www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že nový systém Windows 10 October 2018 Update nabídne ve svém Store dva linuxové systémy pro Windows 10 Subsystem for Linux. Bude to jednak placený WLinux a pak i Ubuntu 18.04. 
reklama
Windows 10 Subsystem for Linux (WSL) je funkce, která umožní v rámci compatibility layer provozovat linuxové distribuce a až konečně bude opět v nabídce Windows 10 October 2018 Update, budeme si moci v Microsoft Store koupit za 20 dolarů WLinux založený na Debianu a pak bude k dispozici i systém Ubuntu 18.04. WSL je však kompatibilní s řadou linuxových systémů, které provozuje v podstatě jako aplikace a jde o Ubuntu, openSUSE, Debian, Kali Linux a jiné. 
 
 
WLinux je speciální linuxová distribuce postavená na Debianu, která byla vytvořena speciálně pro využití pod WSL, jak nám Microsoft sděluje. WLinux má být plně optimalizován pro použití pod WSL na základě zpětné vazby samotných uživatelů a vytvořen byl ve Whitewater Foundry jako "rychlé linuxové prostředí pro vývojáře". Během prvního týdne, co bude v nabídce, si jej zájemci mohou pořídit s poloviční slevou, čili za 10 dolarů. 
 
Ubuntu 18.04 může být není provozován na počítačích s Windows 10 a rovněž na těch, které jsou vybaveny procesory ARM. Samotný Microsoft Store přitom pro uživatele vybere tu správnou verzi. 
 
 
Windows 10 October 2018 Update také umožní, aby uživatelé mohli v rámci WSL spouštět linuxové systémy prostřednictvím Windows File Explorer a do kontextového menu se také dostala volba "Open Linux shell here". Krom toho všeho bylo v nové verzi WSL vyřešeno mnoho chyb a přidána řada vylepšení, o nichž se dočteme na blogu Microsoftu
 
Co se týče samotného Windows 10 October 2018 Update, ještě nebylo zveřejněno, kdy tato verze bude opět zpřístupněna. Dle odhadů ji mohou provozovat i miliony uživatelů, ale oficiálně v nabídce není. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek