reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nový robot Amazonu využívá ve skladech AI pro rozpoznávání předmětů

, , aktualita
Nový robot Amazonu využívá ve skladech AI pro rozpoznávání předmětů
Amazon zařadil další robotický prvek do svých skladů. Nové robotické rameno dokáže manipulovat s nezabaleným zbožím a pro následné rozpoznání objektů, které může robotická paže zvednout, používá Amazon umělou inteligenci.
Nový robot Amazonu využívá ve skladech AI pro rozpoznávání předmětů
Společnost Amazon využívá ve svých skladech průmyslové roboty a manipulátory. Nyní firma představila svůj nejnovější přírůstek - robota Sparrow, který je jejím prvním robotickým systémem, jenž dokáže detekovat, vybírat a uchopit různé jednotlivé produkty ve skladech. Na rozpoznávání objektů je využíváno počítačové vidění a data jsou zpracovávána umělou inteligencí, takže je možné rozeznat a přemístit až miliony různých předmětů ještě předtím, než jsou zabaleny.
 
Robotický systém Sparrow od Amazonu
 
Amazon se k robotům ve svých skladech přiklání zejména kvůli tomu, že repetitivní činnosti mohou být vykonávány efektivněji a bezpečněji. Společnost také tvrdí, že díky automatizaci ve skladech se jí podařilo vytvořit 700 nových pracovních míst souvisejících s robotikou.
 
Amazon však nemá nejlepší pověst, co týká bezpečnosti práce zaměstnanců ve skladech a s tím spojených nároků na jejich výkonnost. Americká vláda prověřuje společnost kvůli nebezpečným pracovním podmínkám a to zejména v oblasti požadovaného pracovního tempa zaměstanců ve skladu.
 


reklama
reklama
reklama