www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?
, , aktualita
Na konci minulého roku se v různých obchodech objevily procesory Ryzen 3. generace. Jak už dnes dobře víme, bylo to velice předčasné. Nyní už máme k vypuštění nových Ryzenů daleko blíž, ale znamená to, že obchody mají přístup k reálným údajům?
K oblíbeným
reklama
Abychom si to připomněli, na konci předchozího roku se objevil třeba AMD Ryzen 9 3800X, který sliboval 16 jader a 32 vláken s takty 3,9 až 4,7 GHz, a to s TDP 125 W. Co tu máme dnes? 
 
 
Není ani překvapení, že tu máme to samé, čili 16 jader na taktu až 4,7 GHz a s identickým TDP. Nyní tu je však dokonce i fotografie obalu tohoto procesorů s řadovým číslem 9, ale vypadá to, že v jejím případě si někdo jen pohrál v grafickém editoru. Když se podíváme na to, jak na reálných krabicích vypadají čísla 3, 5 a 7, pak tato devítka má až příliš tlustý font, jehož grafický styl také neodpovídá spíše hranatému fontu, jejž si AMD vybralo. V jiném obchodě zase narazíme na tento obrázek, kde už číslice 9 vypadá jinak. 
 
 
Nicméně kdyby šlo pouze o to, tak na vyrobení menších fotomontáží by nebylo nic podivného. Ostatně se dá očekávat, že krabice těchto procesorů budou mít velice podobnou grafiku a důležité jsou především specifikace. Jenomže nelze očekávat, že v této době by se k nim už mohly dostat obchody ve Vietnamu či v Turecku. 
 
 
Navíc to vypadá, že ty pouze jen použily dříve vymyšlené specifikace a další si vymyslely na jejich základě. Zrovna daný turecký obchod mluví o procesoru Ryzen 7 3700X se 12 jádry a SMT, který má pracovat na základních 4,2 GHz a na turbu až 5 GHz.
 
Tyto takty jsou oproti očekáváním až příliš dobré, takže na specifikace nových Ryzenů radši zatím zapomeneme a budeme čekat na informace z jiných zdrojů. Dá se říci, že pokud AMD chce zhruba v polovině roku nové procesory vyslat na trh, pak těsně před Computexem by už mohly přijít úniky s reálnými údaji. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů