www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové ovladače GeForce příliš zatěžují CPU, NVIDIA už má opravu

Nové ovladače GeForce příliš zatěžují CPU, NVIDIA už má opravu
, , aktualita
NVIDIA minulý týden vypustila do světa ovladače GeForce Game Ready 430.39 WHQL, na něž se snesla kritika za to, že mnohým uživatelům zbytečně vytížily procesor i v době, kdy měl systém běžet zcela v klidu. Nyní už je k dispozici oprava. 
K oblíbeným
reklama
Uživatelé si stěžovali na Redditu i na fórech společnosti NVIDIA, kde uváděli, že po instalaci nových ovladačů GeForce Game Ready 430.39 WHQL se jim prostě vytížil procesor na 10 až 20 procent (nejspíše dle počtu jader), a to i v situacích, kdy by měl pracovat v klidu a podtaktovaný. Restartování systému nepomohlo, respektive pomohlo jen krátkodobě a procesor byl brzy opět bezdůvodně zatížen. 
 
Tyto nové ovladače přišly se slibem lepšího výkonu v některých hrách a pak i s podporou nové grafické karty GeForce GTX 1650 a také systému Windows 10 May 2019 Update (1903).
 
 
NVIDIA potvrdila, že problém existuje a začala pracovat na jeho vyřešení. Ve svém vyjádření také uvedla, že už má řešení, které začala testovat, takže jsme mohli očekávat, že brzy přijdou opravné ovladače. Byl ale pátek, takže jsme si nakonec museli počkat do dalšího týdne. 
 
Uživatelé si přitom také stěžovali na problémy s výkonem ve hrách jako Shadow of the Tomb Raider a Final Fantasy XV, které rovněž přičítali novým ovladačům. Ty se tak NVIDII evidentně moc nevydařily. 
 
Nyní si už můžeme stáhnout hotfix, respektive ovladače nesoucí označení 430.53, které dle NVIDIE řeší problém z bezdůvodným zatěžováním procesoru, které způsoboval NVDisplay.Container.exe. Vedle toho jsou zde i jiné opravy, jako třeba odstranění poblikávání obrazu v benchmarku 3DMark Time Spy, padání aplikace BeamNG, zamrzání Shadow of the Tomb Raider v SLI režimu, atd. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů