Nizozemí prohlásilo některé formy loot boxů za nelegální

Nizozemí prohlásilo některé formy loot boxů za nelegální
, , aktualita
Zčeřené vody kolem loot boxů zdánlivě utichly, ale nyní se opět rozvířily díky nizozemským úřadům. Ty nyní rozhodly, že sice ne všechny loot boxy, ale některé z nich jsou nelegální a nebudou v takovém stavu akceptovány.
K oblíbeným
reklama
Dosud jsme se přitom od úřadů různých zemí posuzujících, zda by loot boxy měly být zařazeny mezi hazard, dozvídali buď to, že o hazard v podstatě nejde, nebo že si to vyžádá delší šetření. Šlo v podstatě především o posouzení toho, zda je naplněna podstata hazardu a tu mnozí viděli prostě tak, že existuje velká možnost toho, že za své peníze nedostaneme nic. To loot boxy obecně nesplňují, protože ty nabízí sice náhodně generovaný obsah, ale nestává se, že v nich nenalezneme zhola nic. Proto byly dosavadní posudky spíše takové, že o hazard nejde. 
 
 
Na druhou stranu tu je ten fakt, že dané hry se prodávají i mladším osmnácti let (dle dané země), které jinak zákony před hazardem chrání a to bylo trnem v oku především pro havajské zákonodárce. Nyní tu ale máme rozhodnutí nizozemských úřadů, takže jaké je? 
 
Po přezkoumání vybraných her se v Nizozemí rozhodlo o tom, že z deseti herních titulů zákony překračují celkem čtyři, což není zrovna málo. Pozitivní stránka věci je ta, že většina lidí, kteří si kdy koupili loot box, za takovou věc neutrácí mnoho peněz a už vůbec se tím nesnaží nahrazovat samotný zážitek ze hry. Jinými slovy, nesnaží se využívat mnohdy nabízené "pay to win" mechaniky a hazard loot boxů je moc neláká. 
 
Overwatch vyšla z nizozemské studie ještě s relativně čistým štítem 
 
 
Posoudit nebezpečnost loot boxů tak byl jeden z cílů nizozemské studie, která říká, že toto riziko do velké míry závisí na jejich formě. Jako nejnevhodnější byl viděn systém, který se podobá výherním automatům a nejde pouze o grafickou formu vertikálně rotujících odměn. Je to také nabídka jackpotů, neustálý a neomezený přísun loot boxů k otevření a také předkládaný efekt, že jsme jen těsně minuli velice hodnotnou odměnu. V takovém případě se mohou loot boxy v návykovosti vyrovnat i ruletě nebo black jacku. Méně nebezpečné loot boxy jsou zase přirovnávány hře bingo. 
 
Nizozemci také posuzovali negativně tu možnost, že virtuální předměty z loot boxů mají na herním trhu jasně danou cenu a lze je obchodovat, což byl problém především v případě titulu Counterstrike GO. To je jeden z mála příkladů konkrétních her, které byly ve studii jmenovány a jinak se z ní téměř nedozvíme, které hry ze studie vyšly ještě dobře a jaké jsou ony čtyři problémové tituly. A pak tu máme ještě jeden aspekt, který se nizozemcům nezamlouval, a sice vzbuzování pocitu, že hráč má svou dovedností či prostě svým přičiněním možnost výhru nějak ovlivnit. Jde třeba o možnost otočit jako první nějakou kartu. 
 
Díky jiným zdrojům se ale nakonec přeci jen dá určit, se kterými hrami mají nizozemci problém. Jde konkrétně o FIFA 18, Dota 2, PlayerUnknown’s Battlegrounds a Rocket League. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář