www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Nový Cinebench R23 přichází s podporou procesoru Apple M1

Nový Cinebench R23 přichází s podporou procesoru Apple M1
, , aktualita
Pro testy výkonu našich procesorů jsme získali novou verzi renderovacího Cinebench, a to R23. Ta opět nabízí možnost vyzkoušet si výkon procesoru s ohledem na zatížení jednoho jádra i všech jader. 
K oblíbeným
reklama
Maxon Cinebench R23 tak přichází zrovna po představení nového procesoru či SoC M1, s jehož využitím se chce Apple začít zbavovat závislosti na procesorech x86. A není to náhoda, neboť Cinebench R23 už přímo podporuje nový M1, takže jeho procesorový výkon budeme moci přímo srovnat právě s CPU Intel a AMD. 
 
 
Opět jde pochopitelně o test výkonu v renderování v Cinema 4D, ovšem jak je patrné z nabídky testů, už tu nemáme grafický benchmark v OpenGL, ovšem ten byl naposledy součástí verze R15 a dosud nejnovější verze R20 už jej také neměla. Ostatně OpenGL už je stejně zastaralé API nahrazované Vulkanem. Cinebench R23 mimochodem využívá pro test výkonu stejnou scénu jako R20, což je škoda. Právě díky těmto scénám byly jednotlivé verze a jejich screenshoty ihned a snadno rozpoznatelné. 
 
 
Cinebench R23 ale nabízí i další vylepšení. Slibuje přesnější výsledky testů aktuálních a budoucích procesorů. Máme také možnost hned otestovat výkon jednoho jádra bez zapnutí funkce Advanced Benchmark, kde zase najdeme volbu pro několikeré opakování benchmarku, aby bylo možné počítač automaticky vytížit po delší dobu. 
 
Proběhly také změny v kódu a celý benchmark byl vytvořen s využitím nových kompilátorů, a z toho vyplývá, že i když se zde renderuje stejná scéna jako v R15, nebude možné naměřená skóre přímo srovnávat s výsledky starší verze. 
 
Dále máme k dispozici následující možnosti pro příkazovou řádku: 
  • g_CinebenchCpu1Test=true – spustí pouze test jednoho jádra
  • g_CinebenchCpuXTest=true – spustí pouze test všech jader
  • g_CinebenchAllTests=true – spustí postupně všechny testy (čili oba)
  • g_CinebenchMinimumTestDuration=100 – nastaví minimální trvání benchmarku na 100 sekund
Podporované platformy:
  • PC - Windows 10 na Intel / AMD 64-bit CPU s podporou SSE3, 4 GB RAM
  • MAC - macOS 10.13.6 či novější se 64-bit CPU Intel či Apple M1 Mac, 4 GB RAM
Zdroj: Maxon


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek