www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear uvedl Nighthawk RAXE500, svůj první router s Wi-Fi 6E

Netgear uvedl Nighthawk RAXE500, svůj první router s Wi-Fi 6E
, , aktualita
Netgear uvedl na veletrhu CES 2021 několik nových produktů, mezi nimiž je i router Nighthawk RAXE500. Ten slibuje celkovou propustnost až 10,8 Gbps, jde totiž o tri-band Wi-Fi router podporující rychlost AXE11000.
K oblíbeným
reklama
Letošní CES 2021 byl i ve znamení nových routerů, které přišly s podporou Wi-Fi 6E (IEEE 802.11ax). To vedle standardních 2,4GHz a 5GHz frekvencí využívá i nově uvolněné frekvenční pásmo 6 GHz. To má výhodu, že není moc využívané, takže prozatím by nemělo být moc zarušené. Jednou z novinek podporující Wi-Fi 6E je i nový Netgear Nighthawk RAXE500. Jde tedy o tri-band router, který slibuje rychlosti AXE11000, tedy téměř 11 Gbps. Konkrétně jde o 10,8 Gbps, které je ale rozděleno do všech tří pásem. Na 2,4GHz frekvenci je maximem 1,2 Gbps, na 5GHz i 6GHz je to pak shodně 4,8 Gbps, celkem lze vysílat 12 různých Wi-Fi sítí. Na 6 GHz je navíc spektrum širší o 200 % proti standardnímu dual-bandu.
 
Netgear Nighthawk RAXE500
 
Vzadu najdete jeden gigabitový WAN port, který ale podporuje i konfiguraci Multi-Gig 1G+1G pro rychlejší Internet. Čtyři GLAN porty doplňuje jeden konfigurovatelný 2,5/1Gbit port a možné je i zde agregovat dva GLAN porty do sebe (2 Gbps). Nechybí ani dva porty USB 3.0. O zpracování dat se tu stará 4jádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz. Pokud jde o bezpečnost, podporován je pochopitelně už i systém WPA3. Cena toho routeru byla stanovena na 599,99 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestuje solární plachtu při nahánění malého asteroidu NASA otestuje solární plachtu při nahánění malého asteroidu
První mise NASA vydávající se s velkou raketou až k Měsíci bude představovat i zkoušku pohonu pomocí solárních plachet. Společně s Artemis I se totiž do vesmíru "vyveze" i sonda NEA Scout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost
GeForce RTX 3050 přijde na trh coby 8GB karta, která se tak na rozdíl od RX 6500 XT bude hodit i pro těžbu Etherea, ovšem jak to vypadá, těžaři se nakonec snad nebudou o tento model přetahovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů