Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě

23.7.2019, Jan Vítek, aktualita
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Ovladač Joy-Con na konzolích Switch od Nintenda je prostě takový malý analogový joystick, který je určen pro palec, a to jak na levém, tak pravém ovladači. Na YouTube přitom existuje řada videí, které problém s tímto ovladačem popisují, anebo rovnou radí, jak si můžeme svůj ovladač zkusit opravit, i když v řadě případů jde prostě o to, že se opotřebily kontaktní plošky, na něž doléhají jezdci, dle jejichž polohy se mění odpor, čímž konzole detekuje polohu páčky. Z toho je celkem jasné, že komu se něco takového podaří opravit, tak pouze díky tomu, že v jeho případě ovladač opotřebený není. Je pouze zanesený špínou a nemusí se vrátit do výchozí polohy, respektive ji nemusí snímat správně. 
 
 
Nyní se už někteří nespokojení uživatelé rozhodli, že spojí své síly v hromadné žalobě proti Nintendu a donutí jej tím opravit dané ovladače, které sami vidí jako špatně navržené či provedené. Zkrátka a dobře jde dle žalující strany o defektní design. Žaloba již byla požádána ve státě Washington, a to prostřednictvím právnické společnosti Chimicles, Schwartz Kriner & Donaldson-Smith (CSK&D).
 
 
Na straně nespokojených uživatelů žalobu zorganizoval jistý Ryan Diaz, jehož ovladač na Nintendu Switch začal dělat problémy po 11 měsících od koupě. Takže konzole putovala na reklamaci a opravu, jen aby se problém vrátil po dalších třech měsících. Diaz se pak rozhodl, že si radši pořídí novou sadu ovladačů, které však časem začaly dělat to samé. 
 
CSK&D aktuálně shání další lidi, kteří by se do žaloby proti Nintendu chtěli zapojit. Jiní ale raději zkouší ovladač prostě profouknout sprejem se stlačeným vzduchem, nebo rovnou rozdělat a vyčistit roztokem pro elektrické kontakty. Občasné profukování je ostatně doporučeníhodné jako prevence, protože pokud se ovladač Joy-Con dokáží samy fyzicky opotřebit, znamená to, že v nich může tímto vznikat prach nebo úlomky z dotykových plošek a tento materiál může další opotřebení jen urychlit. 
 
Můžeme také čekat na to, zda Nintendo, které o celé věci jistě dobře ví, neprovedlo nějaké změny u nového Switch Lite. Tento produkt má také dvě páčky pro palec a v jejich případě by to bylo pro majitele možná ještě více frustrující, protože zde už nemají možnost si postranní ovladače jen tak vyměnit, neboť ty jsou nedílnou součástí konzole. 

Zdroj: Hexus.net