www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s
, , aktualita
Společnost Netgear si připravila čtyři domácí routery, které nabízejí standard Wi-Fi 6, čili 802.11ax. Jejich design působí jako řádně říznutý světem Hvězdných válek, ale především jde o propustnost, a to až 10,8 Gb/s. 
K oblíbeným
reklama
Nejslabší verze v podobě Netgear Nighthawk AX4 (RAX40) je ještě klasický ušák se dvěma anténami a nízkým tělem. Nabízí již podporu standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), ovšem maximální propustnost 3 Gb/s (600 Mb/s + 2400 Mb/s) ve dvou pásmech a se čtyřmi prostorovými streamy. Do jeho výbavy také patří čtyřportový 1gigabitový přepínač pro kabelový Ethernet plus jeden WAN a jeden port USB 3.0. 
 
  
Nighthawk AX8 (RAX80) už vypadá jako něco, čím přiletěl na návštěvu zástupce Prvního řádu, stejně jako dva následující modely. Máme tu už osm prostorových streamů (4 v 2,4GHz a 4 v 5GHz pásmu), celkovou propustnost až 6 Gb/s a celkem čtyři antény plus technologie OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect. Nechybí ani gigabitové LAN (pět plus WAN) a dva USB 3.0  
 
 
 
NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) nabízí osm prostorových streamů v 5GHz pásmu a další čtyři v 2,4GHz pásmu, osm antén, podporu WPA3 a technologiemi OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost také až 6 Gb/s (1,2 Gb/s + 4,8 Gb/s). Jeho Ethernetový přepínač se čtyřmi porty nabízí už jednoho z nich režimy 5/2,5/1Gbps a také tu jsou dva USB 3.0. 
 
 
Nighthawk AX12 (RAX200) má až na vyložené detaily stejný design a nabízí kombinaci špičkového třípásmového připojení s dvanácti prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a osmi v 5GHz pásmu), osm antén a technologií OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost až 10,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 2x 4,8 Gb/s). Jeden multigigabitový LAN nabízí 2,5 či 1 Gb/s a zbylé jsou 1Gb/s

Bezdrátové routery NETGEAR Nighthawk AX8 a NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) jsou již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 9.720 Kč či 374 eur a 11.609 Kč či 447 eur.
 
Router NETGEAR Nighthawk AX4 bude na českém a slovenském trhu k dostání v průběhu dubna za doporučenou koncovou cenu 5.820 Kč / 224 eur, Nighthawk AX12 (RAX200) pak v průběhu května.
 
Zdroj: TZ Netgear


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková