www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Nový průzkum Steamu konečně ukazuje nástup AMD

Nový průzkum Steamu konečně ukazuje nástup AMD
, , aktualita
Průzkumy platformy Steam všímající si hardwaru používaného uživateli mohou vykazovat podivné výsledky, na což jsme si již zvykli. Nyní ale ukázaly to, co se dalo očekávat, a sice citelné zvýšení podílu procesorů AMD.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, průzkumy na Steamu bývaly a možná stále jsou ovlivněny tím, jak několik uživatelů může využívat stejný počítač, což je problém především internetových kaváren či rovnou heren s PC výbavou, které kvetou zvláště v Číně a není tajemství, že v jejich případě má svůj odbyt zajištěn především Intel.
 
Nicméně Steam je obrovská platforma se slušnými možnostmi tvořit průzkumy a jde o jeden z několika často využívaných zdrojů, dle nichž můžeme určit oblibu hardwaru. V případě procesorů AMD a Intel se ukázalo, že v průběhu jara AMD postupně ztrácelo, ovšem v červenci nastal obrat, který byl dokonán v srpnu a možná je třeba zdůraznit, že necelé procento navíc za jeden měsíc je na Steam opravdu výrazná změna. 
 
 
Uvidíme, zda jde jen o výkyv, nebo počátek delšího trendu. Ostatně karty jsou nyní rozdány s tím, že nové generace procesorů přijdou až v příštím roce a do té doby očekáváme ze strany AMD už jen 16jádrový Ryzen 9, který jistě do rozvržení sil dle Steamu moc nepromluví a to by neměl ani Core i9-9900KS, neboť jak ukazuje následující obrázek, mezi uživateli Steamu rozhodně nevede ten nejmodernější hardware. 
 
 
Co se týče grafických karet, NVIDIA má stále neotřesitelnou pozici a mezi nejrozšířenější karty se dostal pouze Radeon RX 580 a jinak už nic od AMD. I to je pro tuto firmu paradoxně úspěch, protože v jiných žebříčcích poslední doby nemusela mít vůbec nic na předních místech a není divu, když zde rozhodují desetiny procent. 
 
Karty na předních a stále ještě neotřesitelných pozicích začínají ale ztrácet. Nicméně na Steamu je fluktuace obliby hardwaru velice vysoká, což možná více než o realitě vypovídá něco o samotném průzkumu. Ostatně třeba vývoj podílu karty GeForce GT 730 je jako na houpačce, a to může jít i o stařičkou Fermi, pokud ne novější Kepler a v každém případě pak o kartu aktuální jako low-end v roce 2014. 
 
Můžeme ale bezpečně tvrdit, že stále bezpečně vedou v oblibě karty NVIDIA generace Pascal, i když se už do popředí postupně prodírají nové GeForce RTX. Na nižších příčkách už jsou rozdíly tak malé, že z nich může daná karta kdykoliv vypadnout po ztrátě pár desetin procenta. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek