www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové ovladače GeForce příliš zatěžují CPU, NVIDIA už má opravu

Nové ovladače GeForce příliš zatěžují CPU, NVIDIA už má opravu
, , aktualita
NVIDIA minulý týden vypustila do světa ovladače GeForce Game Ready 430.39 WHQL, na něž se snesla kritika za to, že mnohým uživatelům zbytečně vytížily procesor i v době, kdy měl systém běžet zcela v klidu. Nyní už je k dispozici oprava. 
K oblíbeným
reklama
Uživatelé si stěžovali na Redditu i na fórech společnosti NVIDIA, kde uváděli, že po instalaci nových ovladačů GeForce Game Ready 430.39 WHQL se jim prostě vytížil procesor na 10 až 20 procent (nejspíše dle počtu jader), a to i v situacích, kdy by měl pracovat v klidu a podtaktovaný. Restartování systému nepomohlo, respektive pomohlo jen krátkodobě a procesor byl brzy opět bezdůvodně zatížen. 
 
Tyto nové ovladače přišly se slibem lepšího výkonu v některých hrách a pak i s podporou nové grafické karty GeForce GTX 1650 a také systému Windows 10 May 2019 Update (1903).
 
 
NVIDIA potvrdila, že problém existuje a začala pracovat na jeho vyřešení. Ve svém vyjádření také uvedla, že už má řešení, které začala testovat, takže jsme mohli očekávat, že brzy přijdou opravné ovladače. Byl ale pátek, takže jsme si nakonec museli počkat do dalšího týdne. 
 
Uživatelé si přitom také stěžovali na problémy s výkonem ve hrách jako Shadow of the Tomb Raider a Final Fantasy XV, které rovněž přičítali novým ovladačům. Ty se tak NVIDII evidentně moc nevydařily. 
 
Nyní si už můžeme stáhnout hotfix, respektive ovladače nesoucí označení 430.53, které dle NVIDIE řeší problém z bezdůvodným zatěžováním procesoru, které způsoboval NVDisplay.Container.exe. Vedle toho jsou zde i jiné opravy, jako třeba odstranění poblikávání obrazu v benchmarku 3DMark Time Spy, padání aplikace BeamNG, zamrzání Shadow of the Tomb Raider v SLI režimu, atd. 
 
Zdroj: NVIDIA 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře