www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové HEDT Cascade Lake-X budou představeny už 7. října, cena výrazně klesne

Nové HEDT Cascade Lake-X budou představeny už 7. října, cena výrazně klesne
, , aktualita
Intel slíbil nové HEDT procesory Cascade Lake-X na letošní podzimní kvartál, který již začal a nyní se od VideoCardz dozvídáme, že to bude konkrétně už 7. října, kdy budou oficiálně představeny, ale ještě ne vypuštěny. 
K oblíbeným
reklama
Zástupci rodiny Intel Cascade Lake-X se v poslední době ukazovali v testech Geekbench a bylo jasné, že nebude trvat dlouho a přijde jejich oficiální představení. Dle serveru VideoCardz nastane už během příštího pondělí, čili 7. října a jsou tu dokonce i informace o cenách. Ty jsme často zmiňovali, neboť Intel sám slíbil až dvojnásobný poměr ceny a výkonu oproti Skylake-X. A že dvojnásobný výkon opravdu očekávat nemůžeme, tak bylo logicky možné uvažovat o výrazném snížení cen. 
 
 
Nové HEDT procesory Intel tak dle VideoCardz a dle uniklých prezentačních materiálů přijdou opravdu za podstatně nižší ceny než předchozí modely. Mluví se o tom, že cena jednoho jádra v nich klesne zhruba na úroveň AMD a jeho Threadripperů 2000. To by konečně potvrdilo slova Intelu, který uvedl, že bude proti konkurenci mnohem agresivnější než dříve. 
 
 
Konkrétně to znamená, že pokud jsme si v předchozí generaci HEDT procesorů Intel kupovali jedno jádro za cenu od 99 dolarů, nyní to bude 54 až 59 dolarů. K tomu se chce jen říci, že tímto Intel konečně uznal AMD jako opravdovou konkurenci. 
 
Dále tu máme i podporu rychlejších pamětí s vyšší kapacitou. To znamená možnost využití DDR4-2933, samozřejmě ve čtyřkanálovém zapojení, a to s 256 GB na patici. To znamená dvojnásobek oproti Skylake-X i Threadripper 2000. 
 
 
Pak je tu i jedna novinka týkající se výkonu procesoru v aplikacích pro hluboké učení. Ta nám přidává další hodnotu turba, a sice Deep Learning Boost. O tom se jistě brzy dozvíme více, přičemž Intel asi bude ukazovat především Turbo Boost Max 3.0, které v nové generaci dosáhne až 4,8 GHz.
 

Intel Core-X 10000 Series Intel Core-X 9000 Series AMD TR 2000 Series AMD TR 3000 Series
Architektura 14nm Skylake 14nm Skylake 12nm Zen+ 7nm Zen2
Kódové označení Casacade Lake-X Skylake-X Refresh Colfax Castle Peak
Patice LGA2066 LGA2066 TR4 ?
Čipová sada X299X/X299 X299 X399 TRX40/TRX80
Podpora pamětí 4C DDR4-2933 4C DDR4-2666 4C DDR4-2933 ?
Maximum paměti 256 GB 128 GB 128 GB ?
Max. linek PCIe (CPU+PCH) 72 (? + ?) 68 (24+44) 64 (4 + 60) ?
Průměrná cena na jádro 57 USD 103 USD 55 USD ?
 
Nakonec můžeme heslovitě zmínit podporu Intel Performance Maximizer, 2,5Gb/s i225 Ethernet, Wi-Fi 6 a 72 linek PCIe 3.0. A na konec ještě zdůrazníme, že nové Cascade Lake-X budou sice představeny 7. října, ale v prodeji budou až od listopadu. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD
Server Expreview nabízí přehled o budoucích, respektive možných budoucích procesorových generacích společnosti AMD včetně serverových platforem a APU. Kam si tak můžeme zařadit kódové názvy jako Rembrandt, van Gogh, Genesis či Floyd?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala