www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro
, , aktualita
Na světlo světa vykoukla další chyba systému Windows 10, která už přiměla Microsoft reagovat a slíbit brzkou nápravu. Některým uživatelům se jejich legálně pořízené Windows 10 Pro najednou deaktivují. 
K oblíbeným
reklama
Chyba se samozřejmě netýká všech, kteří mají nainstalovány Windows 10 Pro. Samotný Microsoft sděluje, že se týká "omezeného množství" zákazníků, kteří mají problém týkající se aktivace, na nějž už se zaměřili jeho pracovníci. Microsoft slíbil, že chybou postižení zákazníci se dočkají nápravy během 24 hodin, což znamená nejpozději někdy v noci z dneška na sobotu. 
 
 
Chyba má být napravena automaticky a mezitím mohou zákazníci dle Microsoftu na svém PC běžně pracovat, akorát budou muset přežít pohled na vodoznak, který se zobrazuje na displeji neaktivovaného systému. 
 
Co se týče projevů dané chyby, dle uživatelů ozývajících se na Redditu se systém Windows 10 Pro deaktivuje a oznamuje, že našel licenci pro Windows 10 Home, takže vyzývá k jejich stažení z Microsoft Store a následné instalaci a aktivaci. Popřípadě je možné si pořídit licenci na verzi Pro a aktivovat rovnou instalovaný systém. 
 
Stejně jako v případě nové říjnové aktualizace, která musela být stažena z nabídky (dosud v ní není) kvůli mazání osobních dat uživatelů, i v tomto případě na chybu dle Tom's Hardware upozorňovali Insideři. 
 
A aby to celé bylo ještě podivnější, ukázalo se, že Windows 10 si v takových případech po svém restartu prohazují licence, které uživateli předhazují. Čili například po restartu si systém myslel, že má mít nainstalovánu verzi Windows 10 Enterprise for Virtual Desktops a poté opět jinou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala