www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox

Nintendo Switch zvládne emulovat původní Xbox
, , aktualita
Po světě pobíhá mnoho nadaných modderů, kteří se zaměřují na různé věci. Měli jsme tu Doom v ASCII i jako stereogram, AI vylepšující textury starých her a nyní tu je z crossoverového soudku původní Xbox emulovaný na Nintendo Switch. 
K oblíbeným
reklama
Moddeři měli v případě konzole Switch od Nintenda to štěstí, že byla hned na začátku distribuována s chybou, která umožnila dostat se jí až na kost a nahradit původní software libovolným jiným, samozřejmě s ohledem na hardwarovou výbavu. Nyní se tak můžeme podívat na to, jak na konzoli Switch běží v emulaci XQEMU konzolový systém původního Microsoft Xbox.
 
 
To navazuje na práci jistého Voxel9, který ukázal upravený Nintendo Switch s nainstalovaným operačním systémem Linux, a to konkrétně Linux4Tegra Ubuntu. Na ten byl pak nainstalován samotný XQEMU a díky němu lze spustit hry jako Halo: Combat Evolved nebo Jet Set Radio Future. Jak ale ukazuje video, zrovna Halo na emulovaném Xboxu nefunguje zrovna rychle a uspokojivě, pokud tedy někomu nestačí snímkovací frekvence v řádu jednotek. Jet Set Radio Future už je na tom lépe, ale také to není ideální. 
 
Z videa je také znát, že samotnou konzoli Switch nikdo nedrží v ruce, takže nebylo jasné, čím je ovládána. Z popisku videa se ale dozvíme, že to je gamepad pro PlayStation 4, čímž se nám konzolový kruh uzavírá. Ovladače samotné konzole Switch nefungovaly. 
 
 
Zdroj: YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek