www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro
, , aktualita
Na světlo světa vykoukla další chyba systému Windows 10, která už přiměla Microsoft reagovat a slíbit brzkou nápravu. Některým uživatelům se jejich legálně pořízené Windows 10 Pro najednou deaktivují. 
reklama
Chyba se samozřejmě netýká všech, kteří mají nainstalovány Windows 10 Pro. Samotný Microsoft sděluje, že se týká "omezeného množství" zákazníků, kteří mají problém týkající se aktivace, na nějž už se zaměřili jeho pracovníci. Microsoft slíbil, že chybou postižení zákazníci se dočkají nápravy během 24 hodin, což znamená nejpozději někdy v noci z dneška na sobotu. 
 
 
Chyba má být napravena automaticky a mezitím mohou zákazníci dle Microsoftu na svém PC běžně pracovat, akorát budou muset přežít pohled na vodoznak, který se zobrazuje na displeji neaktivovaného systému. 
 
Co se týče projevů dané chyby, dle uživatelů ozývajících se na Redditu se systém Windows 10 Pro deaktivuje a oznamuje, že našel licenci pro Windows 10 Home, takže vyzývá k jejich stažení z Microsoft Store a následné instalaci a aktivaci. Popřípadě je možné si pořídit licenci na verzi Pro a aktivovat rovnou instalovaný systém. 
 
Stejně jako v případě nové říjnové aktualizace, která musela být stažena z nabídky (dosud v ní není) kvůli mazání osobních dat uživatelů, i v tomto případě na chybu dle Tom's Hardware upozorňovali Insideři. 
 
A aby to celé bylo ještě podivnější, ukázalo se, že Windows 10 si v takových případech po svém restartu prohazují licence, které uživateli předhazují. Čili například po restartu si systém myslel, že má mít nainstalovánu verzi Windows 10 Enterprise for Virtual Desktops a poté opět jinou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek