www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?

Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
, , aktualita
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
K oblíbeným
reklama
Problém se tedy týká čistých instalací Windows 10 verze 1809 na systémech s grafickou kartou NVIDIA. Jde o to, že systém sám si pomocí Windows Update nainstaluje ovladače GeForce 398.36 DCH (Universal Windows Driver), což je součást běžných procesů. Problém se objeví až poté, co si uživatelé sami stáhnou novější ovladače pro svou grafiku, protože pak se jim ukáže toto upozornění a instalace končí. 
 
 
Systém tak hlásí nekompatibilitu mezi standardními ovladači a nainstalovanou verzí Windows a vyzývá k tomu, abychom pro daný účel využili aplikaci GeForce Experience. Pomůže nám to však, když v zásadě není problém s výběrem těch správných ovladačů, ale s tím, že je systém Windows nechce nainstalovat? O tomto problému mluví řada uživatelů na online fórech a dle techPowerUp se setkali jen s mizivou odezvou. Jak to ale vyřešit? 
 
První řešení je očividné, a sice počítač odpojit od Internetu po dobu instalace Windows a následně i grafických ovladačů. Pak už můžeme připojení zase zapnout a PC normálně používat. Jenomže to není vhodné řešení pro někoho, kdo po instalaci systému už strávil dlouhý čas jeho nastavením, instalací aplikací, atd. 
 
V takovém případě je opravdu nejlepší využít software GeForce Experience, protože ten je schopen od NVIDIE stáhnout UWD verze nejnovějších ovladačů, k nimž při stahování ručně ze stránek GeForce nemáme (zatím) přístup. Takové ovladače by již měly jít bezproblémově nainstalovat, ovšem znamená to, že si musíme založit další účet a akceptovat zasílání telemetrických dat do serverů NVIDIE. To se netýká grafických karet Quadro, v jejichž případě si můžeme při stahování vybrat mezi standardní verzí a DCH, čili UWD. 
 
TechPowerUp mluví ještě o možnosti využít Display Driver Uninstaller před instalací stáhnutých ovladačů, ale v jejich případě sice fungovalo, ale zároveň i poškodilo Windows Driver Manager a systém stejně musel být přeinstalován. Ovšem s trochou snahy lze i toto překonat ručním odstraněním původních ovladačů. 
 
V prvním kroku je třeba si otevřít Správce zařízení a pak vlastnosti grafického adaptéru NVIDIA. V záložce Podrobnosti si vybereme "Název souboru s příponou INF" a poznamenáme si, jaký je. Bude ve tvaru oemX.inf s tím, že za X se skrývá číslo, které se bude případ od případu lišit. 
 
Pak si stačí spustit příkazový řádek s právy správce a zadat příkaz "pnputil /delete-driver oemX.inf /uninstall" a následně "sc delete nvlddmkm". Pak už by mělo být možné instalovat nové ovladače, přičemž ani není nutné počítač mezitím restartovat. Doporučeno je pak provést čistou instalaci, která se postará o odstranění případných pozůstatků předchozích ovladačů. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková