4GHz a 4 v 5GHz pásmu), celkovou propustnost až 6 Gb/s a celkem čtyři antény plus technologie OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect. Nechybí ani gigabitové LAN (pět plus WAN) a dva USB 3.0  
 
 
 
NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) nabízí osm prostorových streamů v 5GHz pásmu a další čtyři v 2,4GHz pásmu, osm antén, podporu WPA3 a technologiemi OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost také až 6 Gb/s (1,2 Gb/s + 4,8 Gb/s). Jeho Ethernetový přepínač se čtyřmi porty nabízí už jednoho z nich režimy 5/2,5/1Gbps a také tu jsou dva USB 3.0. 
 
 
Nighthawk AX12 (RAX200) má až na vyložené detaily stejný design a nabízí kombinaci špičkového třípásmového připojení s dvanácti prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a osmi v 5GHz pásmu), osm antén a technologií OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost až 10,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 2x 4,8 Gb/s). Jeden multigigabitový LAN nabízí 2,5 či 1 Gb/s a zbylé jsou 1Gb/s

Bezdrátové routery NETGEAR Nighthawk AX8 a NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) jsou již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 9.720 Kč či 374 eur a 11.609 Kč či 447 eur.
 
Router NETGEAR Nighthawk AX4 bude na českém a slovenském trhu k dostání v průběhu dubna za doporučenou koncovou cenu 5.820 Kč / 224 eur, Nighthawk AX12 (RAX200) pak v průběhu května.
 
Zdroj: TZ Netgear


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková