www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové HEDT Cascade Lake-X budou představeny už 7. října, cena výrazně klesne

Nové HEDT Cascade Lake-X budou představeny už 7. října, cena výrazně klesne
, , aktualita
Intel slíbil nové HEDT procesory Cascade Lake-X na letošní podzimní kvartál, který již začal a nyní se od VideoCardz dozvídáme, že to bude konkrétně už 7. října, kdy budou oficiálně představeny, ale ještě ne vypuštěny. 
K oblíbeným
reklama
Zástupci rodiny Intel Cascade Lake-X se v poslední době ukazovali v testech Geekbench a bylo jasné, že nebude trvat dlouho a přijde jejich oficiální představení. Dle serveru VideoCardz nastane už během příštího pondělí, čili 7. října a jsou tu dokonce i informace o cenách. Ty jsme často zmiňovali, neboť Intel sám slíbil až dvojnásobný poměr ceny a výkonu oproti Skylake-X. A že dvojnásobný výkon opravdu očekávat nemůžeme, tak bylo logicky možné uvažovat o výrazném snížení cen. 
 
 
Nové HEDT procesory Intel tak dle VideoCardz a dle uniklých prezentačních materiálů přijdou opravdu za podstatně nižší ceny než předchozí modely. Mluví se o tom, že cena jednoho jádra v nich klesne zhruba na úroveň AMD a jeho Threadripperů 2000. To by konečně potvrdilo slova Intelu, který uvedl, že bude proti konkurenci mnohem agresivnější než dříve. 
 
 
Konkrétně to znamená, že pokud jsme si v předchozí generaci HEDT procesorů Intel kupovali jedno jádro za cenu od 99 dolarů, nyní to bude 54 až 59 dolarů. K tomu se chce jen říci, že tímto Intel konečně uznal AMD jako opravdovou konkurenci. 
 
Dále tu máme i podporu rychlejších pamětí s vyšší kapacitou. To znamená možnost využití DDR4-2933, samozřejmě ve čtyřkanálovém zapojení, a to s 256 GB na patici. To znamená dvojnásobek oproti Skylake-X i Threadripper 2000. 
 
 
Pak je tu i jedna novinka týkající se výkonu procesoru v aplikacích pro hluboké učení. Ta nám přidává další hodnotu turba, a sice Deep Learning Boost. O tom se jistě brzy dozvíme více, přičemž Intel asi bude ukazovat především Turbo Boost Max 3.0, které v nové generaci dosáhne až 4,8 GHz.
 

Intel Core-X 10000 Series Intel Core-X 9000 Series AMD TR 2000 Series AMD TR 3000 Series
Architektura 14nm Skylake 14nm Skylake 12nm Zen+ 7nm Zen2
Kódové označení Casacade Lake-X Skylake-X Refresh Colfax Castle Peak
Patice LGA2066 LGA2066 TR4 ?
Čipová sada X299X/X299 X299 X399 TRX40/TRX80
Podpora pamětí 4C DDR4-2933 4C DDR4-2666 4C DDR4-2933 ?
Maximum paměti 256 GB 128 GB 128 GB ?
Max. linek PCIe (CPU+PCH) 72 (? + ?) 68 (24+44) 64 (4 + 60) ?
Průměrná cena na jádro 57 USD 103 USD 55 USD ?
 
Nakonec můžeme heslovitě zmínit podporu Intel Performance Maximizer, 2,5Gb/s i225 Ethernet, Wi-Fi 6 a 72 linek PCIe 3.0. A na konec ještě zdůrazníme, že nové Cascade Lake-X budou sice představeny 7. října, ale v prodeji budou až od listopadu. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek