www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04

Nová verze Windows 10 nabídne ve Storu linuxové distribuce WLinux a Ubuntu 18.04
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že nový systém Windows 10 October 2018 Update nabídne ve svém Store dva linuxové systémy pro Windows 10 Subsystem for Linux. Bude to jednak placený WLinux a pak i Ubuntu 18.04. 
K oblíbeným
reklama
Windows 10 Subsystem for Linux (WSL) je funkce, která umožní v rámci compatibility layer provozovat linuxové distribuce a až konečně bude opět v nabídce Windows 10 October 2018 Update, budeme si moci v Microsoft Store koupit za 20 dolarů WLinux založený na Debianu a pak bude k dispozici i systém Ubuntu 18.04. WSL je však kompatibilní s řadou linuxových systémů, které provozuje v podstatě jako aplikace a jde o Ubuntu, openSUSE, Debian, Kali Linux a jiné. 
 
 
WLinux je speciální linuxová distribuce postavená na Debianu, která byla vytvořena speciálně pro využití pod WSL, jak nám Microsoft sděluje. WLinux má být plně optimalizován pro použití pod WSL na základě zpětné vazby samotných uživatelů a vytvořen byl ve Whitewater Foundry jako "rychlé linuxové prostředí pro vývojáře". Během prvního týdne, co bude v nabídce, si jej zájemci mohou pořídit s poloviční slevou, čili za 10 dolarů. 
 
Ubuntu 18.04 může být není provozován na počítačích s Windows 10 a rovněž na těch, které jsou vybaveny procesory ARM. Samotný Microsoft Store přitom pro uživatele vybere tu správnou verzi. 
 
 
Windows 10 October 2018 Update také umožní, aby uživatelé mohli v rámci WSL spouštět linuxové systémy prostřednictvím Windows File Explorer a do kontextového menu se také dostala volba "Open Linux shell here". Krom toho všeho bylo v nové verzi WSL vyřešeno mnoho chyb a přidána řada vylepšení, o nichž se dočteme na blogu Microsoftu
 
Co se týče samotného Windows 10 October 2018 Update, ještě nebylo zveřejněno, kdy tato verze bude opět zpřístupněna. Dle odhadů ji mohou provozovat i miliony uživatelů, ale oficiálně v nabídce není. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek