www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?
, , aktualita
Na konci minulého roku se v různých obchodech objevily procesory Ryzen 3. generace. Jak už dnes dobře víme, bylo to velice předčasné. Nyní už máme k vypuštění nových Ryzenů daleko blíž, ale znamená to, že obchody mají přístup k reálným údajům?
K oblíbeným
reklama
Abychom si to připomněli, na konci předchozího roku se objevil třeba AMD Ryzen 9 3800X, který sliboval 16 jader a 32 vláken s takty 3,9 až 4,7 GHz, a to s TDP 125 W. Co tu máme dnes? 
 
 
Není ani překvapení, že tu máme to samé, čili 16 jader na taktu až 4,7 GHz a s identickým TDP. Nyní tu je však dokonce i fotografie obalu tohoto procesorů s řadovým číslem 9, ale vypadá to, že v jejím případě si někdo jen pohrál v grafickém editoru. Když se podíváme na to, jak na reálných krabicích vypadají čísla 3, 5 a 7, pak tato devítka má až příliš tlustý font, jehož grafický styl také neodpovídá spíše hranatému fontu, jejž si AMD vybralo. V jiném obchodě zase narazíme na tento obrázek, kde už číslice 9 vypadá jinak. 
 
 
Nicméně kdyby šlo pouze o to, tak na vyrobení menších fotomontáží by nebylo nic podivného. Ostatně se dá očekávat, že krabice těchto procesorů budou mít velice podobnou grafiku a důležité jsou především specifikace. Jenomže nelze očekávat, že v této době by se k nim už mohly dostat obchody ve Vietnamu či v Turecku. 
 
 
Navíc to vypadá, že ty pouze jen použily dříve vymyšlené specifikace a další si vymyslely na jejich základě. Zrovna daný turecký obchod mluví o procesoru Ryzen 7 3700X se 12 jádry a SMT, který má pracovat na základních 4,2 GHz a na turbu až 5 GHz.
 
Tyto takty jsou oproti očekáváním až příliš dobré, takže na specifikace nových Ryzenů radši zatím zapomeneme a budeme čekat na informace z jiných zdrojů. Dá se říci, že pokud AMD chce zhruba v polovině roku nové procesory vyslat na trh, pak těsně před Computexem by už mohly přijít úniky s reálnými údaji. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář