www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová CPU Ryzen jsou za rohem, Acer už nabízí 2500X

Nová CPU Ryzen jsou za rohem, Acer už nabízí 2500X
, , aktualita
Slovenské zastoupení společnosti Acer má stále na svých stránkách vystavený počítač Nitro N50-100, který je vybaven očekávaným procesorem AMD Ryzen 5 2500X. Ukazuje se tak, že můžeme očekávat brzké představení nových CPU Ryzen. 
K oblíbeným
reklama
Acer Nitro N50-100 tak využívá procesor Ryzen 5 2500X, vedle nějž by měl na trh nastoupit ještě alespoň model Ryzen 3 2300X. Oba to budou čtyřjádrové procesory, přičemž Ryzen 5 bude mít výhodu především v podpoře SMT, takže počet jeho logických jader bude dvojnásobný.
 
 
Zmíněný počítač bude vybaven ještě 4GB grafikou Radeon RX 580, 8 GB operační paměti (kupodivu jednokanálové) DDR4-2666 a dále pak 256GB SSD plus 1TB HDD, mechanikou DVD-RW, Wi-Fi a Bluetooth, USB 3.1 a systémem Windows 10 Home 64 bit. 
 
Co se týče procesoru dozvíme se pouze o jeho taktu 3,6 GHz, což bude základ, neboť turbo má zajistit takt 4 GHz a XFR 2.0 ještě o trošku vyšší. Kapacita cache bude celkově 18 MB (16 L3 + 4x 512 L2). Vyroben bude 12nm procesem firmy GlobalFoundries a TDP bude stále 65W. 
 
Daný počítač je na prodej za cenu €943.50 a my můžeme očekávat, že zmíněné procesory budou do konce tohoto měsíce oficiálně na trhu i s deskami oplývajícími čipsetem AMD B450. 
 
Zdroj: Acer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek