www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Nový průzkum Steamu konečně ukazuje nástup AMD

Nový průzkum Steamu konečně ukazuje nástup AMD
, , aktualita
Průzkumy platformy Steam všímající si hardwaru používaného uživateli mohou vykazovat podivné výsledky, na což jsme si již zvykli. Nyní ale ukázaly to, co se dalo očekávat, a sice citelné zvýšení podílu procesorů AMD.
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, průzkumy na Steamu bývaly a možná stále jsou ovlivněny tím, jak několik uživatelů může využívat stejný počítač, což je problém především internetových kaváren či rovnou heren s PC výbavou, které kvetou zvláště v Číně a není tajemství, že v jejich případě má svůj odbyt zajištěn především Intel.
 
Nicméně Steam je obrovská platforma se slušnými možnostmi tvořit průzkumy a jde o jeden z několika často využívaných zdrojů, dle nichž můžeme určit oblibu hardwaru. V případě procesorů AMD a Intel se ukázalo, že v průběhu jara AMD postupně ztrácelo, ovšem v červenci nastal obrat, který byl dokonán v srpnu a možná je třeba zdůraznit, že necelé procento navíc za jeden měsíc je na Steam opravdu výrazná změna. 
 
 
Uvidíme, zda jde jen o výkyv, nebo počátek delšího trendu. Ostatně karty jsou nyní rozdány s tím, že nové generace procesorů přijdou až v příštím roce a do té doby očekáváme ze strany AMD už jen 16jádrový Ryzen 9, který jistě do rozvržení sil dle Steamu moc nepromluví a to by neměl ani Core i9-9900KS, neboť jak ukazuje následující obrázek, mezi uživateli Steamu rozhodně nevede ten nejmodernější hardware. 
 
 
Co se týče grafických karet, NVIDIA má stále neotřesitelnou pozici a mezi nejrozšířenější karty se dostal pouze Radeon RX 580 a jinak už nic od AMD. I to je pro tuto firmu paradoxně úspěch, protože v jiných žebříčcích poslední doby nemusela mít vůbec nic na předních místech a není divu, když zde rozhodují desetiny procent. 
 
Karty na předních a stále ještě neotřesitelných pozicích začínají ale ztrácet. Nicméně na Steamu je fluktuace obliby hardwaru velice vysoká, což možná více než o realitě vypovídá něco o samotném průzkumu. Ostatně třeba vývoj podílu karty GeForce GT 730 je jako na houpačce, a to může jít i o stařičkou Fermi, pokud ne novější Kepler a v každém případě pak o kartu aktuální jako low-end v roce 2014. 
 
Můžeme ale bezpečně tvrdit, že stále bezpečně vedou v oblibě karty NVIDIA generace Pascal, i když se už do popředí postupně prodírají nové GeForce RTX. Na nižších příčkách už jsou rozdíly tak malé, že z nich může daná karta kdykoliv vypadnout po ztrátě pár desetin procenta. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek