www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro
, , aktualita
Na světlo světa vykoukla další chyba systému Windows 10, která už přiměla Microsoft reagovat a slíbit brzkou nápravu. Některým uživatelům se jejich legálně pořízené Windows 10 Pro najednou deaktivují. 
K oblíbeným
reklama
Chyba se samozřejmě netýká všech, kteří mají nainstalovány Windows 10 Pro. Samotný Microsoft sděluje, že se týká "omezeného množství" zákazníků, kteří mají problém týkající se aktivace, na nějž už se zaměřili jeho pracovníci. Microsoft slíbil, že chybou postižení zákazníci se dočkají nápravy během 24 hodin, což znamená nejpozději někdy v noci z dneška na sobotu. 
 
 
Chyba má být napravena automaticky a mezitím mohou zákazníci dle Microsoftu na svém PC běžně pracovat, akorát budou muset přežít pohled na vodoznak, který se zobrazuje na displeji neaktivovaného systému. 
 
Co se týče projevů dané chyby, dle uživatelů ozývajících se na Redditu se systém Windows 10 Pro deaktivuje a oznamuje, že našel licenci pro Windows 10 Home, takže vyzývá k jejich stažení z Microsoft Store a následné instalaci a aktivaci. Popřípadě je možné si pořídit licenci na verzi Pro a aktivovat rovnou instalovaný systém. 
 
Stejně jako v případě nové říjnové aktualizace, která musela být stažena z nabídky (dosud v ní není) kvůli mazání osobních dat uživatelů, i v tomto případě na chybu dle Tom's Hardware upozorňovali Insideři. 
 
A aby to celé bylo ještě podivnější, ukázalo se, že Windows 10 si v takových případech po svém restartu prohazují licence, které uživateli předhazují. Čili například po restartu si systém myslel, že má mít nainstalovánu verzi Windows 10 Enterprise for Virtual Desktops a poté opět jinou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková