www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s

Netgear uvádí čtveřici Nighthawk pro domácí Wi-Fi 6 s až 10,8 Gb/s
, , aktualita
Společnost Netgear si připravila čtyři domácí routery, které nabízejí standard Wi-Fi 6, čili 802.11ax. Jejich design působí jako řádně říznutý světem Hvězdných válek, ale především jde o propustnost, a to až 10,8 Gb/s. 
K oblíbeným
reklama
Nejslabší verze v podobě Netgear Nighthawk AX4 (RAX40) je ještě klasický ušák se dvěma anténami a nízkým tělem. Nabízí již podporu standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), ovšem maximální propustnost 3 Gb/s (600 Mb/s + 2400 Mb/s) ve dvou pásmech a se čtyřmi prostorovými streamy. Do jeho výbavy také patří čtyřportový 1gigabitový přepínač pro kabelový Ethernet plus jeden WAN a jeden port USB 3.0. 
 
  
Nighthawk AX8 (RAX80) už vypadá jako něco, čím přiletěl na návštěvu zástupce Prvního řádu, stejně jako dva následující modely. Máme tu už osm prostorových streamů (4 v 2,4GHz a 4 v 5GHz pásmu), celkovou propustnost až 6 Gb/s a celkem čtyři antény plus technologie OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect. Nechybí ani gigabitové LAN (pět plus WAN) a dva USB 3.0  
 
 
 
NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) nabízí osm prostorových streamů v 5GHz pásmu a další čtyři v 2,4GHz pásmu, osm antén, podporu WPA3 a technologiemi OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost také až 6 Gb/s (1,2 Gb/s + 4,8 Gb/s). Jeho Ethernetový přepínač se čtyřmi porty nabízí už jednoho z nich režimy 5/2,5/1Gbps a také tu jsou dva USB 3.0. 
 
 
Nighthawk AX12 (RAX200) má až na vyložené detaily stejný design a nabízí kombinaci špičkového třípásmového připojení s dvanácti prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a osmi v 5GHz pásmu), osm antén a technologií OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect a propustnost až 10,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 2x 4,8 Gb/s). Jeden multigigabitový LAN nabízí 2,5 či 1 Gb/s a zbylé jsou 1Gb/s

Bezdrátové routery NETGEAR Nighthawk AX8 a NETGEAR Nighthawk AX12 (RAX120) jsou již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 9.720 Kč či 374 eur a 11.609 Kč či 447 eur.
 
Router NETGEAR Nighthawk AX4 bude na českém a slovenském trhu k dostání v průběhu dubna za doporučenou koncovou cenu 5.820 Kč / 224 eur, Nighthawk AX12 (RAX200) pak v průběhu května.
 
Zdroj: TZ Netgear


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů