www.svethardware.cz
>
>
>
>

Northland snižuje hodnocení AMD kvůli serverům a vztahu TSMC s Intelem

Northland snižuje hodnocení AMD kvůli serverům a vztahu TSMC s Intelem
, , aktualita
Analytik společnosti Northland Capital Markets se rozhodl, že o jeden stupeň sníží hodnocení firmy AMD, jejíž výkon budou v blízké budoucnosti ohrožovat především dva problémy. Snížena tak byla i cílová hodnota akcií. 
K oblíbeným
reklama
Jde o analytika firmy Northland Capital Markets, jímž je Gus Richard, který firmu AMD přesunul z kolonky "Outperform" do nižší "Market Perform" a o 5,5 % snížil cílovou hodnotu jejích akcií, a to na 80 USD. Akcie AMD se přitom v těchto dnech pohybují právě nad 80 dolary, kam se náhle vyhouply na přelomu července a srpna. Jsou tak už zcela bezpečně na nejvyšší hodnotě v historii této společnosti, respektive už atakují dvojnásobek někdejšího maxima z roku 2000. 
 
 
Proč ale Gus Richard vidí blízkou budoucnost firmy AMD ne tak zářivě jako jiní? Jde především o dvě věci, a to jednak kvůli očekávanému snížení poptávky na trhu se servery v druhé polovině tohoto roku, do čehož má spadat také průnik architektury ARM do výsostného území architektury x86. 
 
Druhý důvod je ten, že Intel může ohrozit AMD tím, že naváže užší vztah se společností TSMC při výrobě nových produktů. O tomto souboji mezi AMD a Intelem se už mluvilo a jde především o 7nm proces Intelu, který nedorazí včas a my už víme, že Intel pro výrobu příslušných produktů využije kapacity právě i společnosti TSMC. 
 
Víme také, že obecně se jako ekvivalent 7nm procesu Intelu považuje 5nm proces firmy TSMC a právě ten by se měl uplatnit v dané spolupráci. Čili pokud má Intel tímto způsobem společnost AMD ohrozit, bude to až v rámci generace Zen 4. Ta by však dle nejnovějších informací měla nastoupit nejdříve v roce 2022, pokud jde alespoň o desktopové produkty. Zkrátka a dobře to vypadá, že po prvních 7nm Zen 3 přijde v příštím roce jejich refresh a 5nm Zen 4 dorazí v roce 2022. 
 
Ovšem dle toho, co Intel dosud zveřejnil, by se spolupráce s TSMC měla omezit jen na velice omezené spektrum produktů chystaných pro datová centra či superpočítače a obavy analytika firmy Northland jiní zrovna nesdílejí. Cowen Inc. stanovuje cílovou hodnotu akcií firmy AMD na 100 dolarů a zmiňuje její konzistentní roadmap, spolehlivost v plnění cílů a nově i mnohem bližší spolupráci s klíčovými zákazníky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů