www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox
, , aktualita
Po světě pobíhá mnoho nadaných modderů, kteří se zaměřují na různé věci. Měli jsme tu Doom v ASCII i jako stereogram, AI vylepšující textury starých her a nyní tu je z crossoverového soudku původní Xbox emulovaný na Nintendo Switch. 
K oblíbeným
reklama
Moddeři měli v případě konzole Switch od Nintenda to štěstí, že byla hned na začátku distribuována s chybou, která umožnila dostat se jí až na kost a nahradit původní software libovolným jiným, samozřejmě s ohledem na hardwarovou výbavu. Nyní se tak můžeme podívat na to, jak na konzoli Switch běží v emulaci XQEMU konzolový systém původního Microsoft Xbox.
 
 
To navazuje na práci jistého Voxel9, který ukázal upravený Nintendo Switch s nainstalovaným operačním systémem Linux, a to konkrétně Linux4Tegra Ubuntu. Na ten byl pak nainstalován samotný XQEMU a díky němu lze spustit hry jako Halo: Combat Evolved nebo Jet Set Radio Future. Jak ale ukazuje video, zrovna Halo na emulovaném Xboxu nefunguje zrovna rychle a uspokojivě, pokud tedy někomu nestačí snímkovací frekvence v řádu jednotek. Jet Set Radio Future už je na tom lépe, ale také to není ideální. 
 
Z videa je také znát, že samotnou konzoli Switch nikdo nedrží v ruce, takže nebylo jasné, čím je ovládána. Z popisku videa se ale dozvíme, že to je gamepad pro PlayStation 4, čímž se nám konzolový kruh uzavírá. Ovladače samotné konzole Switch nefungovaly. 
 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře