www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?
, , aktualita
Na konci minulého roku se v různých obchodech objevily procesory Ryzen 3. generace. Jak už dnes dobře víme, bylo to velice předčasné. Nyní už máme k vypuštění nových Ryzenů daleko blíž, ale znamená to, že obchody mají přístup k reálným údajům?
K oblíbeným
reklama
Abychom si to připomněli, na konci předchozího roku se objevil třeba AMD Ryzen 9 3800X, který sliboval 16 jader a 32 vláken s takty 3,9 až 4,7 GHz, a to s TDP 125 W. Co tu máme dnes? 
 
 
Není ani překvapení, že tu máme to samé, čili 16 jader na taktu až 4,7 GHz a s identickým TDP. Nyní tu je však dokonce i fotografie obalu tohoto procesorů s řadovým číslem 9, ale vypadá to, že v jejím případě si někdo jen pohrál v grafickém editoru. Když se podíváme na to, jak na reálných krabicích vypadají čísla 3, 5 a 7, pak tato devítka má až příliš tlustý font, jehož grafický styl také neodpovídá spíše hranatému fontu, jejž si AMD vybralo. V jiném obchodě zase narazíme na tento obrázek, kde už číslice 9 vypadá jinak. 
 
 
Nicméně kdyby šlo pouze o to, tak na vyrobení menších fotomontáží by nebylo nic podivného. Ostatně se dá očekávat, že krabice těchto procesorů budou mít velice podobnou grafiku a důležité jsou především specifikace. Jenomže nelze očekávat, že v této době by se k nim už mohly dostat obchody ve Vietnamu či v Turecku. 
 
 
Navíc to vypadá, že ty pouze jen použily dříve vymyšlené specifikace a další si vymyslely na jejich základě. Zrovna daný turecký obchod mluví o procesoru Ryzen 7 3700X se 12 jádry a SMT, který má pracovat na základních 4,2 GHz a na turbu až 5 GHz.
 
Tyto takty jsou oproti očekáváním až příliš dobré, takže na specifikace nových Ryzenů radši zatím zapomeneme a budeme čekat na informace z jiných zdrojů. Dá se říci, že pokud AMD chce zhruba v polovině roku nové procesory vyslat na trh, pak těsně před Computexem by už mohly přijít úniky s reálnými údaji. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek