www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?
, , aktualita
Na konci minulého roku se v různých obchodech objevily procesory Ryzen 3. generace. Jak už dnes dobře víme, bylo to velice předčasné. Nyní už máme k vypuštění nových Ryzenů daleko blíž, ale znamená to, že obchody mají přístup k reálným údajům?
K oblíbeným
reklama
Abychom si to připomněli, na konci předchozího roku se objevil třeba AMD Ryzen 9 3800X, který sliboval 16 jader a 32 vláken s takty 3,9 až 4,7 GHz, a to s TDP 125 W. Co tu máme dnes? 
 
 
Není ani překvapení, že tu máme to samé, čili 16 jader na taktu až 4,7 GHz a s identickým TDP. Nyní tu je však dokonce i fotografie obalu tohoto procesorů s řadovým číslem 9, ale vypadá to, že v jejím případě si někdo jen pohrál v grafickém editoru. Když se podíváme na to, jak na reálných krabicích vypadají čísla 3, 5 a 7, pak tato devítka má až příliš tlustý font, jehož grafický styl také neodpovídá spíše hranatému fontu, jejž si AMD vybralo. V jiném obchodě zase narazíme na tento obrázek, kde už číslice 9 vypadá jinak. 
 
 
Nicméně kdyby šlo pouze o to, tak na vyrobení menších fotomontáží by nebylo nic podivného. Ostatně se dá očekávat, že krabice těchto procesorů budou mít velice podobnou grafiku a důležité jsou především specifikace. Jenomže nelze očekávat, že v této době by se k nim už mohly dostat obchody ve Vietnamu či v Turecku. 
 
 
Navíc to vypadá, že ty pouze jen použily dříve vymyšlené specifikace a další si vymyslely na jejich základě. Zrovna daný turecký obchod mluví o procesoru Ryzen 7 3700X se 12 jádry a SMT, který má pracovat na základních 4,2 GHz a na turbu až 5 GHz.
 
Tyto takty jsou oproti očekáváním až příliš dobré, takže na specifikace nových Ryzenů radši zatím zapomeneme a budeme čekat na informace z jiných zdrojů. Dá se říci, že pokud AMD chce zhruba v polovině roku nové procesory vyslat na trh, pak těsně před Computexem by už mohly přijít úniky s reálnými údaji. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory z řad Core "Comet Lake-S" a Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení Mi Smart Tracking Charging Pad: bezdrátová nabíječka pro 2 zařízení
Zatímco Apple se svou bezdrátovou nabíječkou více zařízení AirPower neuspěl a nepovedlo se mu vyřešit technické problémy, Xiaomi uvádí nabíječku Mi Smart Tracking Charging Pad, která by měla umožnit nabíjet 2 zařízení v jakékoli pozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti Klasická cihla: díky vrstvě PEDOT možné úložiště elektřiny v budoucnosti
Další zajímavou technologií a využitím polymeru PEDOT pro ukládání elektrické energie je povrchová vrstva aplikovaná na klasickou oranžovou cihlu. Dům tak může být sám o sobě superkapacitorem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20 Microsoft předčasně končí iniciativu Xbox 20/20
Microsoft letos v květnu ohlásil iniciativu Xbox 20/20, v jejímž rámci slíbil pravidelný přísun novinek ze světa Xbox Game Studios, xCloudu, Game Pass a podobně. Ta ale nyní neslavně končí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077? Na jaké zbraně a životní osudy narazíme v Cyberpunk 2077?
Tvůrci očekávaného titulu Cyberpunk 2077 nás chtějí udržovat ve stavu pozornosti, a tak občas vypustí do světa nějakou novinku. Na konci června to byla informace o ray tracingu a DLSS 2.0 a nyní jde o samotný obsah hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře