www.svethardware.cz
>
>
>
>

Netgear uvedl Nighthawk RAXE500, svůj první router s Wi-Fi 6E

Netgear uvedl Nighthawk RAXE500, svůj první router s Wi-Fi 6E
, , aktualita
Netgear uvedl na veletrhu CES 2021 několik nových produktů, mezi nimiž je i router Nighthawk RAXE500. Ten slibuje celkovou propustnost až 10,8 Gbps, jde totiž o tri-band Wi-Fi router podporující rychlost AXE11000.
K oblíbeným
reklama
Letošní CES 2021 byl i ve znamení nových routerů, které přišly s podporou Wi-Fi 6E (IEEE 802.11ax). To vedle standardních 2,4GHz a 5GHz frekvencí využívá i nově uvolněné frekvenční pásmo 6 GHz. To má výhodu, že není moc využívané, takže prozatím by nemělo být moc zarušené. Jednou z novinek podporující Wi-Fi 6E je i nový Netgear Nighthawk RAXE500. Jde tedy o tri-band router, který slibuje rychlosti AXE11000, tedy téměř 11 Gbps. Konkrétně jde o 10,8 Gbps, které je ale rozděleno do všech tří pásem. Na 2,4GHz frekvenci je maximem 1,2 Gbps, na 5GHz i 6GHz je to pak shodně 4,8 Gbps, celkem lze vysílat 12 různých Wi-Fi sítí. Na 6 GHz je navíc spektrum širší o 200 % proti standardnímu dual-bandu.
 
Netgear Nighthawk RAXE500
 
Vzadu najdete jeden gigabitový WAN port, který ale podporuje i konfiguraci Multi-Gig 1G+1G pro rychlejší Internet. Čtyři GLAN porty doplňuje jeden konfigurovatelný 2,5/1Gbit port a možné je i zde agregovat dva GLAN porty do sebe (2 Gbps). Nechybí ani dva porty USB 3.0. O zpracování dat se tu stará 4jádrový procesor s frekvencí 1,8 GHz. Pokud jde o bezpečnost, podporován je pochopitelně už i systém WPA3. Cena toho routeru byla stanovena na 599,99 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek26 komentářů