www.svethardware.cz
>
>
>

Nový BBC micro:bit je 4x rychlejší a má i repro a mikrofon

Nový BBC micro:bit je 4x rychlejší a má i repro a mikrofon
, , aktualita
BBC micro:bit se dočká vylepšené verze, která nahradí původní model z roku 2016. Tento produkt můžeme označit za programovací mikropočítač, který je určen veřejnosti spíše jako nástroj pro výuku. 
K oblíbeným
reklama
Původní BBC micro:bit tak byl na trh vyslán už v roce 2016 jako duchovní nástupce původních BBC Micro z roku 1981. Jde tak o velice jednoduchá a levná zařízení, jichž se od roku 2016 dostalo na trh na pět milionů, a to do více než 60 zemí světa. Dle BBC se na nich učilo základy programování 25 milionů dětí a nyní bude pro další generaci mladých programátorů k dispozici vylepšená verze. 
 
 
Můžeme tak mluvit o BBC micro:bit v2, který nově obsahuje zabudovaný reproduktor a také mikrofon, dále čtyřikrát výkonnější mikroprocesor, dvojnásobnou kapacitu vestavěné paměti flash a také osminásobně větší operační paměť RAM. 
  
​​
 
Specifikace konkrétně udávají, že tu máme procesor Nordic nRF52833 s jádrem ARM Cortex-M4 (32bit s FPU) na taktu 64 MHz, dále pak 128 kB RAM a 512 kB flash, pro konektivitu tu je Bluetooth 5.1 s Bluetooth Low Energy (BLE) a možnost přímé komunikace s dalším micro:bit na 2,4GHz frekvenci. Mezi rozhraní patří ještě micro USB 2.0, napájecí vstup a GPIO, dále tu jsou tlačítka, a to dva spínače a dotykové logo nad maticí z LED, kterou opět tvoří 5x5 červených SMD LED. Dále nechybí senzor pohybu, teplotní čidlo a nově pak 9mm reproduktor a MEMS mikrofon s vlastní LED kontrolkou. 
 
 
Primárně tak jde o výukové zařízení, ale lze si představit také jeho využití pro různé praktické projekty, jako jsou různá čidla (pohyb, teploty), zařízení pro komunikaci, atd. BBC navíc tvrdí, že nový micro:bit je už dostatečně výkonný i pro základní systémy strojového učení a pomocí Espruino a Tensorflow Lite se může naučit třeba rozpoznávat hlasové příkazy. Na druhou stranu, za níže uvedenou cenu lze najít i řadu alternativ, které mohou nabídnout lepší vlastnosti. 
 
 
Navíc tu zůstala kompatibilita s kódy pro původní micro:bit (MakeCode a MicroPython) a celé zařízení včetně softwaru zůstává pod licencí Open Source. 
 
BBC micro:bit v2 přijde na trh v polovině listopadu s cenou od 11,50 GBP (cca 350 Kč). 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek