www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že nový systém Windows 10 October 2018 Update nabídne ve svém Store dva linuxové systémy pro Windows 10 Subsystem for Linux. Bude to jednak placený WLinux a pak i Ubuntu 18.04. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Subsystem for Linux (WSL) je funkce, která umožní v rámci compatibility layer provozovat linuxové distribuce a až konečně bude opět v nabídce Windows 10 October 2018 Update, budeme si moci v Microsoft Store koupit za 20 dolarů WLinux založený na Debianu a pak bude k dispozici i systém Ubuntu 18.04. WSL je však kompatibilní s řadou linuxových systémů, které provozuje v podstatě jako aplikace a jde o Ubuntu, openSUSE, Debian, Kali Linux a jiné. 
 
 
WLinux je speciální linuxová distribuce postavená na Debianu, která byla vytvořena speciálně pro využití pod WSL, jak nám Microsoft sděluje. WLinux má být plně optimalizován pro použití pod WSL na základě zpětné vazby samotných uživatelů a vytvořen byl ve Whitewater Foundry jako "rychlé linuxové prostředí pro vývojáře". Během prvního týdne, co bude v nabídce, si jej zájemci mohou pořídit s poloviční slevou, čili za 10 dolarů. 
 
Ubuntu 18.04 může být není provozován na počítačích s Windows 10 a rovněž na těch, které jsou vybaveny procesory ARM. Samotný Microsoft Store přitom pro uživatele vybere tu správnou verzi. 
 
 
Windows 10 October 2018 Update také umožní, aby uživatelé mohli v rámci WSL spouštět linuxové systémy prostřednictvím Windows File Explorer a do kontextového menu se také dostala volba "Open Linux shell here". Krom toho všeho bylo v nové verzi WSL vyřešeno mnoho chyb a přidána řada vylepšení, o nichž se dočteme na blogu Microsoftu
 
Co se týče samotného Windows 10 October 2018 Update, ještě nebylo zveřejněno, kdy tato verze bude opět zpřístupněna. Dle odhadů ji mohou provozovat i miliony uživatelů, ale oficiálně v nabídce není. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková