www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox
, , aktualita
Po světě pobíhá mnoho nadaných modderů, kteří se zaměřují na různé věci. Měli jsme tu Doom v ASCII i jako stereogram, AI vylepšující textury starých her a nyní tu je z crossoverového soudku původní Xbox emulovaný na Nintendo Switch. 
K oblíbeným
reklama
Moddeři měli v případě konzole Switch od Nintenda to štěstí, že byla hned na začátku distribuována s chybou, která umožnila dostat se jí až na kost a nahradit původní software libovolným jiným, samozřejmě s ohledem na hardwarovou výbavu. Nyní se tak můžeme podívat na to, jak na konzoli Switch běží v emulaci XQEMU konzolový systém původního Microsoft Xbox.
 
 
To navazuje na práci jistého Voxel9, který ukázal upravený Nintendo Switch s nainstalovaným operačním systémem Linux, a to konkrétně Linux4Tegra Ubuntu. Na ten byl pak nainstalován samotný XQEMU a díky němu lze spustit hry jako Halo: Combat Evolved nebo Jet Set Radio Future. Jak ale ukazuje video, zrovna Halo na emulovaném Xboxu nefunguje zrovna rychle a uspokojivě, pokud tedy někomu nestačí snímkovací frekvence v řádu jednotek. Jet Set Radio Future už je na tom lépe, ale také to není ideální. 
 
Z videa je také znát, že samotnou konzoli Switch nikdo nedrží v ruce, takže nebylo jasné, čím je ovládána. Z popisku videa se ale dozvíme, že to je gamepad pro PlayStation 4, čímž se nám konzolový kruh uzavírá. Ovladače samotné konzole Switch nefungovaly. 
 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy
AMD se zítra odhodlá vypustit na trh nová APU v podobě dvou modelů z generace Ryzen 5000G, což ovšem platí už jen pro volný trh, čili DIY. Na tom jsou ostatně APU už celkově velice nedostatkové zboží, takže lze počítat s obrovským zájmem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře