www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro

Nová chyba deaktivuje Windows 10 Pro
, , aktualita
Na světlo světa vykoukla další chyba systému Windows 10, která už přiměla Microsoft reagovat a slíbit brzkou nápravu. Některým uživatelům se jejich legálně pořízené Windows 10 Pro najednou deaktivují. 
reklama
Chyba se samozřejmě netýká všech, kteří mají nainstalovány Windows 10 Pro. Samotný Microsoft sděluje, že se týká "omezeného množství" zákazníků, kteří mají problém týkající se aktivace, na nějž už se zaměřili jeho pracovníci. Microsoft slíbil, že chybou postižení zákazníci se dočkají nápravy během 24 hodin, což znamená nejpozději někdy v noci z dneška na sobotu. 
 
 
Chyba má být napravena automaticky a mezitím mohou zákazníci dle Microsoftu na svém PC běžně pracovat, akorát budou muset přežít pohled na vodoznak, který se zobrazuje na displeji neaktivovaného systému. 
 
Co se týče projevů dané chyby, dle uživatelů ozývajících se na Redditu se systém Windows 10 Pro deaktivuje a oznamuje, že našel licenci pro Windows 10 Home, takže vyzývá k jejich stažení z Microsoft Store a následné instalaci a aktivaci. Popřípadě je možné si pořídit licenci na verzi Pro a aktivovat rovnou instalovaný systém. 
 
Stejně jako v případě nové říjnové aktualizace, která musela být stažena z nabídky (dosud v ní není) kvůli mazání osobních dat uživatelů, i v tomto případě na chybu dle Tom's Hardware upozorňovali Insideři. 
 
A aby to celé bylo ještě podivnější, ukázalo se, že Windows 10 si v takových případech po svém restartu prohazují licence, které uživateli předhazují. Čili například po restartu si systém myslel, že má mít nainstalovánu verzi Windows 10 Enterprise for Virtual Desktops a poté opět jinou. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů