www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová CPU Ryzen jsou za rohem, Acer už nabízí 2500X

Nová CPU Ryzen jsou za rohem, Acer už nabízí 2500X
, , aktualita
Slovenské zastoupení společnosti Acer má stále na svých stránkách vystavený počítač Nitro N50-100, který je vybaven očekávaným procesorem AMD Ryzen 5 2500X. Ukazuje se tak, že můžeme očekávat brzké představení nových CPU Ryzen. 
K oblíbeným
reklama
Acer Nitro N50-100 tak využívá procesor Ryzen 5 2500X, vedle nějž by měl na trh nastoupit ještě alespoň model Ryzen 3 2300X. Oba to budou čtyřjádrové procesory, přičemž Ryzen 5 bude mít výhodu především v podpoře SMT, takže počet jeho logických jader bude dvojnásobný.
 
 
Zmíněný počítač bude vybaven ještě 4GB grafikou Radeon RX 580, 8 GB operační paměti (kupodivu jednokanálové) DDR4-2666 a dále pak 256GB SSD plus 1TB HDD, mechanikou DVD-RW, Wi-Fi a Bluetooth, USB 3.1 a systémem Windows 10 Home 64 bit. 
 
Co se týče procesoru dozvíme se pouze o jeho taktu 3,6 GHz, což bude základ, neboť turbo má zajistit takt 4 GHz a XFR 2.0 ještě o trošku vyšší. Kapacita cache bude celkově 18 MB (16 L3 + 4x 512 L2). Vyroben bude 12nm procesem firmy GlobalFoundries a TDP bude stále 65W. 
 
Daný počítač je na prodej za cenu €943.50 a my můžeme očekávat, že zmíněné procesory budou do konce tohoto měsíce oficiálně na trhu i s deskami oplývajícími čipsetem AMD B450. 
 
Zdroj: Acer


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cougar Conquer 2: skříňová extravagance Cougar Conquer 2: skříňová extravagance
Počítačová skříň Conquer 2 od společnosti Cougar se dá označit za čistou extraganci a protipól designově minimalistických modelů. Ostatně vypadá jako součást duhovkami vybarveného transformera. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů Preferred Networks MN-Core: čtyřdílný čip s plochou 3000 čtverečných milimetrů
V poslední době se můžeme kochat pohledem na stále větší počítačové čipy, ale to především díky tomu, že jsou tvořeny více monolity. Jeden takový s plochou přes 3000 milimetrů čtverečných využívá i karta od Preferred Networks. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí Na ISS dorazil nový robot s emoční inteligencí
Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) získala dalšího robotického obyvatele, jímž je CIMON-2. A jak jeho název napovídá, není to první robot svého druhu. Už loni na ISS pobýval jeho předchůdce CIMON od IBM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře