www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že nový systém Windows 10 October 2018 Update nabídne ve svém Store dva linuxové systémy pro Windows 10 Subsystem for Linux. Bude to jednak placený WLinux a pak i Ubuntu 18.04. 
reklama
Windows 10 Subsystem for Linux (WSL) je funkce, která umožní v rámci compatibility layer provozovat linuxové distribuce a až konečně bude opět v nabídce Windows 10 October 2018 Update, budeme si moci v Microsoft Store koupit za 20 dolarů WLinux založený na Debianu a pak bude k dispozici i systém Ubuntu 18.04. WSL je však kompatibilní s řadou linuxových systémů, které provozuje v podstatě jako aplikace a jde o Ubuntu, openSUSE, Debian, Kali Linux a jiné. 
 
 
WLinux je speciální linuxová distribuce postavená na Debianu, která byla vytvořena speciálně pro využití pod WSL, jak nám Microsoft sděluje. WLinux má být plně optimalizován pro použití pod WSL na základě zpětné vazby samotných uživatelů a vytvořen byl ve Whitewater Foundry jako "rychlé linuxové prostředí pro vývojáře". Během prvního týdne, co bude v nabídce, si jej zájemci mohou pořídit s poloviční slevou, čili za 10 dolarů. 
 
Ubuntu 18.04 může být není provozován na počítačích s Windows 10 a rovněž na těch, které jsou vybaveny procesory ARM. Samotný Microsoft Store přitom pro uživatele vybere tu správnou verzi. 
 
 
Windows 10 October 2018 Update také umožní, aby uživatelé mohli v rámci WSL spouštět linuxové systémy prostřednictvím Windows File Explorer a do kontextového menu se také dostala volba "Open Linux shell here". Krom toho všeho bylo v nové verzi WSL vyřešeno mnoho chyb a přidána řada vylepšení, o nichž se dočteme na blogu Microsoftu
 
Co se týče samotného Windows 10 October 2018 Update, ještě nebylo zveřejněno, kdy tato verze bude opět zpřístupněna. Dle odhadů ji mohou provozovat i miliony uživatelů, ale oficiálně v nabídce není. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů