Nové možnosti: Cloudový Steam a předplatné na Epic Store

Nové možnosti: Cloudový Steam a předplatné na Epic Store
, , aktualita
S rozvojem modelu předplatného a hraní her renderovaných v cloudu není nemyslitelné, že by na to mohly reagovat i firmy nabízející (dnes už) tradiční model prodeje digitálních kopií her. Chystá se tak cloudový Steam a předplatné na Epic Store?
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve nám už dlouho umožňuje využívat svá domácí zařízení pro streamování her. Nejdříve jsme k tomu museli využívat specializovaný hardware Steam Link, ovšem ten už byl dávno nahrazen pouhou aplikací, která nás nic nestojí. Každý si tak může po domácí síti streamovat libovolnou hru ze své knihovny třeba do tabletu, přičemž ta je renderovaná na PC. 
 
 
Dnes tu ale máme úsvit takových služeb, které nám umožní z této rovnice odstranit právě PC či jiné zařízení, které bude danou hru renderovat a nahradí je cloudem. Uživatel si nebude muset kupovat silný hardware a namísto toho si jen pronajme část výkonu cloudového serveru, nicméně naopak musí mít k dispozici rychlé a stabilní připojení k Internetu. 
 
Nyní se objevují informace o jisté službě Steam Cloud Gaming, která by tak měla nabídnout v podstatě to samé co Google Stadia a jiné. Dle dostupných informací nyní Valve nabízí herním vývojářům a nakladatelům možnost se do této služby a jejího vývoje zapojit, což pravděpodobně zahrnuje prostě to, aby výsledné hry mohly být na novém cloudu k dispozici. 
 
Je tak možné, že brzy přijde oficiální oznámení nové cloudové služby Steamu a ta by jistě měla své výhody především pro ty, kteří již mají na této platformě bohatou knihovnu. Samozřejmě nevíme, kolik by se za Steam Cloud Gaming mohlo platit, ale je logické, že zájem by mohli mít především příležitostní hráči, kteří by si mohli snadno spočítat, že se jim investice do výkonného PC nevyplatí. 
 
 
Dále tu máme Epic Games Store, který by dle nezaručených informací mohl nabídnout odlišnou novinku, a sice jistou formu předplatného, a to namísto dosavadních her zdarma. Epic tak prý přestane pravidelně nabízet hry zdarma, přičemž dnes už to jsou vždy dvě najednou s obměnou po pouhém týdnu, a bude to nahrazeno předplatným, čili možností hrát hry z předem stanovené kolekce za pevný měsíční poplatek, jako už nabízí řada dalších firem. 
 
Do předplatného by sice stále měla spadat vedle jistých bonusů pro Fortnite také pravidelně obměňovaná nabídka her zdarma, ale pokud je to již v rámci placené služby, pak už o tom nelze tak uvažovat. Nicméně se dalo očekávat, že Epic v dohledné době s rozdáváním her skončí, neboť to dělal především kvůli nalákání zákazníků a vytvoření potřebné základny. 
 
Pokud ale máme této zprávě věřit, pak se daná změna dá očekávat až někdy na jaře příštího roku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů