www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Nová verze Windows 10 bude počítat s kvalitou jednotlivých CPU jader

Nová verze Windows 10 bude počítat s kvalitou jednotlivých CPU jader
, , aktualita
Moderní procesory využívají výrobní procesy na hranicích jejich možností, a tak se přihodilo, že dnes už neřešíme jen kvalitu celého procesoru a co zvládne, ale i jednotlivých jader. Microsoft na to bude reagovat. 
K oblíbeným
reklama
Na podzim očekáváme další velkou aktualizaci systému Windows 10, o niž by měli mít zájem především majitelé moderních procesorů. O tomto tématu se v poslední mluvilo především ve spojitosti s procesory Ryzen 3000 společnosti AMD, ale jde samozřejmě i o téma pro procesory Intel, a to modely vybavené technologií Turbo Boost 3.0, takže to není nic nového. Nicméně Turbo Boost 3.0 dosud funguje pouze na HEDT procesorech Intelu. 
 
 
I procesory Intel tak vybírají ve svých řadách ta nejpovedenější jádra, která mají zvládnout to nejvyšší turbo po nejdelší dobu. V případě společnosti AMD jsme zase mluvili o tom, že její moderní procesory Ryzen 3000 zvládnou nejvyšší turbo třeba jen na jednom jádru, což bude naprosto v pořádku, pokud s tím bude počítat operační systém. Však je jasné, že je třeba zajistit, aby jednovláknová zátěž vždy zaměstnávala právě to jádro, které je schopno nejvyšších taktů. 
 
Systém Windows 10 ve verzi prozatím označované jako 2H19 Update, tak bude schopen rozpoznat tato "upřednostňovaná jádra", čili si nechá poradit, která by měl využívat prioritně. Procesory Intel s Turbo Boost Max 3.0 i AMD Ryzen jsou schopny systému takovou informaci sdělit. Procesory Ryzen dokáží určit, které jádro ze všech dostupných je to nejlepší a které je nejlepší v rámci jednoho CCX, takže nyní už to všechno závisí pouze a jen na Microsoftu, jak toho využije. 
 
Dle Intelu by mohla takováto optimalizace na straně operačního systému zajistit, aby výkon v zátěži jednoho až čtyř jader stoupl až o 15 procent, což vypadá spíše na extrémní případ, ale nějaká rezerva tu prostě je. Dlužno také říci, že Microsoft měl začít lépe využívat procesory Zen s ohledem na jejich vícejádrovou topologii založenou na CCX od verze Windows 10 1903, nicméně to dosud neplatilo pro prioritní využití těch nejlepších dostupných jader.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů