Nová řada čipsetů AMD 400 má potvrzeno PCIe 3.0

Nová řada čipsetů AMD 400 má potvrzeno PCIe 3.0
, , aktualita
AMD sice umožní využití procesorů Ryzen druhé generace i na stávajících deskách, ale to neznamená, že si nemůže připravit i zbrusu nové čipové sady. Ty můžeme souhrně označit za sérii 400. 
K oblíbeným
reklama
Čipové sady 400 series od AMD se už objevily ve výpisu organizace PCI SIG, kde jsou označené také za Promontory 400 Series a také mají potvrzenu podporu rozhraní PCI Express verze 3.0 s maximální otestovanou šířkou 4 linek. To neznamená, že by snad měly jen ony 4 linky, ale to, že budou napojovány na sloty s maximální šířkou 4 linek. To je ostatně dnes standard jak u slotů PCI Express x16 napojených na čipset, tak u M.2 pro SSD. 
 
 
Aktuální čipové sady AMD 300 series podporují pouze PCIe 2.0, ovšem s tím, že samotný procesor Ryzen je napojen přímo na grafickou kartu i případné hlavní SSD, a to samozřejmě pomocí PCIe 3.0. Čipové sady Intel sice už tuto novější verzi podporují, ovšem stejně jako v případě verzí od AMD je tu stejně úzké hrdlo v podobě rozhraní propojující čipset s procesorem, které má u Intelu (DMI 3.0) propustnost odpovídající PCIe 3.0 x4 a čipsety AMD využívají rovnou právě 4 linky PCIe 3.0. 
 
Podpora PCIe 3.0 na čipsetu nám tak v případě platformy AMD nepřinese zásadní změny, alespoň co se týče běžných sestav, kde máme jednu grafiku a jedno SSD pro PCIe. Projevit se může u bohatěji vybavených systémů, kde máme více rychlých SSD, pro než PCIe 3.0 namísto 2.0 může představovat velký rozdíl ve výkonu. Můžeme tak očekávat i více základních desek pro AMD, které budou obsahovat ne jeden, ale více slotů M.2. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář