www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?

Nové AMD Ryzen se opět objevují v obchodech, jsou reálné?
, , aktualita
Na konci minulého roku se v různých obchodech objevily procesory Ryzen 3. generace. Jak už dnes dobře víme, bylo to velice předčasné. Nyní už máme k vypuštění nových Ryzenů daleko blíž, ale znamená to, že obchody mají přístup k reálným údajům?
K oblíbeným
reklama
Abychom si to připomněli, na konci předchozího roku se objevil třeba AMD Ryzen 9 3800X, který sliboval 16 jader a 32 vláken s takty 3,9 až 4,7 GHz, a to s TDP 125 W. Co tu máme dnes? 
 
 
Není ani překvapení, že tu máme to samé, čili 16 jader na taktu až 4,7 GHz a s identickým TDP. Nyní tu je však dokonce i fotografie obalu tohoto procesorů s řadovým číslem 9, ale vypadá to, že v jejím případě si někdo jen pohrál v grafickém editoru. Když se podíváme na to, jak na reálných krabicích vypadají čísla 3, 5 a 7, pak tato devítka má až příliš tlustý font, jehož grafický styl také neodpovídá spíše hranatému fontu, jejž si AMD vybralo. V jiném obchodě zase narazíme na tento obrázek, kde už číslice 9 vypadá jinak. 
 
 
Nicméně kdyby šlo pouze o to, tak na vyrobení menších fotomontáží by nebylo nic podivného. Ostatně se dá očekávat, že krabice těchto procesorů budou mít velice podobnou grafiku a důležité jsou především specifikace. Jenomže nelze očekávat, že v této době by se k nim už mohly dostat obchody ve Vietnamu či v Turecku. 
 
 
Navíc to vypadá, že ty pouze jen použily dříve vymyšlené specifikace a další si vymyslely na jejich základě. Zrovna daný turecký obchod mluví o procesoru Ryzen 7 3700X se 12 jádry a SMT, který má pracovat na základních 4,2 GHz a na turbu až 5 GHz.
 
Tyto takty jsou oproti očekáváním až příliš dobré, takže na specifikace nových Ryzenů radši zatím zapomeneme a budeme čekat na informace z jiných zdrojů. Dá se říci, že pokud AMD chce zhruba v polovině roku nové procesory vyslat na trh, pak těsně před Computexem by už mohly přijít úniky s reálnými údaji. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů